امام جمعه نقده: اسلام هیچ تاكیدی بر كودك همسری ندارد

امام جمعه نقده: اسلام هیچ تاكیدی بر كودك همسری ندارد جوان بین: امام جمعه نقده اظهار داشت: رفع مسئله كودك همسری نیاز به كار فرهنگی دارد.


حجت الاسلام حیدری زاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: مسئله كودك همسری فراتر از تصویب قانون نیاز به یك كار فرهنگی دارد تا دیدگاه های خانواده ها را برای این مساله آماده كند.
وی با اشاره به اینكه برای ازدواج تنها بحث بلوغ شرعی كفایت نمی كند و فرد باید دارای شرایط لازم برای مسئولیت پذیری باز باشد، اشاره كرد: با عنایت به شرایط محیطی و فرهنگی جامعه، تلاش مجلس برای رسیدگی به سوژه ازدواج دختران زیر 13 سال یك گام مناسب برای پیشگیری از كودك همسری است.
حجت الاسلام حیدری زاد اشاره كرد: تصویب قانونی در این مساله باید زیر نظر مراجع و شرع بوده و صلاح جامعه را باز باید مورد توجه قرار دهد.
امام جمعه نقده درباب نتایج كودك همسری باز اظهار نمود: نرسیدن به بلوغ رشدی، نداشتن توانایی مدیریت درون خانه، نداشتن كفایت مادری و همسر داری، بروز مشكلات روحی و روانی برای دختران و طلاق همچون نتایج مهم ازدواج در سن پایین است.
وی افزود: اسلام هیچ تاكیدی بر ازدواج در سن پایین و به اصطلاح كودك همسری ندارد بلكه با تاكید دین اسلام فردی كه به بلوغ جسمی، عقلی و فكری رسیده و توانایی یك زندگی مشترك را دارد می تواند ازدواج كند.
امام جمعه نقده تصریح كرد: نباید كودكان زمان حال را با گذشته مقایسه كرد چونكه با گذشت زمان و با عنایت به تغذیه و شرایط فرهنگی، نسل عوض شده و لازم است شرایط روز جامعه در تصویب قوانین مدنظر قرار گیرد.
1397/12/15
22:05:32
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: ازدواج , بلوغ , جامعه , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان