گزیده خبرهای اجتماعی ایسنا در روز ولادت پیامبر

از سالگرد یك واقعه دردناك تا خانه تاریخی كه قالیباف به آن نرفت

از سالگرد یك واقعه دردناك تا خانه تاریخی كه قالیباف به آن نرفت جوان بین: در روز میلاد پیامبر اكرم (ص) گرچه گروه اجتماعی روز آرامی را پشت سرگذاشت، اما یادآوری حادثه سقوط هواپیمای حامل خبرنگاران كه 12 سال قبل در چنین روزی رخ داد همچنان دردناك است.


به گزارش ایسنا، گروه اجتماعی ایسنا طی 24 ساعت گذشته بیش از 36 خبر را روی خروجی خود منتشر كرده است كه در این میان گروه انتظامی حوادث بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است، گزیده خبرهای روز چهارشنبه 15 آذرماه 96 در ادامه آمده است:قالیباف به خانه تاریخی نرفت
مهدی حجت، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران از سرانجام خانه ای اظهار داشت كه قرار بود محمدباقر قالیباف شهردار سابق تهران در آن ساكن شود، به قول او خانه ای در كوچه امام زاده یحیی در منطقه 12 وجود داشت كه قرار بود شهردار سابق در آنجا ساكن شود كه این اتفاق نیفتاد حال این خانه تاریخی به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران واگذار و به اداره تبدیل شده است تا از حالت تاریخی و فرهنگی خارج نشود. حجت همینطور سخنانی درباره ایمن سازی برج میلاد و وضعیت ساخت و سازها و... در تهران ارائه نمود.
متن كامل سخنان حجت در شورای شهر تهرانگزارش ناتمام یك سقوط
امروز دوازدهمین سالگرد سقوط هواپیمای C-130 در تهران بود، هواپیمایی كه حامل 68 خبرنگار و فعال رسانه ای كشور برای پوشش خبری رزمایشی به نام عاشقان ولایت بود اما 9 دقیقه بعد از پرواز با 94 خدمه و سرنشین خود در شهرك توحید تهران سقوط كرد. خبرنگار حوادث ایسنا در این گزارش به بیان ناگفته هایی از این حادثه پرداخته و آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قضایی این حادثه را از خاواده دو تن از خبرنگاران حاضر در هواپیما پیگیری كرده است. در ابتدای این گزارش آمده است: « مروز در ساعت ۱۳: ۴۵، زمان برای خیلی از اصحاب رسانه می ایستد، كاش ۹۴ مسافر پرواز شماره ۵۱۴ هواپیمایی نظامی C-۱۳۰ بعد از تاخیر پنج ساعته از ادامه ماموریت خود صرف نظر كرده بودند. »
متن كامل گزارش ایسنا از آخرین وضعیت پرونده سانحه «هواپیمای C-۱۳۰»


لایحه حمایت از معلولان هفته آینده به صحن مجلس می آید
علی ربیعی، وزیر كار و رفاه اجتماعی هم در نشستی با حضور سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه معلولان و موسسات فعال در این زمینه حاضر شد كه خبرنگار گروه خانواده ایسنا آن را منتشر كرده استْ وی در این نشست بااشاره به بانك اطلاعاتی معلولان اظهار داشت: بانك اطلاعاتی از وضعیت معلولان یكی از اقداماتی بود كه از روستاها شروع شد و قصد داریم این بانك اطلاعات را تا امسال به اتمام برسانیم. یعنی در حقیقت فرد معلول به شكلی رصد مددجویی شده و طی دسته بندی هایی كدهای مخصوصی به آنها تعلق می گیرد. سعی كردیم توجه مسئولان تصمیم گیر اصلی كشور به سمت مسائل بنیادین در این حوزه جلب شود. همینطور تلاش كردیم سیاست های دیگری مانند اشتغال را برای گروه هایی كه از فرصت های برابر اجتماعی برخوردار نیستند، در نظر بگیریم كه نتایج آن از امسال مشخص خواهد شد. ربیعی همینطور اظهار داشت كه لایحه حمایت از معلولان هفته آینده به صحن مجلس می آید.
متن كامل سخنان وزیر كار و رفاه اجتماعی


هیچ یك از مراكز بهاران خالی نیست
رضا قدیمی، مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران هم امروز در گفت وگو با خبرنگار شهری ایسنا از ورود 1500 مددجوی جدید به مراكز بهاران طی هفته آینده خبر داد، او این سخنان را در واكنش به سخنان چند روز پیش رییس پلیس پایتخت در حاشیه طرح جمع آوری معتادان در مورد خالی بودن این مراكز بیان كرد و اظهار داشت: هیچ یك از 13 مراكز بهاران وابسته به شهرداری تهران خالی نیست. در دوره اول فعالیت مراكز بهاران 1640 مددجو وارد این مراكز شدند كه بعد از 9 ماه 462 مددجو به خانه هایشان بازگشتند كه نشان از بهبودی 40 درصد از معتادان بهبود یافته مستقر در این مركز دارد كه در نوع خود بی نظیر است.
متن كامل گفت وگوی ایسنا با مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهرانورود سامانه بارشی به كشور
احد وظیفه، مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی كشور هم امروز در گفت وگو با خبرنگار محیط زیست ایسنا از ورود سامانه بارشی به كشور، كولاك، برف و لغزندگی جاده ها در بعضی مناطق اطلاع داد و اظهار داشت كه بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها، امروز همچنان انباشت آلاینده های جوی و كاهش كیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت ازجمله تهران، كرج، قزوین، اراك و اصفهان تداوم خواهد داشت. اوبا بیان اینكه افزایش دما در استان های ساحلی خزر و اردبیل و وزش باد شدید جنوبی در گیلان و اردبیل تداوم دارد، اضافه كرد: از بعدازظهر امروز به جهت وزش باد شدید روی عراق، پدیده باد و گرد و خاك در بعضی استان های واقع در غرب و جنوب غرب همچون ایلام، كرمانشاه، خوزستان و لرستان دور از انتظار نیست.
متن كامل گفت وگوی ایسنا در مورد وضعیت هوا در ایام آتی


تهدید نقدینگی در حوزه دارو
سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت درباره عملكرد 100 روزه دولت، با اشاره به تهدید نقدینگی در حوزه دارو و تولید مشكل در چرخه اقتصاد دارو، در عین حال به كمبود ۱۰۰هزار نیروی پرستاری در كشور اشاره و ابراز امیدواری كرد كه دولت در ارائه صدور مجوز استخدام پرستاری همكاری كند. او یكی از اتفاقاتی كه در حوزه دارو رخ داد را تغییر مدیران ارشد سازمان غذا و دارو دانست و اظهار داشت: لازم است كه از تیم مدیریتی قبلی این سازمان كه تلاش وافری داشتند و ناملایمات زیادی را تحمل كردند، تشكر كنم. یكی از اقداماتی كه در فعالیت تیم جدید غذا و دارو اتفاق افتاد، بازنگری سیاست ها برای حمایت از تولید داخل و قیمت گذاری دارو بود. هم اكنون دارو به علت نقدینگی دچار مشكل است؛ دارو فروخته می شود، اما شركت های دارویی پول آن را دریافت نمی كنند. این چرخه اقتصاد دارو را دچار مشكل می كند. طبق برنامه سازمان برنامه و بودجه، این مشكل باید تا آخر سال برطرف شود. البته در كنار آن كمی هم به همكاری سازمان تامین اجتماعی نیاز داریم؛ چون بیش از یكسال است كه بدهی های این سازمان معوق مانده است.
متن كامل گزارش 100 روز عملكرد وزارت بهداشتنگرانی از بناهای بلندمرتبه تهران
زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رییسه شورای شهر تهران هم در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه بی توجهی به مساله مهم بناهای بلند مرتبه در شهر تهران، نگران كننده است اظهار داشت: از 981بنای بلند مرتبه موجود در پایتخت، حدود 250مورد كه قریب به 25درصد را شامل می شود، ناایمن و بدون شناسنامه اطلاعاتی سازه و تاسیسات است. به قول او چالش هایی چون ترافیك كلافه كننده، آلودگی خفه كننده، رانت و فساد نهادینه شده، انبساط ساختاری مدیریت شهری از معضلات پایتخت به شمار می روند. در طرح جامع 8. 7 میلیون نفرجمعیت برای سال 1405 در كلانشهر تهران پیش بینی شده است اما این پیش بینی 10سال زودتر تحقق پیدا كرده و هم اكنون بیم آن می رود كه تهران در سال 1405 سقف جمعیت پذیری طرح جامع یعنی 10. 5میلیون نفر را تا حد زیادی پشت سر بگذارد بدون آنكه بسترهای ارئه خدمات و ارتقای كیفیت زندگی تامین شده باشد.
متن كامل سخنان عضو هبات رییسه شورای شهر تهرانبیش از ۶۰ درصد كتاب های كمك درسی غیر استاندارد است
محمد ناصری، مدیركل دفتر انتشارات وزارت آموزش و پرورش هم در خبری كه گروه آموزش و پرورش ایسنامنتشر كرده است آمار قابل توجهی را عرضه كرد و اظهار داشت: از ۲۸۴۲ عنوان كتاب كمك درسی كه از ابتدای سال ۹۴ تا آبان ماه سال ۹۶ به دفتر انتشارات ارسال شده تنها ۷۶۳ كتاب استاندارد است. كتاب های كمك درسی بر حسب نوع درسی كه مربوط به آن هستند تفاوت هایی دارند اما همه آنها یك خصوصیت های مشترك هم دارند كه باید رعایت شوند اما در بیشتر كتاب های كمك درسی موجود در بازار رعایت نمی شوند.
متن كامل مدیركل دفتر انتشارات وزارت آموزش و پرورش


پربازدیدترین های اجتماعی
در میان خبرهای امروز امابرخی خبرهای در جلب اقبال مخاطبان ایسنا موفق تر بودند، پنج خبری كه امروز بیشترین بازدید را در میان خبرهای گروه اجتماعی داشتند در ادامه آمده است:


سرانجام خانه تاریخی كه قرار بود قالیباف در آن ساكن شود

گزارش ناتمام یك سقوط

تأكید فرماندار تهران بر رعایت محدودیت پروازهای شب در "مهرآباد"

تهدید "نقدینگی" در حوزه "دارو"

تداوم آلودگی هوا در تهران


1396/09/16
16:06:53
5.0 / 5
4682
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان