ابتكار: پیگیر مشكلات بانوان استان های مرزی هستیم

ابتكار: پیگیر مشكلات بانوان استان های مرزی هستیم جوان بین: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینكه برای ما توان افزایی خواهران و برادران اهل سنت و حضورشان در تصمیم گیری ها و سطوح مدیریتی و توجه به مشكلات خاص این مناطق در اولویت قرار دارد بر این مهم اصرار كرد كه می توانیم در زمینه های مختلف تداوم همكاری داشته باشیم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اعضای كارگروه ادیان و اقوام در نشست مشترك با معصومه ابتكار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به طرح و بررسی مسائل و تبادل نظر پرداختند. ابتكار در این جلسه با تشكر از همكاری اعضای كارگروه با معاونت امور زنان و خانواده ابراز امیدواری كرد كه این همكاری ادامه داشته باشد و مسیر روشنی برای بهبود وضعیت زنان و خانواده ها در مناطق مرزی و مناطق سنی نشین ترسیم و شرایط خوبی برای پیشرفت و تعالی و رفع محرومیت ها و تبعیض ها فراهم گردد.
وی با اشاره به نكات اعضا در مورد به كارگیری اهل تسنن در بخش های دولتی، با اشاره به اینكه دغدغه دولت و رویكرد دكتر روحانی بطور صریح هدف گذاری برای تخصیص ۳۰% از مناصب دولتی برای زنان تا اختتام دوره دوازدهم است، اضافه كرد: برای اقوام وخصوصا اهل سنت هم همین هدف گذاری صدق می كند. چنانچه علاوه بر استفاده از مشاوران اهل سنت باید در انتصابات مختلف باز از آنها دعوت شود.
ابتكار با اشاره به سفرهای استانی اش اظهار داشت: در سفرهایم روند انتصابات اهل سنت را شاهد بوده ام و باز اینكه در مناطق مرزی در سطوح مختلف استانداری ها، بخشداری ها و شهرداری ها عزیزان اهل سنت مشغول كار هستند. بعلاوه اینكه عملكرد موفقی هم داشته اند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه كرد: بارزترین نمونه در این زمینه حمیرا ریگی بعنوان الگوی امیدبخشی است كه از اهل سنت در میان سفرا حاضر شده است. اینكه یك زن اهل سنت بعنوان سفیر منصوب شده، اتفاق خوب و معناداری در این دولت می باشد.
ابتكار در ادامه اظهار داشت: در این حوزه ما هم تلاشمان را از چند منظر ادامه داده ایم. یكی منظر حقوقی است كه بطور كلان بر روی قوانین كار می نماییم، چونكه اصلاح آنها می تواند برای همه راهگشا باشد.دیگری برگزاری نشست های تخصصی با علمای اهل سنت است كه بطور اختصاصی در استان سیستان و بلوچستان و استان گلستان داشته ایم و این آمادگی را هم داریم كه به فراخور لزوم و نیاز اینگونه نشست های تخصصی را برگزار نماییم.
وی ادامه داد: موضوعاتی از قبیل كودك همسری از موارد مطرح شده بود، یكی دیگر از موضوعات مورد مطالبه بانوان بطور خاص در آق قلا درباب اجازه حضور در مساجد بود كه آنرا با ائمه جمعه و جماعات استان و بطور خاص شهر آق قلا مطرح كردیم.
معاون رئیس جمهور اظهار داشت: از طرف دیگر در نشستی كه با مولوی عبدالحمید داشتیم مسائل مطرح شده از طرف برخی بانوان كردستان درباب ارث عنوان شد. بانوان معتقد بودند رویه هایی در جریان است كه با فقه حنفی مغایرت دارد. مولوی عبدالحمید در پاسخ گفتند این رفتار غیر فرهنگ و غیر قومی بوده و چنین موردی هیچ ارتباطی با فقه ندارد.
ابتكار در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به بحث سازمان های مردم نهاد، طرح ارتقاء تاب آوری و طرح گفت وگوی ملی خانواده، از آمادگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری جهت همكاری در هر كدام از سه زمینه یاد شده آگاهی داد.
وی با اشاره به اینكه برای ما توان افزایی خواهران و برادران اهل سنت و حضورشان در تصمیم گیری ها و سطوح مدیریتی و توجه به مشكلات خاص این مناطق در اولویت قرار دارد بر این مهم اصرار كرد كه می توانیم در زمینه های مختلف تداوم همكاری داشته باشیم.
ابتكار با طرح اینكه حضور آگاهانه و هوشمندانه اهل سنت بعنوان بخشی لاینفك از جامعه ایران و اسلام از دلیلهای پیروزی انقلاب اسلامی و قوام جمهوری اسلامی است، خطاب به حاضران در نشست اظهار داشت: شما از اجزاء جدایی ناپذیر كشور، نظام و امت اسلام هستید و ما، هم این مساله را به رسمیت می شناسیم و هم به آن افتخار می نماییم و امیدوارم بتوانیم با همكاری هم كمبودهای موجود را برطرف نماییم.
وی ادامه داد: دشمن هم اكنون جنگ اقتصادی را مقابل ایران آغاز نموده و تحریم های ظالمانه ای را بر اقتصاد ما تحمیل كرده تا ضمن پیشگیری از فروش نفت و اختلال در بازار ارز با ایجاد غائله، امنیت را از كشور سلب و مردم را ناامید كند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تحولات زنان ایران در حوزه های مختلف اضافه كرد: ما منكر مشكلات نیستیم ولی دشمن با جنگ روانی می خواهد مشكلات را بسیار بزرگتر از آنچه هست جلوه دهد و ما باید هوشمندانه در مقابل این توطئه ها ایستادگی نماییم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده، در ابتدای این نشست بهجت رحمانی به مرور برنامه های انجام شده در حوزه بانوان اهل سنت پرداخت و سپس آن اعضای كارگروه با طرح مشكلات موجود بررسی و رسیدگی به موضوعات مطرح شده را خواهان شدند.1397/12/26
14:29:07
5.0 / 5
4348
تگهای خبر: اقتصاد , جامعه , خانواده , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان