در حاشیه جلسه دولت؛

ابتكار: حذف تبصره قانونی بودن ازدواج زیر 13 سال را دنبال می نماییم

ابتكار: حذف تبصره قانونی بودن ازدواج زیر 13 سال را دنبال می نماییم جوان بین: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به وضعیت پرونده عروس 11 ساله ایلامی، اظهار نمود: در حال تدوین لایحه ای جهت عرضه به هیات دولت هستیم تا تبصره ای كه ازدواج كودكان زیر 13 سال قانونی می كند حذف نماییم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیأت دولت در جمع خبرنگاران، در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت پرونده عروس ۱۱ ساله ایلامی، اظهار نمود: خوشبختانه طی روزهای گذشته از جانب وزیر كار، اقدام بسیار خوبی انجام شد و "رها" كودك ۱۱ ساله، تحت سرپرستی سازمان بهزیستی قرار گرفت.
وی افزود: در این زمینه مساله اصلی این است كه ما با دو مشكل فرهنگی و حقوقی مواجه هستیم كه باید همزمان به هردو توجه كنیم؛ چون كه اگر نسبت به مشكل فرهنگی بی توجه باشیم و صرفاً مشكل قانونی را حل نماییم امكان دارد این نوع ازدواج رواج یافته و به صورت پنهان تر صورت گیرد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از صحبت های خود، تصریح كرد: بحث اصلی ما ازدواج كودكان زیر ۱۳ سال و افزایش سن ازدواج نیست، بلكه مبحث اصلی ما این است كه همه بر اینكه افراد زیر ۱۳ سال كودك محسوب می شوند اتفاق نظر دارند و ما باید كاری انجام دهیم تا كودكان در چنین شرایطی قرار نگیرند. "رها" كودك ایلامی نمونه بارزی از این گونه ازدواج ها در كشور است.
ابتكار در ادامه اظهاراتش، افزود: در رویكرد فرهنگی در حال كوشش برای آموزش دختران هستیم و در این زمینه وزارت آموزش و پرورش اقدام بسیار خوبی برای كاهش نرخ بازماندگی از تحصیل دختران انجام می دهد. همینطور در بخش قانونی هم مجلس شورای اسلامی تلاش هایی در این زمینه انجام داده است و ما هم در معاونت زنان در حال تدوین لایحه ای هستیم و بزودی آنرا به هیأت دولت عرضه می نماییم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همینطور در بخش دیگری از صحبت های خود، تصریح كرد: هدف اصلی ما از عرضه این لایحه، حذف تبصره ایست كه ازدواج كودكان زیر ۱۳ سال را قانونی می كند؛ تاكید می كنم كه هم اكنون بحث ما افزایش سن ازدواج نیست، بلكه مساله حذف این تبصره است.
وی در انتها تصریح كرد: این لایحه با مشورت حقوقدانان، فقه ها و صاحبنظران حقوقی و فقهی در حال تدوین و تنظیم است و ان شاء الله با تصویب آن در هیأت دولت بتوانیم نتایج بسیار خوبی را بگیریم.1397/11/24
16:00:03
5.0 / 5
4359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان