در بسته اخبار اجتماعی ایسنا مطرح شد

انتقاد از حلقه دوم طرح ترافیك

انتقاد از حلقه دوم طرح ترافیك به گزارش جوان بین درآمدزایی مهمترین هدف شهرداری تهران از حذف طرح زوج و فرد، راه اندازی اتاق اسباب بازی در مدارس، زیرمیزی در اعمال زیبایی و سزارین، درخواست بهزیستی برای نظارت بر «فشافویه»، انتشار اطلاعات؛ راه تحقق شفافیت، بخشی از مهمترین اخبار اداره اجتماعی در روز دوشنبه (۱۹ آذرماه) است.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، امروز (۱۹ آذرماه) ۴۴ خبر در اداره اجتماعی ایسنا انتشار یافته است كه گزیده تعدادی از این اخبار به همراه تیتر و لینك در زیر می آید:

درآمدزایی مهمترین هدف شهرداری تهران از اجرای «حلقه دوم طرح ترافیك»

شهرداری تهران اعلام می كند كه طرح زوج و فرد، طرح مناسبی برای كاهش آلودگی هوا نیست، چون سبب شده است مردم به سمت خرید خودروی ارزان قیمت اما پلاك مخالف گرایش پیدا كنند و همین مبحث باعث افزایش آلودگی هوا می گردد. معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران پیشنهاد داده است كه از سال آینده طرح زوج و فرد حذف و حلقه دوم طرح ترافیك جایگزین آن شود. طرح جدید به شكلی است كه دیگر پلاك خودرو ملاك تردد در محدوده زوج و فرد نیست و همه خودروها با هر پلاكی می توانند آزادانه تردد كنند اما هزینه ورود به این محدوده، یك سوم هزینه طرح ترافیك خواهد بود.

محمدعلی احترام - عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی - ضمن موافقت با حذف طرح زوج و فرد، از طرح جدید شهرداری تهران تحت عنوان «حلقه دوم طرح ترافیك» انتقاد نمود و به ایسنا اظهار داشت: این طرح هزینه بردار نه تنها آلودگی هوا را كم نمی كند بلكه سبب افزایش مصرف سوخت، تجمع خودروهای فرسوده در یك منطقه و جابه جایی محدوده آلودگی می گردد. مهمترین هدف شهرداری از اجرای این طرح كسب درآمد است و این ارگان باید مطالعات خویش را در این زمینه منتشر كند.

دماوند، علم كوه و سبلان زیر فشار مضاعف كوهنوردی

مدیر عامل انجمن حفظ محیط كوهستان در آستانه روز جهانی كوهستان با اشاره به اینكه سه كوه برجسته كشور یعنی دماوند، علم كوه و سبلان زیر فشار مضاعف كوهنوردی قرار دارند، اظهار داشت: متاسفانه در قوانین حوزه محیط زیست كوه اصلا تعریف نشده است و برنامه و قانونی برای نگهداری و پایداری كوهستان نداریم.

عبدالله اشتری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه در دهه های اخیر تخریب كوه ها در كشور تشدید شده است، اظهار نمود: معضل جدیدی كه كوه های كشور با آن دست و پنجه نرم می كنند این است كه تعداد زیادی به ورزش های كوهنوردی علاقه پیدا كرده اند و نمی توانیم كوهی را پیدا نماییم كه زیر فشار حضور كوهنوردان نباشد.

راه اندازی اتاق اسباب بازی در مدارس از اول بهمن

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از طریق اندازی اتاق اسباب بازی در مدارس۱۰ استان به صورت آزمایشی از اول بهمن ماه اطلاع داد.

رضوان حكیم زاده در گفت وگو با ایسنا، به اعلام برنامه وزارت آموزش و پرورش جهت راه اندازی اتاق اسباب بازی در مدارس پرداخت و در این باره اظهار نمود: از آغاز بهمن ماه این برنامه را در بعضی از مدارس كشور به صورت پایلوت آغاز می نماییم.

پولی شدن نسخ الكترونیك در داروخانه ها خلاف است

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به انتشار نامه ای از جانب انجمن داروسازان ایران در خصوص وضع تعرفه بر فرایند مكانیزاسیون فرایندهای دارویی در داروخانه ها اظهار داشت: اداره كل حقوقی سازمان غذا و دارو اعلام نمود كه چنین اقدامی خلاف است.

دكتر كیانوش جهانپور در گفت وگو با ایسنا درباره نامه ای منتسب به انجمن داروسازان در خصوص دریافت پول برای ثبت الكترونیك نسخ، ثبت داده ها، استفاده از سیستم های نوین فناوری اطلاعات و...در داروخانه ها، اظهار داشت: تا جایی كه اطلاع دارم چنین نامه ای به سازمان غذا و دارو نیامده است، اما بر مبنای آنچه كه در شبكه های مجازی دیدم و برخی داروسازان برای سازمان ارسال كردند، اداره كل حقوقی ما اعلام نمود كه چنین اقدامی خلاف است.

كاهش مصرف لبنیات در تهران/زیرمیزی در اعمال زیبایی و سزارین

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به وضعیت بودجه ای وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت در لایحه بودجه ۹۸، برای چندمین بار نسبت به كاهش مصرف شیر و لبنیات در كشور تحت تاثیر افزایش قیمت آن اخطار داد.

ایرج حریرچی در نشست خبری این هفته خود اظهار داشت: در شش ماه گذشته مصرف شیر و لبنیات در تهران ۳.۹ درصد كاهش یافته است كه گرچه در سطوح مفهوم دار و قابل توجه نیست ولی با عنایت به این كه میزان مصرف قبلی و معمول شیر و لبنیات در كشور كمتر از مقدار سفارش شده و مورد نیاز است، این كاهش هم اخطار دهنده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا میزان زیرمیزی های حوزه سلامت كاهش یافته است، اظهار داشت: بسته ای كه ما به صورت مشخص وارد آن شدیم، به صفر رساندن زیرمیزی در بخش بستری بود. هم اكنون در بخش دولتی مبحث زیرمیزی حدودا به صفر رسیده است در صورتیكه در گذشته شاید در ۵۰ درصد استان ها انجام اعمال جراحی بدون زیرمیزی ممكن نبود. در بخش خصوصی هم در استان ها این میزان نزدیك به صفر است اما در تهران هنوز نتوانستیم زیرمیزی را به صفر برسانیم و هم اكنون در بعضی عمل ها مانند عمل های زیبایی و سزارین متاسفانه مبحث زیرمیزی وجود دارد.

توزیع ۱۲۰ نوبت غذای گرم در مهدهای مناطق حاشیه ای

مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور از توزیع ۱۲۰ نوبت غذای گرم در مهدهای كودك مناطق حاشیه ای و روستاها - مهدها اطلاع داد و اظهار داشت: بنا به قول دفتر تغذیه وزارت بهداشت با انجام این طرح، ۵۰ درصد از مشكل سوء تغذیه كودكان این مناطق كاهش یافته است.

محمد نفریه در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه طرح توزیع روزانه یك وعده غذای گرم امسال به شكل ۱۰۰ درصدی در تمام روستا - مهدها اجرا شده است، اضافه كرد: از دو سال قبل مهدهای حاشیه شهرها كه ۱۶۰۰ مركز هستند هم به این طرح اضافه شدند و امسال ۷۵ درصد مهدهای حاشیه ای هم تحت پوشش یك وعده غذای گرم قرار گرفتند.

ظرفیتی برای پذیرش و درمان معتادان داوطلب نداریم

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاكید بر اینكه صدور مجوز و نظارت بر مراكز ماده ۱۶ نگهداری از معتادان متجاهر بر عهده سازمان بهزیستی است، اظهار داشت: ۷۰ درصد معتادان پذیرش شده در مراكز ماده ۱۶ مصداق معتاد متجاهر نیستند این در حالیست كه ظرفیت كافی برای درمان معتادان داوطلب وجود ندارد.

پرویز افشار در جلسه كمیته كشوری هماهنگی مراكز ماده ۱۶ با اشاره به اینكه فعالیت مراكز ماده ۱۶ در جهت قانون مبارزه با مواد مخدر بوده است، اظهار داشت: فعالیت این ستاد بر مبنای تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است و در واقع ضابطان قضایی به جمع آوری افرادی كه در حال مصرف و یا خرده فروشی مواد هستند، اقدام می كنند.

درخواست بهزیستی برای نظارت بر «فشافویه»

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر اینكه وظیفه نظارت بر مراكز ماده ۱۶ در نگهداری از معتادان متجاهر بر عهده سازمان بهزیستی است، نسبت به عدم نظارت سازمان بهزیستی در مركز فشافویه انتقاد نمود و اظهار داشت: بارها برای نظارت بر این زندان درخواست دادیم اما با وجود داشتن مسئولیت تابحال موفق نشدیم تا بر این مركز نظارت داشته باشیم.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، فرید براتی سده در پنجمین جلسه كمیته كشوری هماهنگی مراكز ماده ۱۶ با اشاره به اینكه بهزیستی به دنبال قبول مسئولیت مراكز ماده ۱۶ نبود و الان هم نیست، اظهار داشت: ۴۰ هزار نفر از معتادان در مراكزی هستند كه میانگین یارانه اختصاص داده شده به آنها روزانه تنها ۱۵ هزار تومان است، این در حالیست كه هزینه عبور و مرور از یك سمت تهران به سمت دیگر آن چند برابر این میزان هزینه دارد.

گلایه مردم از تردد معتادان متجاهر در شهر

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر نسبت به كمبود ظرفیت برای نگهداری از معتادان متجاهر در شهر تهران انتقاد نمود.

سرهنگ مجید كریمی در جلسه كمیته كشوری هماهنگی مراكز ماده ۱۶ با اشاره به اینكه اگر بخواهیم معتادان متجاهر را در سطح تهران جمع آوری و چهره شهر را از آنان پاك نماییم باید ظرفیت مورد نیاز این اقدام هم فراهم گردد، اظهار داشت: این در حالیست كه روزانه بالغ بر هزاران تماس با نیروی انتظامی برقرار می گردد و مردم نسبت به تردد معتادان متجاهر در سطح شهر گلایه دارند.

جمع آوری مخازن زباله پایتخت

رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران از انجام مطالعات در جهت جمع آوری مخازن زباله اطلاع داد.

ناهید خداكرمی در گفت و گو با ایسنا در مورد وضعیت زباله های شهر تهران با اشاره به اینكه متاسفانه در سال های اخیر فرهنگ گذاشتن زباله توسط همشهریان بین ساعت های ۲۱ تا ۲۳ از بین رفته است، اظهار داشت: سال های زیادی را شهرداری صرف فرهنگسازی شهروندان برای گذاشتن زباله ها در ساعت خاصی صرف كرد اما متاسفانه طی سال های اخیر با آمدن مخازن زباله این فرهنگ سازی از بین رفت.

حركت به سمت شهر هوشمند نه یك انتخاب بلكه یك اجبار است

شهردار تهران با تاكید بر این كه شهر هوشمند برای كلان شهر تهران یك اجبار است، اضافه كرد: باید بین شهر هوشمند و الكترونیك تفاوت قائل شویم و به سمت تحقق شهر هوشمند حركت نماییم.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در دومین همایش تهران هوشمند امروز در محل برج میلاد تهران برگزار شد، با تاكید بر این كه حل خیلی از مشكلات شهری نیازمند مشاركت ساكنان شهر است، به كمپین «سه شنبه های بدون خودرو» اشاره نمود و اضافه كرد: اگر بخواهیم مشكلاتمان را از این طریق حل نماییم، تنها با همكاری و همیاری همه شهروندان امكان پذیر خواهد بود و این كمپین به نتیجه خواهد رسید.

محسن هاشمی: راه تحقق شفافیت انتشار اطلاعات است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت بهره گیری از تكنولوژی های جدید در مدیریت شهری تصریح كرد و اظهار داشت: باید بهره گیری از تكنولوژی های جدید در مدیریت شهری در دستور كار قرار گیرد و از مقاومت و یا موازی كاری پرهیز شود.

محسن هاشمی رفسنجانی در دومین همایش تهران شهر هوشمند كه امروز ( دوشنبه) در محل برج میلاد تهران شروع به كار كرده است، اظهار داشت: فهرست امید با شعار «شفافیت و آگاهی افكار عمومی و شهروندان از كیفیت اداره شهر» توانست از حمایت بی سابقه مردم برخوردار شود، بنابراین انتظارعمومی این است كه در این دوره حدود یك سوم آن سپری شده است شعارها و وعده های داده شده، عملی شود.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پربازدیدترین آخبار اجتماعی ایسنا امروز به شرح زیر است:

چهارشنبه سامانه بارشی وارد ایران می شود

واریز مبلغ «بسته حمایتی» به حساب مستمری بگیران تأمین اجتماعی تا هفته آتی

پولی شدن نسخ الكترونیك در داروخانه ها خلاف است

رتبه اول ایران در اتلاف آب

درآمدزایی مهمترین هدف شهرداری تهران از اجرای «حلقه دوم طرح ترافیك»
1397/09/20
13:48:04
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بهزیستی , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان