آخرین وضعیت مسكن مددجویان بهزیستی كرمانشاه پس از زلزله

آخرین وضعیت مسكن مددجویان بهزیستی كرمانشاه پس از زلزله جوان بین: مدیركل بهزیستی استان كرمانشاه ضمن تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله زده و اقدامات سازمان بهزیستی در این مناطق اظهار داشت: بر طبق گزارش های رسیده تا این لحظه هیچ كدام از مسكن های بازسازی شده مددجویان بهزیستی حتی به شكل جزئی بلا ندیده اند.


امید قادری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه از شب گذشته ستاد بحران در این استان تشكیل شده و در چند حوزه برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است، اضافه كرد: مداخلات روانی آرام سازی روانی سپس زلزله در حال انجام می باشد، چراكه زلزله بار روانی شدیدتری را نسبت به تخریب فیزیكی به زلزله زدگان تحمیل می كند، بنا بر این ۹ تیم اورژانس اجتماعی از شهرستان های شرق استان كرمانشاه به این مناطق اعزام شدند.

وی با اشاره به اینكه این تیم ها بر روی مشكلاتی مثل افكار خودكشی، اضطراب شدید و... تمركز دارند، اظهار نمود: این تیم ها همین طور در داخل مراكز درمانی و بیمارستان ها حضور پیدا می كنند تا در صورت شناسایی معلول جدید، یا كودك بی سرپرست یا بدون همراه، به وضعیت آنها رسیدگی كنند و وضعیت روانی آنها را مورد بررسی قرار دهند.

مدیركل بهزیستی استان كرمانشاه با اشاره به اینكه۲ مركز تخصصی روانی باز در داخل شهر مستقر شده است، اشاره كرد: این دو مركز به جز تیم های اورژانس اجتماعی برای درمان مشكلات روانی تخصصی و حادتر مشغول فعالیت هستند.
قادری با اشاره به استقرار تیم های توان پزشكی و كاردرمانی در منطقه ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب برای رسیدگی به مصدومان ترخیص شده باز اظهار داشت: وسایل كمك توانبخشی مانند عصا، ویلچر و... باز به شكل بلاعوض در اختیار معلولان قرار می گیرد و این اقلام در حال توزیع هستند.
به قول وی ۶ مركز توانبخشی در مناطق زلزله زده در حال راه اندازی هستند كه بزرگترین مركز توانبخشی در منطقه سرپل ذهاب افتتاح شده و بقیه آنها باز در مناطقی مانند ازگه، تازه آباد و... با پیشرفت بیشتر از ۶۰ درصد افتتاح می شوند.
مدیركل بهزیستی استان كرمانشاه در مورد ارزیابی مسكن های مددجویان سازمان بهزیستی باز توضیح داد: از مجموع ۲۳۶۰ مسكن تخریب شده ۱۱۳۵ واحد تا آخر هفته گذشته بازسازی شده بود كه هیچ كدام حتی به مشكل جزئی باز بلا ندیده اند. همین طور مددكاران برای بررسی وضعیت مسكن های تعمیری باز اعزام شدند تا در صورت نیاز این مسكن ها باز با تایید بنیاد مسكن وارد فاز تخریب شوند.
قادری در ادامه از تعطیلی مهدكودك ها در مناطق زلزله زده آگاهی داد و اظهار داشت: با تعطیلی امروز مهدكودك ها، ساختمان آنها مورد ارزیابی قرار گرفته و به وضعیت روانی كودكان پیش دبستانی باز رسیدگی میگردد. هم اكنون ۹۳۰ كودك در ۳۵ مهدكودك در مناطق زلزله زده در حال دریافت خدمات هستند و شهریه آنان باز امسال به شكل بلاعوض بوده است. ۱۱ مهدكودك باز با حدود ۵۰ درصد پیشرفت در حال راه اندازی در مناطق زلزله زده هستند.

وی با اشاره به دستور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مورد آماده باش بهزیستی، اسكان موقت و تامین اقلام مورد نیاز زلزله زدگان، اشاره كرد: هم اكنون مواد غذایی در منطقه در حال توزیع است و در چند شهرستان باز كه طبق گزارش ها با مشكل آب روبه رو شده بودند، در حال توزیع آب معدنی هستیم.
به قول وی تابحال هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.
قادری افزود: با عنایت به فراخوان كمیسیون پزشكی مشغول تعیین معلولیت و تیم های سیار در مركز درمانی در حال بررسی و شناسایی معلولان هستند.1397/09/05
20:45:11
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: بحران , بهزیستی , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان