بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه

از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات تا واگذاری ۱۰۰۰ كودك بیمار برای فرزندخواندگی

از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات تا واگذاری ۱۰۰۰ كودك بیمار برای فرزندخواندگی جوان بین از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات تا واگذاری ۱۰۰۰ كودك بیمار برای فرزندخواندگی


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
​آخرین اخبار از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات
افزایش تعداد قربانیان حادثه /آخرین وضعیت مصدومان
دكتر پیمان صابریان، رئیس اورژانس تهران از واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اطلاع داد و اظهار داشت: متأسفانه تعداد كشته های این حادثه به ۹ نفر افزایش یافت.
بر اساس این گزارش واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران ۹ كشته و ۲۷ مصدوم برجای گذاشت كه ۷ تن از قربانیان در محل حادثه و دو تن هم در بیمارستان جان باختند.
بازرسی وضعیت ایمنی مدارس و تهیه شناسنامه مخاطرات
احمد صادقی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه شناسنامه مخاطرات ایمنی مدارس و انجام بازدیدهای دوره ای از مدارس پایتخت اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه در اجرای این طرح تا كنون از بیشتر از ۱۵۰۰ مدرسه در تهران بازدید انجام شده است، اظهار داشت: در این بازدیدها چك لیستی كه دارای ۱۲۰ آیتم برای ایمنی اجزای غیر سازه ای مدارس است از جانب كارشناسان تكمیل می گردد.
برف و باران در راه است
احد وظیفه، مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: پس فردا (۶ دی ماه) سامانه بارشی جدید وارد كشور می گردد كه سبب بارش برف و باران در غرب و شمال غرب همینطور سواحل خزر و استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران خواهد شد.
رییس پلیس تهران خبر داد
انهدام ۱۹ باند سرقت و دستگیری ۵۷۲ سارق و مالخر در پایتخت
سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۵۷۲ سارق و مالخر در پایتخت با اجرای بیستمین مرحله طرح رعد اطلاع داد.
رییس پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی درباره جمع آوری معتادان متجاهر اظهار نمود: در بحث جمع آوری معتادان متجاهر همانطور كه بارها گفته پلیس آمادگی دارد كه طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت تمامی این افراد را از سطح شهر تهران جمع آوری كند، اما یكی از اشكالات ما محل نگهداری و بازپروری این افراد بود.
افزایش ظرفیت سربازان امریه در میراث فرهنگی
سردار امیر رحمت الهی، فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از افزایش سهمیه سربازان امریه در این سازمان اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه ماموریت های یگان حفاظت ماموریت های چند وجهی است، اظهار نمود: با پیگیری هایی كه انجام دادیم سهمیه سربازان امریه در سازمان میراث فرهنگی را افزایش دادیم و توانستیم از این طریق بخشی از نیاز و توان خویش را به نیروی انسانی تامین نماییم.
پورسید آقایی عنوان كرد
كاهش سرعت آلودگی هوای پایتخت در پاییز
محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از افزایش روزهای سالم در پاییز امسال بر اثر اجرای طرح كاهش اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه از سال ۹۵ اجرای طرح كاهش در تهران مصوب شده است؛ اما برخی ها فكر می كردند كه اجرای این طرح تبعات اجتماعی را تولید می كند، اظهار داشت: اما دیدید كه مردم از اجرای این طرح استقبال كردند و نظرسنجی ها نشان داد كه مردم كنترل معاینه فنی در جهت كاهش آلودگی هوا را یكی از مهمترین اقدامات دوره مدیریت شهری عنوان كردند.
افزایش ۴۹ درصدی بارش در پاییز ۹۷
صادق ضیائیان، رئیس مركز ملی خشكسالی سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه در پاییز امسال نسبت به بلندمدت افزایش ۴۹ درصدی بارش ثبت شده است، اظهار داشت: طی سه ماه گذشته حدود ۴۰ درصد كل بارش یك سال آبی را دریافت كرده ایم.
واكنش آموزش و پرورش به ادعای فروش پكیج های گرمایشی مدارس در بازار آزاد
اخیرا اخبار و تصاویری در فضای مجازی منتشر گردید كه نشان می داد پكیج های گرمایشی با آرم سازمان نوسازی مدارس درحال عرضه در بازار سیستان و بلوچستان هستند، حال آن كه چند روز پیش ۴ دختر به سبب عدم وجود وسایل گرمایشی استاندارد در حادثه آتش سوزی مدرسه شهر زاهدان جان خویش را از دست دادند.
در همین راستا اداره نوسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان متنی به همراه تصویر صورت جلسه تنظیمی با نیروی انتظامی منتشر نمود.

در این اطلاعیه آمده است: «این اداره كل تابحال هیچ گونه خرید پكیج دیواری نداشته است. به محض اطلاع از فروش پكیج های دیواری شركت ایران رادیاتور كه به روی بسته بندی آنها نام نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان جعل شده است؛ به همراه نیروی انتظامی در ۲۵ آذرماه در فروشگاه توزیع كننده این پكیج ها حاضر و صورت جلسه تنظیم و مراتب به مراجع نظارتی منعكس شد.
۶ سالگی درمان دختران شین آباد و درسی كه نگرفتیم
دكتر محمد جواد فاطمی، پزشك جراح دانش آموزان شین آباد با اشاره به حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و فوت چهار دانش آموز، اظهار داشت: متاسفانه در كشور ما كسی به پیشگیری اهمیت نمی دهد. با سماجت ثابت كردیم باید حادثه اتفاق افتد و سپس به صورت انفعالی با آن برخورد نماییم.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه ما به فراموش كاری عادت داریم، اظهار نمود: پس از حادثه شین آباد پیش بینی شد كه درمان بچه های شین آباد ۱۵ سال طول می كشد و حداقل ۱۵ میلیارد هزینه دارد كه بطور قطع هزینه اش بیشتر از این میزان است. از طرفی این بچه ها هیچ گاه به حالت عادی زندگی برنخواهند گشت. این درحالیست كه اگر فقط پول بلیط هواپیمایی را كه مسئولان ما پس از حادثه اسوه حسنه از تهران به زاهدان رفتند، محاسبه كنید، مطمئنم می توان سیستم گرمایشی تمام مدارس زاهدان را استاندارد كرده و از تكرار چنین حوادثی پیشگیری نماییم.
واگذاری بیشتر از هزار كودك برای «فرزندخواندگی» در تهران
مهشید موقر، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران از واگذاری بیشتر از هزار كودك به متقاضیان فرزندخواندگی طی دو سال اخیر اطلاع داد و اظهار داشت: نیمی از این كودكان بیمار بودند كه البته با پیگیری، بیماری اغلب آنها قابل درمان است.
لزوم تولید خزانه داری متمركز برای شفافیت در بودجه و كاهش فساد
احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در نشست "راهكار مقابله با عدم شفافیت در بودجه دولت"بر تولید خزانه داری متمركز برای كاهش فساد و شفافیت در بودجه تصریح كرد.
میدری با اشاره به اینكه خزانه داری متمركز -همانطور كه در اصل ۵۳ قانون اساسی آمده است -به مفهوم این است كه كلیه دریافتی های دولت از هر محلی باید در حساب خزانه داری كل متمركز شود، اظهار داشت: باآنكه این اصل در ایران باید از زمان مشروطه تا الان اجرایی می شد اما مصداق های زیادی دارد كه نشان داده است این طرح اجرا نشده است.
پاسخ "شورای رقابت" به شكایت داروسازان درباره ضوابط تاسیس داروخانه ها
شورای رقابت به شكایت برخی از داروسازان در خصوص حذف بند ۴ ماده ۳ و ۴ آیین نامه تاسیس داروخانه ها رای نداد.
دكتر كیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو از تصمیم اخیر شورای رقابت در مورد این شكواییه اطلاع داد و اظهار داشت: در همین راستا شورای رقابت در تصمیم جلسه ۳۵۵ خود در عین آنكه تاكید كرده بر مبنای فصل ۹ قانون اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی، این شورا مرجع صالح برای تشخیص و رسیدگی به رویه های ضد رقابتی مصرح در قانون مزبور است، اما اذعان داشته كه حذف مواد آیین نامه ها و سایر مقررات در زمره صلاحیت های ذاتی این شورا نیست.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران:
خط ۶ مترو تنها با ۱۵۰ میلیارد تومان راه می افتد
محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با درخواست از بانك شهر برای كمك علی الحسابی اظهار داشت: خط ۶ مترو تنها با تزریق ۱۵۰ میلیارد تومان راه می افتد.
سازمان ثبت احوال اعلام نمود:
ولادت بیشتر از یك میلیون ایرانی طی ۹ ماه/ ۲۰ نام محبوب ایرانی ها
سازمان ثبت احوال كشور ضمن عرضه آمار چهار واقعه حیاتی ولادت، فوت، ازدواج و طلاق، اسامی محبوب ایرانیان در ۹ماهه نخست سال ۹۷ را شرح داد.
بر اساس گزارش های سازمان ثبت احوال در ۶ ماهه اول سال ۹۷، تعداد ۷۰۶ هزار و ۸۳۹ واقعه ولادت ثبت شده است كه در این بازه زمانی تعداد مرگ ومیر ثبت شده ۱۸۲هزار و ۲۵۹ واقعه است. همینطور برپایه آمارهای بازنگری شده در نیمه اول سال۹۷، ۳۲۴ هزار و ۷۱۳ واقعه ازدواج و۸۴ هزار و ۱۶ نفر واقعه طلاق در این بازه زمانی به ثبت رسیده است.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
افزایش تعداد قربانیان حادثه /آخرین وضعیت مصدومان
ولادت بیشتر از یك میلیون ایرانی طی ۹ ماه/ ۲۰ نام محبوب ایرانی ها
خودكشی مادر و دختر برای ملاقات با پدر
بررسی علت حادثه مرگبار اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد
برف و باران در راه است1397/10/05
17:55:27
5.0 / 5
4461
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان