انتقاد عفو بین الملل به سیاست اروپا در قبال پناهجویان مرز كرواسی

انتقاد عفو بین الملل به سیاست اروپا در قبال پناهجویان مرز كرواسی جوان بین: سازمان عفو بین الملل از سیاست اتحادیه اروپا در قبال پناهجویانی كه در مرز كرواسی به سر می برند به شدت انتقاد كرده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سازمان عفو بین الملل با انتشار اطلاعیه ای نسبت به وضعیت اسفناك پناهجویان در مرز كرواسی اخطار داده است. در این گزارش از كشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست شده است كه ضد خشونت و سوءرفتار با پناهجویان در كمپ های پناهندگی بوسنی و هرزگوین اقدام نمایند.
در این بیانیه همینطور اتحادیه اروپا متهم شده است كه به جای كمك رسانی به پناهجویان از پلیس مرزی كرواسی برای بازگرداندن پناهجویان حمایت مالی می كند.
در این گزارش به وضعیت اسفبار پناهجویان در این كمپ های پناهندگی اشاره و گفته شده است كه پناهجویان از اساسی ترین حقوق خود محروم هستند و امنیت جانی آنها تامین نیست.
در این بیانیه همینطور به بی توجهی مسئولان اتحادیه اروپا در قبال بدرفتاری پلیس مرزی كرواسی با پناهجویان اشاره شده است.
سازمان عفو بین الملل در بیانیه خود در عین حال به وضعیت نابسامان حدود ۵۵۰۰ زن، مرد و كودكی اشاره می كند كه در شهرهای كوچك "بیهاچ" و "ولیكا كلدوشا" واقع در مرز كرواسی به سر می برند.
در این بیانیه آمده است كه این پناهجویان بدون دسترسی به بدیهی ترین خدمات در كارخانه های متروك رها شده اند. همینطور كمپ های موقت پناهجویی از منظر بهداشتی در وضعیت بسیار بدی قرار دارند و پناهجویان از كمبود آب گرم و خدمات پزشكی رنج می برند.
سازمان عفو بین الملل همینطور از كمبود مواد خوراكی برای تامین بدیهی ترین نیازهای انسانی این پناهجویان هم انتقاد كرده است.
این پناهجویان عموما كسانی هستند كه از كرواسی و اسلوونی رانده شده و ناگزیر به اقامت در بوسنی و هرزگوین شده اند. بیانیه سازمان عفو بین الملل همچون متكی بر اطلاعاتی است كه درباره وضعیت این پناهجویان در كمپ های شهر "بیهاچ" و "ولیكا كلدوشا" انتشار یافته اند.
در این گزارش ها به سوءرفتار با پناهجویان اشاره شده و آمده است كه حتی مسئولان پول و دارایی ناچیز پناهجویان را هم تصاحب كرده اند. حتی گفته می شود كه مدارك و اسنادی كه این پناهجویان همراه خود داشته اند هم توسط ماموران پلیس مرزی نابود شده اند.
به گزارش دویچه وله، در بیانیه سازمان عفو بین الملل از كشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست شده است كه بی درنگ برای پشتیبانی از پناهجویانی كه در مناطق مرزی كرواسی به سرمی برند، اقدام نمایند.1397/12/24
00:27:21
5.0 / 5
4453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان