غفلت از مسائل زنان در حوزه مسكن

غفلت از مسائل زنان در حوزه مسكن جوان بین: مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور زنان و خانواده با اشاره به مبحث عدالت جنسیتی اظهار داشت: طرحی را به شورای عالی شهرسازی عرضه كردیم كه تمام دستگاه های در رابطه با توسعه شهری باید در زمینه نهادینه سازی رویكرد عدالت جنسیتی اقدام نمایند. این مصوبه سبب شد طی چندماه با همكاری معاونت زنان ریاست جمهوری سندی را درباره چگونگی جریان سازی عدالت جنسیتی در سیاستهای توسعه شهری تدوین نماییم.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مونا عرفانیان در نشست تخصصی معاونت امور زنان و خانواده با مشاوران وزرا و نمایندگان دستگاههای اجرایی با اشاره به اینكه پیشنهاد دكتر آخوندی - وزیر سابق راه و شهرسازی - این بود كه فعالیت دفتر امور زنان را به سمت فعالیت های تخصصی پیش ببریم و ببینیم كه اساساً در حوزه وزارت راه و شهرسازی چه میزان بر روی این مورد پرداخته ایم؟ اظهار داشت: نخستین پیشنهاد راه اندازی اتاق فكر بود.

وی با اشاره به اینكه دو هدف جدی برای برنامه خود در نظر گرفته ایم، اظهاركرد: توجه به نیازهای زنان شاغل در وزارت راه و شهرسازی و توجه به زنان مخاطب این وزارتخانه تحت عنوان حق زنان بر شهر و حق زنان بر مبحث ایمن از اهداف وزارت راه و شهرسازی است.

عرفانیان اضافه كرد: طبق متدولوژی و برپایه ۱۲۰ سند و مصاحبه با مدیران داخلی و سمن ها تلاش كردیم در سه حوزه مسكن، حمل و نقل و شهرسازی مسائل زنان را شناسایی نماییم. نخستین چالش این بود كه روی این مورد ها كار نشده است.

وی با اشاره به اینكه خیلی از مسائل زنان در حوزه های مسكن و سكونتگاه های غیررسمی زنان غفلت شده بود، اظهار داشت: فرصتی فراهم گردید تا به لایحه خشونت ضد زنان بندهایی را اضافه نماییم.

عرفانیان با اشاره به اینكه برای زنان شاغل در وزارت راه اقداماتی را شروع كرده ایم، اظهاركرد: مطالعات ما در این زمینه سبب شد كه در دولت دوازدهم گام های محكم تری برداریم. از اقدامات مهم دولت دوازدهم این بود كه برای چهار سال بر مبنای یافته های خود برنامه هایی را برای وزارتخانه تدوین كردیم.

وی با اشاره به اینكه اگر می خواهیم عدالت جنسیتی در حوزه ای تحقق یابد باید همه اركان وارد عمل شوند، تصریح كرد: بر همین مبنا شش هدف را برای خود تعیین كرده ایم كه دو مورد از آنها متمركز بر زنان وزارتخانه و چهار مورد این اهداف بر مبنای اهداف دستگاه ها است.

عرفانیان افزود: برای هركدام از این اهداف استراتژی هایی تعریف شده است و به در شورای معاونان وزارت عرضه و ابلاغ گردید.از معاونان درخواست كردیم كه در این راه با ما همراه شوند.

وی با اشاره به دیگر اقدامات اجرایی وزارت راه اظهار داشت: سال قبل دستور داده شد پروژه ای در وزارت راه برای ارتقای وضعیت مدیریت زنان پیگیری نماییم كه این پروژه مراحل نهایی خویش را طی می كند.1397/10/03
18:21:28
5.0 / 5
4846
تگهای خبر: خانواده , زنان , شاغل , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان