تاریخ عقد شرط دریافت وام ازدواج ۳۰ میلیونی، یارانه، جایگزین ضامن می شود

تاریخ عقد شرط دریافت وام ازدواج ۳۰ میلیونی، یارانه، جایگزین ضامن می شود جوان بین: سرپرست دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان ضمن تشریح شرایط تضامین مربوط به دریافت وام ازدواج، اظهار داشت: برپایه تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۸، بانك مركزی موظف است از محل پس انداز جاری و قرض الحسنه سیستم بانكی، وام ازدواج را به متقاضیانی كه تاریخ عقد آنها پس از یكم فروردین سال ۹۶ (۹۶/۱/۱) است و تا كنون وام قرض الحسنه دریافت نكرده اند، ۳۰ میلیون تومان پرداخت كند.


سكینه سیف جمالی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینكه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر فرد زوج متقاضی ۳۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۵ ساله و با دریافت یك ضامن معتبر و سفته امكان پذیر است، اضافه كرد: طبق تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۸ كل كشور، بانك مركزی می تواند یارانه پرداختی به اشخاص را بعنوان تضمین بپذیرد.
ایشان در ادامه تصریح كرد: همینطور بر مبنای تبصره مذكور، به منظور پشتیبانی از ازدواج، بانك مركزی موظف است از محل پس انداز جاری و قرض الحسنه سیستم بانكی كشور، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به متقاضیانی كه تاریخ عقد آنها پس از یكم فروردین سال ۹۶ است و تا كنون وام قرض الحسنه دریافت نكرده اند، ۳۰ میلیون تومان و با اولویت پرداخت كند.
به قول سرپرست دفتر برنامه ریزی وتوسعه اجتماعی جوانان تا آخر دی ماه امسال ۸۸۳ هزار و ۴۷ نفر موفق به دریافت وام ازدواج شده اند و كل متقاضیان این وام هم یك میلیون و ۲۶۴ هزار و ۷۰ نفر بوده است. همینطور در مدت مذكور ۸۶ درصد از متقاضیان موفق به دریافت وام شده اند. همینطور هم اكنون بیشتر از ۲۵ بانك و مؤسسه در زمینه پرداخت وام مشغول فعالیت هستند،
سیف جمالی تعداد افراد متقاضی وام ازدواج كه در صف انتظار دریافت این وام هستند را تا آخر دی ماه امسال ۱۴۳ هزار و ۴۲۳ نفر عنوان نمود و اضافه كرد: بر مبنای استعلامی كه از بانك مركزی گرفتیم، بیشتر افراد به علت مشكل معرفی ضامن و سیكل اداری همچنان در صف انتظار وام هستند. با این وجود می توان ادعا كرد كه پرداخت وام به روز رسانی شده است. یعنی متقاضیان ظرف یك ماه در سامانه ثبت نام می كنند و اگر مانعی برای تأمین ضامن و مدارك نداشته باشند، وام آنها طی مدت مذكور پرداخت می شود.1397/12/04
14:20:19
5.0 / 5
4453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان