موافقت رئیس جمهور برای پرداخت ۲ نوبت سبد كالا به مددجویان تاپایان سال

موافقت رئیس جمهور برای پرداخت ۲ نوبت سبد كالا به مددجویان تاپایان سال جوان بین: رئیس كمیته امداد بر لزوم افزایش اعتبارات مددجویان این نهاد در بودجه سال ۹۸ اصرار كرد و اظهار داشت: دولت و مجلس باید برای پشتیبانی از اقشار محروم، بودجه مددجویان كمیته امداد را متناسب با نرخ تورم بالا برند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدپرویز فتاح با حضور در برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی از ابتدا در دست جوانان كشور بود. در دفاع مقدس هم كار اصلی بر عهده جوانان بود برای اینكه امام (ره) در تمامی مسئولیتها به جوانان اعتماد كردند و همین سبب تداوم انقلاب شد.
وی با اشاره به اینكه شعار انقلاب از ابتدا پشتیبانی از مستضعفان بود، اضافه كرد: امروز هم باید تلاش نماییم محرومان و فراموش شدگان جامعه، مورد توجه بیشتر قرار بگیرند برای اینكه این افراد به تعبیر امام (ره) ولی نعمتان كشور هستند.
رئیس كمیته امداد با یادآوری فداكاریها و از خودگذشتگی های مردم در روزهای انقلاب و دفاع مقدس اشاره كرد: امروز مردم همان مردم ابتدای انقلاب هستند و در ۹ ماه گذشته زیر شدیدترین فشار اقتصادی سوختند و ساختند اما هیچ مساله حاشیه ای در كشور به وجود نیامد.
فتاح با تاكید بر اینكه كشور امروز در یك جنگ اقتصادی شدید قرار گرفته است، افزود: مردم در همه آزمونها سربلند هستند و این تواضع و صبر مردم قابل تقدیر است.
وی با تاكید بر لزوم توجه به نیازهای اقشار محروم خصوصاً در وضعیت اقتصادی فعلی در كشور، اظهار داشت: پارسال و در ابتدای امسال تلاش خوبی برای رفع فقر مطلق در كشور انجام شد. با همكاری دولت و مجلس تبصره ۱۴ با ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار با هدف كاهش فقر مطلق برای سال ۹۷ تصویب گردید كه در ۹ ماهه اول سال این بودجه به صورت كامل محقق شده است.
رئیس كمیته امداد با اشاره به همكاری خوب دولت و مجلس با كمیته امداد اضافه كرد: كمیته امداد از معدود دستگاه هایی است كه بودجه آن به صورت كامل محقق شده است.
فتاح اظهار داشت: طی ۲ پارسال و تا آخر سال ۹۶ از راه خودكفایی و توانمندسازی، جامعه تحت حمایت كمیته امداد حدود ۱۵ درصد كم شد و وظیفه اصلی ما همین است. معتقدیم یارانه دادن به تنهایی كارگشا نیست و اقدامات كمیته امداد از راه توانمندسازی و استفاده از وام قرض الحسنه با قوت پیگیری میگردد.
وی با اشاره به تورم امسال اظهار داشت: امسال در این فضا خودمان را مكلف دیدیم كه جامعه هدف را به صورت موقت تا آخر سال افزایش دهیم و امیدواریم با كاهش تورم در ماه های آینده، وضعیت اقتصادی برای اقشار محروم بهبود یابد.
فتاح از افزایش ۳۵ درصدی كمك های مردمی به كمیته امداد در سال ۹۷ آگاهی داد و اظهار داشت: به مردم ایران اطمینان می دهیم كه صدقات و زكات هر شهر را برمبنای نیات و در همان شهر هزینه نماییم.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، رئیس كمیته امداد با تاكید بر نقش خیریه ها در محرومیت زدایی در جامعه، اظهار نمود: كمیته امداد نقش حاكمیتی در رفع فقر دارد و خیریه ها در این زمینه همراه و همكار هستند.
فتاح با اشاره به حمایت مجلس و دولت از افزایش اعتبارات مددجویان كمیته امداد در سال ۹۸ اشاره كرد: در بودجه ۹۸ اعتبارات خیلی از نهادها كاهش یافته اما بودجه كمیته امداد تغییری نداشته است. امیدواریم و از دولت می خواهیم همانطور كه حقوق كارمندان به درستی ۲۰ درصد افزایش می یابد، اعتبارات مددجویان امداد هم به همین نسبت رشد داشته باشد.
رئیس كمیته امداد با اشاره به وفاق شكل گرفته حول كمیته امداد در بین دولت، مجلس و مردم، از مكاتبه با رئیس جمهور برای اختصاص ۲ نوبت سبد كالا به مددجویان امداد و بهزیستی تا آخر سال آگاهی داد و اشاره كرد: رئیس جمهور با این خواسته كمیته امداد موافقت كرده است و امیدواریم اختصاص سبد كالا به مددجویان بزودی صورت گیرد.1397/10/10
14:11:59
5.0 / 5
4601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان