معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور:

حضور نخبگان دانشگاهی در شهرداری

حضور نخبگان دانشگاهی در شهرداری به گزارش جوان بین معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور در مراسم اعطای احكام وزیر كشور برای انتصاب سه شهردار با اشاره به اینكه اداره مطلوب شهر نیازمند نیروهای متخصص است، اظهار داشت: متاسفانه هم اكنون جای نخبگان دانشگاهی و دانشجویان ممتاز دانشگاه های معتبر كشور در شهرداری ها خالی است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سید محمدعلی افشانی كه در مراسم اعطای احكام انتصاب شهرداران آبادان، زاهدان و كرمانشاه در جمع شهرداران، روسای شوراهای این شهرها و معاونان عمرانی استانداری های مربوطه سخن می گفت با اشاره به مشكلات بوجود آمده از حضور نیروی انسانی مازاد غیرمتخصص در شهرداری ها، اضافه كرد: شهرداران اگر به فكر آینده ای خوب برای شهر و شهرداری و اداره مطلوب آنها هستند باید به مبحث منابع انسانی توجه ویژه ای داشته باشند تا وضعیت فعلی این حوزه متحول شود.
وی با اشاره به اینكه بها دادن به نیروهای متخصص می تواند شهرداری ها را متحول و ثروت، درآمد و اشتغال تولید نماید، اظهار نمود: هم اكنون شاهد حضور نیروهای غیرمتخصصی در شهرداری ها هستیم كه جای افراد متخصصی را گرفته اند كه می توانند با تعریف و اجرای طرح های درآمدزا و اشتغال زا و پروژه های زیرساختی و اجرا و اتمام پروژه با كیفیت مطلوب و هزینه كمتر؛ برای شهر مفید باشند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور با اشاره به مشكلاتی كه حضور نیروی انسانی مازاد برای شهرداری ها تولید نموده، اظهار داشت: شهرداران مسوول استخدام نیروهای بیكار و بدون صلاحیت و تخصص از روی دلسوزی نیستند و باید از بكارگیری حتی یك نفر خارج از ضوابط قانونی جلوگیری شود.
افشانی در ادامه تعامل مستمر روسای شوراها و شهرداران با معاونان عمرانی استانداری ها و همینطور استانداران و سایر معاونان استانداری را عامل مهمی برای رفع كاستی ها و تقویت نقاط قوت ذكر نمود و اظهار داشت: با عنایت به محدودیت های مالی باید زمینه سرمایه گذاری مطمئن بخش خصوصی در اجرای پروژه های شهری را به نحو مطلوبی فراهم كنند.
وی با تاكید بر قانون گرایی در اداره شهر و شهرداری، رعایت كامل طرح های جامع و تفصیلی را از مصادیق قانون گرایی شهرداران ذكر نمود و خاطرنشان كرد: شوراها و شهرداری ها باید از فروش ارزش های زیست محیطی شهر جلوگیری و "شهر زیست پذیر" را تعریف و برای تحقق آن تلاش كنند.
افشانی همینطور با اشاره به اینكه طولانی شدن زمان اتمام پروژه های شهرداری ها سبب سلب اعتماد مردم به شورا و شهرداری می گردد بر تعریف پروژه های شهری برپایه خواسته های مردم، اولویت های شهر و منابع مالی موجود و آخر آن درمهلت مقرر تاكید نمود و اظهار داشت: اتمام پروژه های نیمه تمام مورد نیاز شهروندان باید از اولویت های اصلی مدیریت شهری باشد و در عین حال از افتتاح بی رویه پروژه در شهر پرهیز كرد.
وی افزود: پاسخگویی به اعتماد شهروندان و رای مردم، تبلیغات دروغین و پنهان كاری نیست بلكه ترجیح دادن منافع شهروندان بر منافع فردی و گروهی، رعایت عدالت و پرهیز از تبعیض، توجه به مناطق و محلات محروم شهر، هزینه كرد صحیح اعتبارات و برطرف ساختن نیازهای مردم با اجرای پروژه های مورد نیاز آنهاست.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، در این مراسم حسین حمیدپور شهردار آبادان، عبدالقادر پربار شهردار زاهدان و آرش رضایی شهردار كرمانشاه ؛ احكام وزیر كشور در مورد انتصاب آنها را ازمعاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور دریافت كردند.


 

1396/08/24
23:15:39
5.0 / 5
4732
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان