چرا احساس انزوای وجودی در مردان بیشتر است؟

چرا احساس انزوای وجودی در مردان بیشتر است؟ جوان بین: روانشناسان دانشگاه آریزونا بر این باورند كه مردان به سبب ماهیت وجودی خود و تمایل غریزی به سركوب و عدم بروز احساسات، در حالت تنهایی تنش بسیار بیشتری را در مقایسه با زنان تجربه می كنند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا و به نقل از سایكولوژی تودی، انسان ها بر خلاف سایر مخلوقات فرا اجتماعی هستند و همه تجربیات، افكار و احساسات انسان متاثر از تجربیات حاصل از زندگی در اجتماع است، بدین سبب اگر ما در گذشته، حال و آینده احساس تنهایی می نماییم، بدین سبب تجربیات اجتماعی و فرهنگی از نفوذ بر افكار ما جلوگیری نمی كنند.

در جهان لایتناهی ذهن و افكار انسان، هركس از دنیای مقابل برداشت و باور متفاوتی دارد. این باورها و احساسات امكان دارد در هر فرد به صورت انحصاری تجربه شوند، بدین سبب این گفته كاملا درست است كه اندازه جهان هركس به اندازه وسعت فكر اوست.

روانشناسان به منظور اثبات این باور اولیه كه احساس تنهایی مطلق یا بحران وجودی در مردان بیشتر از زنان است، گروهی از داوطلبان را از نظر ابعاد شخصیتی، شناختی و روانشناختی مورد بررسی قرار دادند.

محققان در آغازین گام با نظرسنجی در مورد وضعیت تنهایی در میان زنان و مردان، اطلاعات اولیه را طبقه بندی و شكل دهی كردند.

محققان در دومین نظرسنجی دریافتند كه اهمیت دادن به احساسات اشتراكی مثل مهربانی، صمیمیت و همدردی با تجربه احساس تنهایی در تضاد است و همین مسئله به شكلی نشانگر این مهم می باشد كه زنان با بالاترین سطح اهمیت به این احساسات در بدترین شرایط باز بحران تنهایی را كمتر تجربه می كنند.

انزوای وجود یا بحران اگزیستانسیال بیشتر در شرایطی نمود پیدا می كند كه فرد اساس زندگی خودرا مورد پرسش قرار می دهد. مواجه شدن با سوالاتی مثل هدف زندگی چیست؟ و یا چرا باید به زندگی اهمیت بدهم؟ در عمیق شدن انزوا اثر مخربی دارد.

روانشناسان دانشگاه آریزونا سپس تحلیل نتایج این مطالعه دریافتند كه یكی از دلایل تجربه بیشتر انزوا در مردان، ناشایست شمردن بروز احساساتی همچون گرم بودن، مهربانی و احساسی بودن است.

از آنجایی كه نمایش این رفتارها از نظر مردان مطلوب نمی باشد، بدین سبب احتمال مبتلاشدن به انزوای وجودی در مردان بیشتر است، چونكه مردان باورهایی را پذیرفته اند كه یافتن ارتباطات جدید را با سایر افراد محدود می كند.




1397/10/12
18:58:54
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: بحران , دانشگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان