نحوه پیگیری و شكایت واجدان شرایط دریافت كمك بلاعوض از بهزیستی

نحوه پیگیری و شكایت واجدان شرایط دریافت كمك بلاعوض از بهزیستی جوان بین: معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی كشور جزئیات كمك بلاعوض به خانواده های دارای فرزند معلول و نحوه پیگیری شكایات افرادی كه از این تسهیلات بهره مند نشده اند را شرح داد.


حسین نحوی نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پرداخت وام ۳۰ میلیونی مسكن به خانواده های دارای دو فرزند معلول به بالا اظهار داشت: درصورتیكه خانواده ای دارای این شرایط است اما موفق به دریافت این تسهیلات نشده است، می تواند با استفاده از رجوع مستقیم به سازمان بهزیستی شهر محل سكونت خود نسبت به پیگیری دریافت این تسهیلات اقدام نماید.

وی با اشاره به اینكه راه دیگر پیگیری خانواده های دارای فرزند معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی برای دریافت این تسهیلات رجوع به سایت این سازمان و ثبت درخواست یا شكایت در بخش مربوطه است، اظهار نمود: همكاران ما در سازمان بهزیستی پس از مشاهده این درخواست ها در سامانه مذكور، در اسرع وقت با آنها تماس می گیرند.

معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی در ادامه خاطرنشان كرد: قبل از این در یك برنامه تلویزیونی هم در پاسخ به ادعای فردی دارای دو فرزند معلول، در مورد اینكه به جای ۳۰ میلیون تومان، ۳ میلیون دریافت كرده است، با بیان شماره تلفن دفترم در بهزیستی از این خانواده خواستم تا با ما تماس برقرار كنند. در واقع برای پیگیری مطالبات این خانواده راهكاری نشان دادم كه تا به این وسیله اعلام كنم سازمان بهزیستی در پیگیری خواسته های افراد تحت پوشش خود مصمم است. با این وجود اعلام می كنم به تمام مطالبات و شكایاتی كه از جانب افراد تحت پوشش در سایت بهزیستی ثبت می گردد هم پاسخ داده خواهد شد.

نحوی نژاد با تاكید بر اینكه پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیونی به افراد تحت پوشش این سازمان كه دارای دو فرزند معلول و بیشتر هستند در چارچوب كمك بلاعوض انجام می شود، خاطرنشان كرد: ۱۰ میلیون تومان از این مبلغ از جانب سازمان بهزیستی، ۱۵ میلیون تومان از جانب بنیاد مستضعفان و ۵ میلیون هم از جانب خیرین مسكن ساز ( در مجموع ۳۰ میلیون تومان) پرداخت می گردد.

وی با اشاره به مشكلات خانواده هایی كه حتی یك فرزند معلول دارند، اضافه كرد: هم اكنون این تسهیلات در اختیار خانواده های دارای دو فرزند معلول و بیشتر قرار می گیرد. با این وجود میزان این كمك بلاعوض برای خانواده های دارای یك فرزند معلول هم ۱۰ میلیون تومان است.

معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی با اشاره به ساخت ۱۰۰ هزار مسكن برای خانواده های دارای بیشتر از دو فرزند معلول هم توضیح داد: ۵۵ هزار واحد منزل مسكونی دیگر هم در حال ساخت است.

به قول نحوی نژاد، تعداد معلولان به بیشتر از یك میلیون نفر می رسد كه بر مبنای تعداد مسكن های تولید شده یا در دست ساخت، بیشتر از ۸۰ درصد این افراد پشت نوبت دریافت مسكن هستند.

وی با اشاره به اینكه ساخت این واحدهای مسكونی فرایندی زمان بر است، اظهار داشت: نمی توان مسكن تمام افراد واجد شرایط را در یك زمان به آنها تحویل داد و بنابراین همچنان افرادی پشت نوبت هستند. باآنكه در بعضی مناطق مانند مناطق زلزله زده كرمانشاه كه با شرایط اضطراری رو به رو بود، مسكن افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی در اسرع وقت ساخته و به آنها تحویل داده شد.
1397/09/25
14:02:58
5.0 / 5
4720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان