مدیركل دفتر مدیریت عملكرد سازمان بهزیستی كشور مطرح كرد

آمار نگران كننده مجرمان زیر 18 سال

آمار نگران كننده مجرمان زیر 18 سال به گزارش جوان بین مدیركل دفتر مدیریت عملكرد سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه بیش از 38 سال است كه در حوزه سلامت اجتماعی غفلت كرده ایم، اظهار داشت: در بخش سلامت اجتماعی غفلت دیرینه كرده ایم و اگر امروز شروع كنیم شاید دو دهه دیگر آثارش را مشاهده كنیم.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدحسن موسوی چلك سه شنبه 30 آبان در همایش سلامت اجتماعی و ضرورت آن در جامعه در استان همدان، ضمن عرض تسلیت به دلیل وقوع زلزله در كرمانشاه و از دست دادن هموطنان، اظهار نمود: ما هم اگر همچون ژاپن تدابیر درستی داشتیم زلزله را غافلگیر كرده و اجازه نمی دادیم زلزله ما را غافلگیر كند و صدمات بسیاری را وارد آورد.

وی در ادامه تصریح كرد: طبق آماری كه قوه قضائیه اعلام كرده، 15 میلیون و 200 هزار پرونده قضایی در كشور 80 میلیون نفری ایران وجود دارد كه متأسفانه این آمار نشانه غفلت از سلامت اجتماعی در این كشور است.

موسوی چلك تاكید كرد: هندوستان با جمعیت یك میلیاردی فقط یك میلیون و 200 هزار پرونده قضایی دارد كه با این مقایسه می توان دریافت حوزه اجتماعی ما از بیماری مزمنی رنج می برد.

حدودی 4. 4 میلیون ایرانی موادمخدر و روانگران استفاده می كنند

وی با اشاره به اینكه طبق آخرین آمار حدود 4 میلیون و 400 هزار نفر در ایران از موادمخدر و روانگردان استفاده می كنند كه عدد كمی نیست ازاین رو باید به فكر چاره باشیم، اعلام نمود: بیش از 400 هزار نفر ورودی زندانی داریم به طوریكه متأسفانه به ازای هر ساعت 49 نفر روانه زندان می شوند.

وی با تاكید بر افزایش آمار نگران كننده مجرمان زیر 18 سال بخصوص دختران، یادآورشد: در كشوری زندگی می كنیم كه به ازای هر 4 ازدواج یك طلاق صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینكه حدود 19 میلیون نفر در مناطق حاشینه نشینی كه حداقل خدمات عمومی را ندارد، زندگی می كنند، خاطرنشان كرد: متأسفانه شاخص نشاط ایران از بین 157 كشور 105 است كه این آمار عدم نشاط ما را نشان داده است.

خشونت خانوادگی، دومین پرونده قضایی كشور

موسوی چلك افزود: دومین پرونده قضایی این كشور مربوط به خشونت بخصوص خانوادگی است ازاین رو صدمه های اجتماعی خانواده را كه ركن اساسی جامعه است، نشانه گرفته چون كه اگر مشاهده كنید می بینید صحبت های ما در خانواده به 15 دقیقه هم نمی رسد.

وی با اشاره به اینكه سالمندآزاری سومین علت مداخله اورژانس اجتماعی در كشور است، تصریح كرد: متأسفانه برخی ها سالمندان كه بركت خانه اند را می زنند.

شیب تند ایدز در ایران

موسوی چلك به شیب تند ایدز در ایران اشاره كرد و اضافه كرد: اگر نسبت به این بیماران پذیرش اجتماعی صورت نگیرد و تدابیر درستی لحاظ نكنیم، معلوم نیست این جامعه به كجا كشیده می گردد.

وی با تاكید بر اینكه فاصله حرمت ها كم شده است، یادآورشد: امروزه ماشین ها شاسی بلند، گوشی ها هوشمند و مدل خانه ها لوكس تر شده اما اخلاق اجتماعی را از دست داده ایم. تمام این موارد نشانه ای از یك بحران است ازاین رو باید متوجه این نشانه ها شده و برای بهتر شدن آن تلاشی بیش از گذشته انجام دهیم.

موسوی چلك با اشاره به اینكه سلامت اجتماعی باید جایگزین بعضی از موارد جزئی شود، اعلام نمود: همه ما اگر ایران را دوست داریم باید در این زمینه كاری انجام دهیم ازاین رو لازم است نگاهمان را تغییر داده و با سلامت اجتماعی آشنایی یافته و برای بهتر شدن آن بكوشیم.

وی با تاكید بر اینكه در این راستا از همه ظرفیت ها باید استفاده شود، اظهار داشت: برنامه و سیاستگذاری های كنونی هدفمند نبوده كه به این آمارها رسیدیم پس بیایید برنامه ریزی درستی انجام داده و به آن عمل كنیم.

نباید از مطالبه گری اجتماعی بترسیم

موسوی چلك با اشاره به اینكه نباید از مطالبه گری اجتماعی بترسیم، ادامه داد: در حوزه اجتماعی شفاف نبودیم در حالیكه باید با مردم شفاف باشیم چون كه اگر اینطور عمل نكنیم برای مدیریت اجتماعی نمی توانیم از مشاركت هوشمند مردم استفاده كنیم.

مدیركل دفتر مدیریت عملكرد سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر اینكه اگر سلامت اجتماعی نداشته باشیم امنیت كشورمان به مخاطره می افتد، ادامه داد: سلامت اجتماعی با رویكرد اجتماعی امكان پذیر خواهد بود.

 

1396/08/30
15:03:55
5.0 / 5
4653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان