بر اساس اعلام بانك جهانی؛

تنها در ۶ كشور جهان، زنان و مردان حقوق قانونی برابر دارند

تنها در ۶ كشور جهان، زنان و مردان حقوق قانونی برابر دارند جوان بین: اگر شما یك زن هستید و خواهان حقوق برابر با مردان می باشید بهترین مكان جهت زندگی شما كشورهای بلژیك، دانمارك، فرانسه، لتونی، لوكزامبورگ و سوئیس هستند. برمبنای آمار انتشار یافته بانك جهانی تنها كشورهای ذكر شده حقوق قانونی برابر در زمینه كار و فعالیت زنان و برابری آنان با مردان دارند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، در گزارش انتشار یافته از بانك جهانی در سال ۲۰۱۹ در بخش زنان و قانون كسب و كار، تبعیض جنسیتی در ۱۸۷ كشور جهان مورد بررسی قرار گرفت. البته طی دهه های گذشته، هیچ كشوری قوانین كاری یكسانی برای مردان و زنان نداشته است.
در این ارزیابی، هشت عامل همچون حقوق بازنشستگی مورد بررسی قرار گرفت و كل امتیازها ۱۰۰ در نظر گرفته شد و فقط ۶ كشور این امتیاز را به صورت كامل دریافت نمودند.
بر طبق این نتایج، میزان امتیاز متوسط جهانی ۷۰ تا ۷۵ بود و ۳۹ كشور امتیاز ۹۰ یا بالاتر را دریافت نمودند و ۲۶ كشور امتیاز با درآمد بالا را كسب كردند. در هشت كشور اروپایی همچون بریتانیا، آسیای مركزی و دو كشور پاراگوئه و پرو در آمریكای لاتین و كارائیب و تایوان باز نقش والدین در این روند مشاهده شد.
كشورهای جنوب آسیا در امتیاز مربوط به هر منطقه بالاترین امتیاز را با عدد ۵۰ تا ۵۸.۳۶ كسب و كشورهای منطقه جنوب صحرای آفریقا در این گزارش امتیاز ۶۴.۰۴ تا ۶۹.۶۳ را دریافت نمودند. بیشتر اختلافات مربوط به قوانین ازدواج و شغل بود.
كشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا، كمترین پیشرفت را نسبت به دهه های گذشته داشتند و رقم حاصل شده برای آنها ۲.۸۶ تا ۴۷.۳۷ بود.
نتایج این گزارش نشان داد كه گروه های پشتیبانی از حقوق بانوان نقش مهمی در اصلاح قوانین ایفا كرده اند.
در حالیكه این گزارش بطور كلی پیشرفت های قابل توجهی را نشان می دهد، اما هنوز نیاز به بهبود دارد.
البته هیچ گاه امتیاز ۱۰۰ به معنای برابری مطلق نخواهد بود و همچنان اختلاف بین حقوق بانوان و مردان وجود دارد و یكی از مهم ترین اختلافات پرداخت حقوق های نابرابر است. حقوق بانوان سوئدی پنج درصد كمتر از مردان و این اختلاف در انگلستان هشت درصد است.
كارشناسان اظهار كردند: اگر زنان به اندازه مردان دریافتی داشته باشند اقتصاد جهانی باز غنی تر خواهد شد.
همین طور فضا دادن به زنان برای فعالیت بیشتر مانند مردان منجر به ایجاد جوامع ثروتمندتر خواهد شد.
1397/12/11
17:41:05
5.0 / 5
4521
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان