سازمان بین المللی مهاجرت تاكید كرد

اقدام جهانی برای دستیابی مهاجران به پوشش سلامت همگانی

اقدام جهانی برای دستیابی مهاجران به پوشش سلامت همگانی جوان بین: در ۱۲ دسامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۸)، مصادف با ˮروز جهانی پوشش سلامت همگانیˮ، سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) و سایر شركای جهانی آن تلاش های خودرا برای اطمینان از این كه پوشش سلامت همگانی در واقعیت تحقق یابد، ارتقا می دهند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پوشش سلامت همگانی (UHC) به این معناست كه همه افراد و جوامع بتوانند از خدمات بهداشتی بهبود دهنده، پیشگیرانه، درمانی، توانبخشی و تسكین دهنده كه به آنها نیاز دارند با كیفیت موثر استفاده كنند و در عین حال این خدمات موجب فشارهای مالی به آنها نشود.
شعار امسال روز جهانی پوشش سلامت همگانی با عنوان "برای پوشش سلامت همگانی متحد شوید: حالا زمان اقدام جمعی است" فرصتی را برای شركا در سراسر جهان فراهم می آورد تا در گفت وگوهای چندگانه و تلاش های حمایتی و هر اقدامی برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار شركت نمایند. این اقدامات در قرارداد جهانی امنیت، نظم و ترتیب مهاجران (GCM) و برنامه اقدام جهانی برای ارتقای سلامت پناهندگان و مهاجران مندرج شده است.
در یكی از اهداف توسعه پایدار از جامعه جهانی شرایطی چون دسترسی به پوشش سلامت همگانی شامل حفاظت از ریسك های مالی، دسترسی به خدمات مراقبت بهداشتی ضروری با كیفیت و دسترسی به داروها و واكسن های بی خطر، موثر، باكیفیت و مقرون به صرفه برای همه خواسته شده است.
قرارداد جهانی امنیت، نظم و ترتیب مهاجران باز فرصتی قابل توجه برای تقویت مشاركت میان بخشی و سیاست هایی كه مهاجران را قادر می سازد تا در گفتمان سلامت جهانی قرار بگیرند بی آن كه كسی جا بماند، فراهم می آورد.
ژاكلین ویكرز، مدیر سلامت مهاجران سازمان بین المللی مهاجرت در این ارتباط می گوید: توجه جهانی خصوصاً در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر گذشته به پوشش سلامت همگانی در حال افزایش بوده و سران دولت ها خواهان اقدامات و تعهدات راسخ برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار هستند و پوشش سلامت همگانی بی آن كه مهاجران از تساوی برخوردار نباشند، محقق نمی گردد.
سازمان بین المللی مهاجرت با همكاری كشورهای عضو در حال ارتقای پوشش سلامت همگانی از راه حمایت، تحقیق، سیاست و اجرای پروژه ها است. در سال ۲۰۱۷ میلادی حمایت هایی از دولت شیلی برای توسعه سیاست های پوشش سلامت انجام شد كه در آمریكای لاتین با هدف پاسخ به نیازهای مهاجران بین المللی شیلی از راهی جامع برای نخستین بار در نوع خود صورت گرفته بود. این سیاست حق همه افراد همچون شهروندان و اتباع خارجی را برای برخورداری از سلامت فراهم آورده و سیستمی را كه به مهاجران اهمیت می دهد، ارتقا داده و به كاهش موانع پیشِ روی دسترسی به خدمات بهداشتی توجه می كند.
از ماه مه ۲۰۱۵ میلادی، سازمان بین المللی مهاجرت پروژه ای منطقه ای را با هدف ارتقای سلامت و رفاه مهاجران در پنج كشور مصر، لیبی، مراكش، تونس و یمن در زمینه مدیریت مهاجرت اجرایی كرده است. بین ماه های مه ۲۰۱۵ و ژانویه ۲۰۱۸ این پروژه از گفت و گوهای میزگرد ملی و منطقه ای حمایت كرد و دستگیری مستقیم از ۵۵ هزار و ۸۲۸ مهاجر را هم درون كمپ ها و هم خارج از آنها در این پنج كشور خصوصاً از راه تأمین خدمات مستقیم، كاركنان بهداشتی و برنامه های داوطلبانه بازگشت و برنامه ریزی صورت داده است.
سازمان بین المللی مهاجرت از راه این پروژه ها در حال ارتقای برنامه ها و سیاست های مبتنی بر شواهد جامع و همسو با قطعنامه ۶۱.۱۷ مجمع سلامتی جهانی (WHA) و قطعنامه دیگری در باب ارتقای سلامت پناهندگان و مهاجران و همین طور چارچوب دستورالعمل ها و اولویت های WHO در همین حوزه است تا از این واقعیت كه همه مهاجران از پوشش سلامت همگانی بهره مند می شوند و "سلامت برای همه" تحقق می یابد، اطمینان یابد. اتكای بالا به پرداخت های بدون شمول بیمه در زمینه سلامت اغلب منجر به هزینه های بهداشتی فاجعه بار شده و مهاجران بدون دسترسی به بیمه سلامت امكان دارد خصوصاً در معرض خطر قرار بگیرند.
بنابر گزارش سازمان بین المللی مهاجرت (IOM)، تحقق پوشش سلامت همگانی برای مهاجران نیازمند سیاست های نوآورانه و مكانیسم های مالی پایدار برای ارتقای دسترسی به خدمات سلامت با كیفیت بالا برای مهاجران است. سازمان بین المللی مهاجرت باز در همین راستا به همكاری خود با شركایش در سراسر جهان ادامه می دهد.1397/09/21
15:06:04
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان