امیدواری به احیای سازمان ملی جوانان

امیدواری به احیای سازمان ملی جوانان به گزارش جوان بین وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری نمود مجلس به لایحه تفكیك ورزش از جوانان رای موافق دهد و سازمان ملی جوانان احیا گردد.


مسعود سلطانی‌فر امروز در دیدار با روسای هیات‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد استان كردستان كه در استانداری كردستان برگزار شد، اظهار كرد: برجام یكی از موفقیت‌های تاریخی و دستاورد بزرگی برای كشور بود كه طی ۳۰ ماه مذاكره با قدرت‌های جهانی، قدرت سیاسی خود را به دنیا نشان دادیم.
 
وی افزود: در این مذاكرات سرنوشت ساز دو هدف عمده حفظ حقوق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها دنبال می‌شد كه گرچه از طریف مقابل بدعهدی‌ها و بداخلاقی‌هایی روی داده اما دستاوردهای زیادی برای كشور داشت و موجب شد تحریم‌های ظالمانه و ناعادلانه به مرور برداشته شود.
 
سلطانی‌فر با اشاره به لایحه تفكیك وزارت ورزش و جوانان در مجلس، خاطرنشان كرد: اشتغال، ازدواج، مسكن و تحصیل از مهمترین مشكلات جوانان است كه رفع آنها نیازمند جایگاهی قانونی و محكم و مقتدرتر است كه با احیای سازمان ملی جوانان بهتر می‌توان مشكلات را رصد و با همگرایی و برنامه‌ریزی بهتر گام‌های محكم‌تری برای حل آنها برداشت.
 
وی ادامه داد: گرچه مجموعه ورزش و جوانان از سال ۸۹ تاكنون به ویژه در دولت یازدهم، دستاوردهای زیادی داشته است كه از آن جمله می‌توان به پرداخت ۹۸۰۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج در كشور اشاره كرد اما در سال ۹۲، ۲۹۰۰ میلیارد تومان بوده و این كارنامه خوبی است.
 
وزیر ورزش و جوانان در ادامه اظهاركرد: تعداد سازمان‌های مردم نهاد نیز در سال ۹۲ كمتر از ۱۰۰ مورد در كشور بود كه در سال ۹۵ به ۲۰۰۰ مورد رسید و برنامه ریزی شده كه به ۵۰۰۰هزار سازمان افزایش پیدا كند.
 
سلطانی‌فر ایجاد خانه‌های جوان را از دیگر موفقیت‌های حوزه جوانان دانست و گفت: خانه‌های جوان كه در دولت هشتم ایجاد شد . در دولت یازدهم مجددا احیا شد و هم اكنون ۴۵ خانه جوان در كشور فعال هستند.
 
وی با اشاره به هیات‌های ورزشی اظهاركرد: سال گذشته ۱۴ هزار هیات ورزشی كشور ۱۸ میلیارد تومان اعتبار داشتند كه به هر هیات ۱.۳ تا ۱.۵ میلیون رسیده است. امیدواریم امسال با استفاده از منابع ارزش افزوده به هیات‌های ورزشی سه تا پنج برابر اعتبار تزریق كنیم چون در نقاط مختلف كشور استعدادهایی وجود دارد كه به علت نبود امكانات امكان ظهور و بروز پیدا نكرده‌اند و تنها از طریق هیات‌های ورزشی می‌توان آن‌ها را شناخت و شكوفا كرد.
 
وزیر ورزش و جوانان به موفقیت‌های عرصه ورزش در پی توافق برجام اشاره و اظهاركرد: ۶۰ رویداد بین‌المللی ورزشی را در این مدت میزبانی كرده‌ایم كه قبل از برجام نگاه جامعه جهانی به ایران چنین نبود كه بتواند میزبانی چنین مسابقاتی را برعهده بگیرد.
 
وی با اشاره به اینكه دولت در خصوص رسیدگی به مشكلات برخی مناطق كشور نگاه ویژه‌ای دارد، اعلام كرد: رسیدگی به مشكلات و مسائل استان‌های محروم در هیات‌ها و جلسات مختلف همواره مورد تاكید رئیس جمهور بوده و استان كردستان یكی از این استان‌هایی بوده كه همیشه مورد توجه رئیس جمهور بوده است.
 
سلطانی فر با تاكید بر اینكه با این رویكرد رئیس جمهور، همه وزرا نیز تلاش می‌كنند بتوانند توازنی در مباحث مختلف توسعه در كشور ایجاد كنند، گفت: علیرغم محدودیت‌ها و محرومیت‌های زیادخوشبختانه همچنان استان‌های محروم كشور به نظام و دستاورهای آن و آرمان‌های دولت پایبند مانده‌اند.
 
وزیر ورزش و جوانان به مشكلات حوزه ورزش در كشور اشاره كرد و گفت: اقتصاد ورزش و حضور بخش خصوصی در همه كشورهای جهان به واسطه فراهم بودن ساز و كارها بسیار پررنگ است اما در كشور ما چنین نیست و مشاركت چندانی مشاهده نمی‌شود.
 
وی تاكید كرد: باید برای حضور سرمایه گذاران و اسپانسرهای ورزشی تسهیل‌گری و با حمایت‌های قانونی، زمینه حضور گسترده و جدی بخش خصوصی فراهم شود.
 
سلطانی فر با اشاره به اینكه نبود اسپانسرهای ورزشی در كردستان به دلیل نبود صنایع بزرگ نیست، اظهاركرد: استان‌هایی هم كه دارای صنایع بزرگ هستند اسپانسر ورزشی ندارند زیرا فراهم نبودن ساز و كار قانونی موجب عدم رغبت اسپانسرها می‌شود و به دلیل فراهم نبودن این ساز و كارها ممكن است سرمایهگذار مورد تعرض دستگاه‌های قضایی قرار گیرد.
 
وی در ادامه گفت: بدون شعار اعلام می‌كنم كه رویكرد جدی وزارت ورزش و جوانان، توجه به ورزش بانوان در ابعاد مختلف است تا با این شرایط امكان افتخارآفرینی برای زنان توانمند ایرانی به عنوان نیمی از جمعیت كشور فراهم شود.
 
وزیرورزش و جوانان تاكید كرد: زنان زیادی در كشور هستند كه علیرغم ملاحظات فرهنگی افتخارآفرینی قابل توجهی داشته‌اند كه با تخصیص ساعاتی از سالن‌های ورزشی به بانوان، فراهم كردن شرایط خوب تمرین و جذب مربی‌های خوب سعی می‌كنیم زمینه را برای حضور قهرمانانه آن‌ها فراهم كنیم.
 
وی وضعیت ورزش بانوان در استان‌ها را یكی از شاخص‌های ارزیابی مدیران استانی اعلام كرد و گفت: امیدواریم با این رویكرد بتوانیم حوزه ورزش بانوان را در كشور بهبود ببخشیم.
 
سلطانی فر با تاكید بر حفظ جایگاه و شان ورزشكاران اظهاركرد: با افزایش پوشش‌های بیمه‌ای و افزایش حقوق پیشكسوتان ورزشكار برای حفظ شان و جایگاه آنها تلاش می‌كنیم و امیدواریم در سال ۹۶ و ۹۷ بتوانیم دستاوردهای بیشتری در این حوزه داشته باشیم.
1396/04/24
23:12:02
5.0 / 5
5426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان