قانون جدید پشتیبانی از حقوق معلولان چه می گوید؟

قانون جدید پشتیبانی از حقوق معلولان چه می گوید؟ جوان بین: قائم مقام دبیر خانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كشور اظهار داشت: شهرداری ها از صدور پروانه ساختمانی برای ساختمان‎هایی كه مناسب سازی را رعایت نكردند اجتناب كنند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سید حسین خادم حسینی در آغازین نشست تخصصی مناسب سازی معاونین عمرانی و مدیران كل بهزیستی منطقه شش كشور كه به میزبانی لرستان و در سالن اجلاس بهزیستی استان برگزار شد، اظهار نمود: یكی از مباحثی كه مورد پیگیری قرار می دهیم ارزیابی مناسب سازی است.
وی افزود: لرستان جزو استان های امتیاز الف در بحث مناسب سازی بودند و این نشان دهنده تلاش همكاران لرستانی در دبیرخانه مناسب سازی استان است.
قائم مقام دبیر خانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كشور افزود: قانون جدید پشتیبانی از حقوق معلولان مورد بازبینی قرار گرفته و در این قانون تحولاتی صورت گرفته است. این قانون هر چه سریعتر ابلاغ شود.
خادم حسینی با اشاره به اینكه در امر مناسب سازی سه كمیته تشكیل شده كه كارهای تخصصی ستاد را انجام می‎دهند، اظهار نمود: برای نخستین بار نظارت بر ستاد مناسب‎سازی بصورت مدون در حال انجام می باشد.
قائم مقام دبیرخانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كشور اشاره كرد: شهرداری ها را موظف كردیم كه از صدور پروانه راه اندازی و اختتام كار برای برخی از ساختمان ها و اماكن عمومی را اصلاح كند و پروانه ساختمانی برای ساختمان‎هایی كه مناسب سازی را رعایت نكردند، صادر نكنند.
وی با اشاره به اینكه سازمان بهزیستی بر مناسب سازی نظارت جدی دارد، اظهار داشت: بر طبق ماده سه قانون جدید پشتیبانی از جامعه معلولین قرار شد آیین نامه‎ای در نظر گرفته شود و ماده چهار این قانون شهرداری ها را مكلف كرده از صدور پروانه راه اندازی بازسازی و اختتام كار برای همه ساختمان ها و اماكن با كاربری عمومی اجتناب كنند.
خادم حسینی با اشاره به اینكه در قانون قبلی این بود كه ضمانت اجرایی نداشت، عنوان كرد: از نقاط قوت قانون فعلی این است كه ضمانت اجرایی وجود دارد و متخلفان از رعایت این ماده مورد مجازات قرار می گیرند.
قائم مقام دبیرخانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بیان كرد: دستگاه های مشمول در هنگام واگذاری امور به پیمانكاران، تاییدیه گذراندن دوره مناسب سازی را از پیمانكاران ستاندن كنند.
وی با اشاره به اینكه آشنایی متخصصین، مسئولین و آحاد مردم با مناسب سازی وجود دارد، اشاره كرد: در فرایند طراحی كنترل و نظارت در ساخت و سازها ضوابط و مقررات مناسب سازی رعایت شود.
خادم حسینی با اشاره به اینكه وظیفه 23 دستگاه در آیین نامه فعلی مشخص در امر مناسب‎سازی دارند و ضمانت اجرایی لحاظ شده است، اضافه كرد: همین طور نحوه تامین بودجه باز مشخص شده است.
قائم مقام دبیرخانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بیان كرد: پلیس راهور از پارك وسایل نقلیه در محل پارك ویژه معلولین جلوگیری كند.


1397/11/05
19:32:17
5.0 / 5
4723
تگهای خبر: بهزیستی , پشتیبانی , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان