كارمزد وام قرض الحسنه نیازمندان حذف می شود

كارمزد وام قرض الحسنه نیازمندان حذف می شود جوان بین: مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از پرداخت ۲۲۰ هزار فقره وام قرض الحسنه به نیازمندان امسال آگاهی داد و اظهار داشت: كارمزد سه درصدی وام قرض الحسنه نیازمندان سال آینده به صورت كامل حذف می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مجید باجلان كه به منظور بررسی عملكرد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بوشهر به این استان سفر كرده بود، در دیدار با آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان، اظهار داشت: یكی از مهم ترین فعالیت های كمیته امداد در كنار نمایش خدمات حمایتی، اعطای وام قرض الحسنه بدون بهره به نیازمندان است كه در طول ۴۰ سال از عمر پر بركت انقلاب ادامه دارد و از سه سال گذشته، این تسهیلات به صورت نظام مند و از راه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به نیازمندان و مددجویان پرداخت می شود.
باجلان نمایش خدمات آسان تر و همین طور ترویج و اشاعه فرهنگ قرض الحسنه را از سیاست های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت عنوان نمود و اضافه كرد: كمیته امداد با احداث این صندوق اهتمام دارد سنت نیكوی قرض الحسنه را با بهره گیری از سپرده های مردمی، امكانات سایر صندوق ها و تسهیلات بانك ها و مراكز دولتی و استفاده از ظرفیت های قانونی در كشور توسعه و ترویج دهد.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با اشاره به پرداخت وام به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت اشاره كرد: این پرداخت ها برای مواردی همچون رفع مشكلات ضروری و فوری نیازمندان، اشتغال، درمان بیماری و همین طور هزینه های تحصیل فرزندان نیازمندان انجام می شود.
باجلان به بیان گزارشی از عملكرد صندوق امداد ولایت در كشور و استان بوشهر پرداخت و اشاره كرد: از شروع سال جاری تا كنون ۲۲۰ هزار فقره وام در سراسر كشور به مددجویان و نیازمندان غیر مددجو پرداخت شده است كه ۴۰ میلیارد تومان آن در حوزه توانمندسازی و ۱۸۰ میلیارد تومان دیگر در حوزه وام های ضروری و كارگشایی بوده است.
وی ادامه داد: در استان بوشهر حدود ۳۰ میلیارد تومان وام كارگشایی پرداخت شده است كه در بین پنج استان برتر در پرداخت وام قرار دارد.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تكریم نیازمندان و حفظ كرامت آنان در نمایش وام قرض الحسنه را در اولویت فعالیت های این صندوق عنوان نمود و اشاره كرد: كسانی كه برای دریافت تسهیلات به این صندوق بازگشت می كنند، افراد لطمه پذیر و محروم جامعه هستند و بدین سبب شرایط اعطای وام به آنان بسیار سریع و آسان است.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، وی میزان اعتماد و رضایتمندی نیازمندان و همین طور خیّران را از صندوق امداد ولایت خوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: تا كنون هفت هزار نیكوكار در صندوق قرض الحسنه امداد سپرده گذاری كرده اند كه میزان سپرده آنها ۴۰۰ میلیارد تومان است و از محل این سپرده ها به نیازمندان وام قرض الحسنه پرداخت می شود.
او در آخر با اشاره به اینكه حتی یك ریال از منابع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در جای دیگری هزینه نمی گردد، افزود: این صندوق هیچ سودی از وام گیرنده دریافت نمی كند و تنها سه درصد بعنوان مزد كار كسر می شود كه تا سال ۹۸ این كارمزد هم به صورت كامل حذف خواهد شد.1397/11/03
13:47:30
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: تسهیلات , جامعه , خدمات , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان