پرداخت سبد كالا ۲۰۰ هزار تومانی به مددجویان تاپایان سال

پرداخت سبد كالا ۲۰۰ هزار تومانی به مددجویان تاپایان سال جوان بین: رئیس كمیته امداد با اشاره به اینكه افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان از فروردین ۹۸ اجرایی می شود، اظهار داشت: طبق مذاكراتی كه با دولت انجام داده ایم، یك نوبت سبد كالا تا قبل از اتمام سال ۹۷ به مددجویان اختصاص می یابد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سید پرویز فتاح از نمایشگاه تولیدات و دستاوردهای مددجویان كمیته امداد كه با استفاده از تسهیلات بانك كشاورزی محقق شده است، بازدید كرد.
رئیس كمیته امداد در این نمایشگاه ضمن بازدید از آثار و تولیدات مددجویان این نهاد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در سال ۹۷ از محل تبصره ۱۶ بودجه كل كشور ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای نمایش تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به مددجویان كمیته امداد اختصاص یافته بود، اظهار داشت: سهم بانك كشاورزی از این میزان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بود كه همه این اعتبار تابحال به مددجویان تخصیص یافته است.
وی با تاكید بر اینكه بانك كشاورزی در این زمینه به تمام تعهدات خود عمل كرده است، افزود: این وام ها تا سقف ۲۰ میلیون تومان به طرح های اشتغال مددجویان اختصاص یافت و امروز شاهد شكوفایی كسب و كار در خانواده مددجویان امداد هستیم.
فتاح رویكرد كمیته امداد را خودكفایی خانواده های تحت پوشش عنوان نمود و اضافه كرد: دستگیری واقعی از نیازمندان همین نمونه هایی است كه در نمایشگاه تولیدات مددجویان قابل مشاهده است؛ باید از طرح های اشتغال مددجویان به شرایطی برسیم كه این افراد روی پای خود بایستند و نیازی به مستمری امداد نداشته باشند.
رئیس كمیته امداد از افزایش اعتبارات مربوط به اشتغال مددجویان در تبصره ۱۶ بودجه برای سال آینده آگاهی داد و اشاره كرد: برای سال ۹۸ اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد تومانی برای قرض الحسنه اشتغال مددجویان پیش بینی شده كه تا سقف ۵۰ میلیون تومان به طرح های خودكفایی نمایش می شود.
وی جامعه مددجویی امداد را خوش حساب ترین افراد در شبكه بانكی كشور دانست و اظهار داشت: به اعتراف بانك مركزی، مددجویان تحت حمایت كمیته امداد كمترین معوقات بانكی را دارند.
رئیس كمیته امداد با اشاره به اینكه برای سال آینده ۲۰۰ هزار فقره وام قرض الحسنه اشتغال پیش بینی شده است، افزود: بیشتر از ۹۰ درصد طرح های خودكفایی مددجویان موفق بوده و حدود ۱۰ درصد امكان دارد بر اثر شرایط خاص اقتصادی گرفتار مشكلاتی شده باشد.
وی با تاكید بر اینكه مددجویان كمیته امداد در سال ۹۷ بیشتر از ۵۵۰۰ میلیارد تومان درآمد از طرح های اشتغال كسب كردند، اظهار داشت: معتقدیم در یك برنامه یك تا سه ساله مددجویان می توانند به خودكفایی برسند و از دریافت مستمری بی نیاز شوند.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، فتاح همین طور با اشاره به تصویب افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان برای سال آینده اظهار داشت: افزایش مستمری مددجویان از فروردین ۹۸ اجرایی می شود.
رئیس كمیته امداد از پیگیری پرداخت سبد كالا به مددجویان آگاهی داد و اظهار نمود: طبق مذاكراتی كه با دولت انجام شده، مقرر است طی روزهای آینده یك نوبت سبد كالا به ارزش ۲۰۰ هزار تومان به مددجویان كمیته امداد و بهزیستی اختصاص پیدا كند.
1397/12/16
13:14:34
5.0 / 5
4481
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان