رئیس كمیته امداد اعلام كرد

توزیع سبد غذایی و كمك نقدی به مددجویان گرفتار سیل

توزیع سبد غذایی و كمك نقدی به مددجویان گرفتار سیل به گزارش جوان بین، رئیس كمیته امداد از اختصاص سبد غذایی و كمك نقدی به خانواده های مددجویان سیل زده در استان های شمالی اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه تدابیر قبلی، منازل مددجویان امداد تحت پوشش بیمه حوادث است و تمام خسارات وارده به صورت كامل جبران خواهد شد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدپرویز فتاح با تشریح خدمات كمیته امداد به مددجویان سیل زده در استان های گلستان، مازندران و خراسان شمالی اظهار داشت: امروز از كمك های مردمی و امدادی یك میلیارد تومان به خانواده های گلستانی پرداخت می شود و خانواده های یك نفره ۳۰۰ هزار تومان، دو نفره ۴۰۰ هزار تومان، سه نفره ۵۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۶۰۰ هزار تومان و پنج نفر به بالا ۷۰۰ هزار تومان دریافت خواهند كرد.

وی با اشاره به اینكه برپایه تدابیر اندیشیده شده، منازل مددجویان امداد همه ساله تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرد، اظهاركرد: بیمه حوادث بیمه منازل مسكونی مددجویان شهری ۳۵ میلیون تومان و منازل روستایی ۲۵ میلیون تومان است همینطور بیمه اثاثیه منزل مددجویان شهر و روستا ۱۵ میلیون تومان است و با عنایت به این امر، خسارات وارده از سیل به صورت كامل جبران خواهد شد.

رئیس كمیته امداد از توزیع بسته غذایی برای مددجویان گرفتار در سیل اطلاع داد و تصریح كرد: بسته های غذایی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان بین خانواده های صدمه دیده تحت حمایت خراسان شمالی در حال توزیع است.

فتاح با اشاره به اینكه از ساعات اولیه وقوع سیل در گلستان، خراسان شمالی و مازندران، همكاران امداد با تمام قوا مشغول شناسایی نیازها و امدادرسانی به خانواده های تحت پوشش هستند، اظهار داشت: در پنج شهرستان گمیشان، گنبد، آق قلا، بندر تركمن و آزادشهر در استان گلستان حدود ۲۰۰۰ خانوار تحت پوشش امداد گرفتار صدمه و خسارت شده اند همینطور در خراسان شمالی در شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان حدود ۳۰۰ خانوار گرفتار صدمه و تخریب منازل شده اند.

رئیس كمیته امداد با اشاره به اینكه خوشبختانه در سیل اخیر هیچگونه تلفات جانی در بین مددجویان امداد گزارش نشده است، اظهاركرد: كمیته امداد از همان ساعات اولیه كار رسیدگی به این خانواده ها را شروع كرد و كالاهای اساسی مورد نیاز این خانواده ها در حال توزیع است.

فتاح اظهار داشت: میزان صدمه منازل مددجویان در خراسان شمالی ۲۰ تا ۱۰۰ درصد گزارش شده است و ۲۳ روستای شهرستان راز وجرگلان گرفتار سیل شده اند.

رئیس كمیته امداد اضافه كرد: از محل كمك های امداد و خیران، برای تمامی مددجویان صدمه دیده، مسكن مقاوم راه اندازی می شود.

فتاح با اشاره به خسارت سیل به حدود ۴۵۰ خانوار مددجو در استان مازندران اظهاركرد: در سیل چند روز گذشته استان مازندران ۳۵ واحد مسكن مددجویی گرفتار تخریب كامل و حدود ۲۵۰ واحد مسكونی گرفتار خسارت شده است.

بنا براعلام سایت خبری كمیته امداد، وی خاطرنشان كرد: در سیل اخیر به مددجویان تحت حمایت در شهرستان های سیمرغ، ساری، جویبار، میاندورود، سوادكوه، نكا و بهشهر خسارت وارد شد كه بیشترین خسارت ها در شهرستان های سیمرغ و ساری بوده است.
1398/01/06
13:16:48
5.0 / 5
4755
تگهای خبر: بیمه , خانواده , خدمات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان