صدور پروانه فعالیت دفاتر مشاوره وزارت جوانان از طرف بهزیستی

صدور پروانه فعالیت دفاتر مشاوره وزارت جوانان از طرف بهزیستی جوان بین: رئیس سازمان بهزیستی كشور از فعالیت ۲۸۰۰ مركز مشاوره خانواده زیر نظر این سازمان در سراسر كشور آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در امضای تفاهم نامه سازمان بهزیستی كشور با وزارت ورزش و جوانان درباب ساماندهی مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده با اشاره به اینكه نهاد خانواده یكی از كلیدی ترین نهادهای اجتماعی برای حفظ كیان جامعه است اضافه كرد: مشاوره های روانشناسی تخصصی ازدواج و خانواده برای جوانان قبل و پس از ازدواج می تواند در حفظ این نهاد كمك نماید.

وی با اشاره به اینكه یكی از مسائل این حوزه صدور مجوز برای مراكز مشاوره است، اظهار نمود: باید بوروكراسی در این زمینه به حداقل برسد و سردرگمی ها را كاهش دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی كشور در ادامه از فعالیت ۲۸۰۰ مركز مشاوره خانواده زیر نظر این سازمان در سراسر كشور آگاهی داد و اظهار داشت: این مراكز عموما غیر دولتی هستند و در مناطق كمتر توسعه یافته باز مراكز بیشتر دولتی درحال فعالیت اند.
قبادی دانا با اشاره به توافق نامه این سازمان با وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: این توافق نامه موجب ایجاد خدمت رسانی تخصصی تسهیل فعالیت این مركز می شود. با این توافقنامه دفاتر مشاوره از طرف وزارت ورزش جوانان به بهزیستی معرفی شده و پس از احراز شرایط، پروانه فعالیت از طرف بهزیستی صادر می شود.
وی ادامه داد: همین طور طرح پژوهشی جهت بررسی میزان اثربخشی و پیشگیری این مراكز از كارهای مشترك بین معاونت جوانان و بهزیستی خواهد بود. مدت این توافقنامه تا انتهای برنامه ششم توسعه است.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد مهدی تندگویان باز در مراسم امضای تفاهم نامه سازمان بهزیستی كشور و وزارت ورزش و جوانان درباب ساماندهی مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و آموزش های این حوزه اظهار داشت: راه اندازی دفاتر مشاوره ازدواج برای جوانان جزو وظایف محول شده بر طبق برنامه ششم توسعه است. این دفاتر از شروع این دولت رشد كمی خوبی داشتند اما نیاز به توافق و هم افزایی با سازمان بهزیستی وجود داشت كه از دوره آقای بندپی وارد گفتگو با سازمان بهزیستی شدیم اما برای مدتی به دنبال تحولات این سازمان اجرای این توافقنامه به تأخیر افتاد.
تندگویان با اشاره به اینكه موظف هستیم پیش از ازدواج مشاوره های موثری به جوانان بدهیم، اظهار نمود: هم اكنون ۱۸۲ مركز مشاوره زیر نظر وزارت ورزش و جوانان در سراسر كشور مشغول فعالیت هستند كه به دنبال این توافق تا اختتام فروردین ماه مجوز فعالیت ۱۰۰ مركز دیگر باز صادر می شود.
بگفته وی در این مراكز آموزش های قبل، حین و پس از ازدواج نمایش می شود. همین طور تابحال چندین دوره بلاعوض مشاوره در سال به مناسبت های مختلف مثل هفته ازدواج و جوانان در كشور برگزار شده و برمبنای آمار ۷۰ درصد جوانانی كه به این مراكز بازگشت می كنند، جوانان مجرد هستند.

1397/12/14
14:46:11
5.0 / 5
4038
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان