رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خبر داد

ایجاد ۳۰۰۰ شغل در مناطق سیل زده استان گلستان

ایجاد ۳۰۰۰ شغل در مناطق سیل زده استان گلستان جوان بین: رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد ۳۰۰۰ شغل با الگوی توانمندسازی اقتصادی اجتماع محور بنیاد بركت در مناطق سیل زده ی استان گلستان آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد مخبر در جریان سفر به استان گلستان و بازدید از مناطق سیل زده ی این استان، خصوصاً آق قلا، گمیشان و روستاهای این شهرها، اضافه كرد: از زمان وقوع سیل تابحال طبق دستور رهبر معظم انقلاب كمك های گسترده ای از طرف ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به مردم شریف مناطق سیل زده ارائه شده است، كه همچون تابحال ۱۰۰ هزار وعده غذای گرم، ۱۰ هزار بطری آب، چندین هزار تخته پتو، چند تن برنج، مقدار زیادی قند، چای، تجهیزات درمانی و اقلام دارویی بین مردم توزیع شده است.
وی اظهار نمود: مردم مناطق سیل زده با معضل های مهمی مواجهند. نخست، تمام لوازم منزل خودرا در این حادثه از دست داده اند و دوم، با عنایت به این كه اكثراً دام دار هستند تعدادی دام در این سیل تلف شده است. در همین راستا، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ۴۰۰۰ رأس دام به خانواده های روستایی سیل زده اهدا خواهد نمود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان این كه با از بین رفتن دام این خانواده ها، شغل این مردم باز از دست رفته است و باید برای این معضل چاره اندیشی شود، اظهار داشت: مقرر شده است بنیاد بركت از زیرمجموعه های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) باز ۳۰۰۰ شغل برای مردم این مناطق ایجاد نماید.
مخبر افزود: علاوه بر این، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ۴۰۰۰ سری لوازم خانگی ضروری به خانواده هایی كه در سیل اخیر منازل شان لطمه دیده اهدا خواهدنمود.
وی در بازدید از مركز امداد و نجات هلال احمر، از فعالیت ۲۲ گروه جهادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق سیل زده ی استان گلستان آگاهی داد و بیان كرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از روز نخست وقوع سیل بوسیله ۲۲ گروه جهادی وابسته به این ستاد به مردم استان گلستان خدمت رسانی كرده است.
به قول رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، كاروان های سلامت احسان بنیاد اجتماعی بركت احسان باز با حضور در مناطق سیل زده در حال ارائه ی خدمات درمانی و بهداشتی به مردم هستند و حداقل به ۱۰ هزار نفر خدمات ارائه كرده اند.
مخبر تصریح كرد: درمانگاهی سیار با ظرفیت ۱۰ هزار نفر به همراه پزشك و امكانات درمانی مانند دارو در شهر سیل زده ی آق قلا راه اندازی شده و آماده ی درمان و ارائه ی خدمات بهداشتی به بیماران و مردم این مناطق است.

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به سیل زدگان گلستان
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همین طور از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای كمك به سیل زدگان استان گلستان آگاهی داد.
مخبر در دیدار با آیت الله سیدكاظم نورمفیدی، نماینده ی ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه ی گرگان اضافه كرد: نیروهای ستاد اجرایی از ۲۸ اسفند ماه در منطقه حضور داشتند، اما با عنایت به دستور و تاكید مجدد رهبر معظم انقلاب حضور و فعالیت خودرا در مناطق سیل زده ی استان گلستان گسترش دادند.
وی از توزیع ۴۰۰۰ بسته ی لوازم خانگی، اهدای ۴۰۰۰ دام سبك و ایجاد ۳ هزار شغل در این مناطق آگاهی داد و اشاره كرد: برای این منظور ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه از طرف این ستاد اختصاص داده شده است.
دكتر مخبر با اشاره به حجم بالای خسارات در مناطق سیل زده اظهار داشت: از همین امروز تدارك این اقدامات انجام شده است و به محض آرام شدن اوضاع، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بوسیله بنیاد بركت اقدام به ایجاد ۳ هزار فرصت شغلی مستقیم در چارچوب طرح های اجتماع محور خواهدنمود. این طرح ها حداكثر در یك بازه ی زمانی یك ساله به بهره برداری كامل خواهند رسید.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به راه اندازی و استقرار دو آشپزخانه در گمیشان و بندر تركمن گفت: روزانه چندین هزار پرس غذای گرم میان مردم منطقه توزیع می شود و دستور تأمین فوری وسایلی مانند چكمه، بادگیر و... صادر گردیده است.
نماینده ی ولی فقیه در استان گلستان باز در این دیدار با تقدیر از اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق سیل زده ی استان تاكید كرد: سیل زدگان علاوه بر خسارت مالی از لحاظ روحی باز گرفتار لطمه شده اند كه باید مورد توجه قرار گیرند.
آیت الله نورمفیدی با اشاره به این مطلب كه خداوند بندگانش را با ابتلائات می آزماید، اشاره كرد: این حادثه موجب شد به مردم منطقه كه قبلاً مورد غفلت قرار گرفته بود، توجه ویژه شود.
وی با اشاره به نجابت مردم منطقه اشاره كرد: اگر به دنبال امنیت پایدار هستیم باید به مردم توجه و رسیدگی ویژه داشته باشیم.
امام جمعه ی گرگان با تاكید بر پیشگیری پیش از مبتلاشدن گفت: با عنایت به سوابق وقوع سیل در منطقه، باید ۲۸۰ هزار هكتار از اراضی زه كشی شود كه تا به امروز ۳۴ هزار هكتار زه كشی شده و امیدواریم مابقی هم به سرعت توسط دولت صورت گیرد.
بر طبق گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سعید جعفری مدیرعامل بنیاد بركت، امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد بركت احسان و محمد ودود حیدری مسئول قرارگاه جهادی خدمت رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مهرداد بذرپاش دكتر مخبر را در این سفر همراهی می كردند.
گفتنی است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از روز اول وقوع سیل در استان گلستان بوسیله ۲۲ گروه جهادی وابسته به این ستاد به مردم استان خدمت رسانی كرده و نزدیك به ۱۰۰ هزار وعده غذای گرم بین مردم مناطق سیل زده توزیع نموده است. علاوه بر این، تابحال مركز فوریت های امدادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) كمك های خودرا در چارچوب كالاهایی نظیر كنسرو، پتو، آب معدنی، دارو و... در میان مردم توزیع كرده و كاروان های سلامت احسان این ستاد باز با حضور در مناطق سیل زده در حال ارائه ی خدمات درمانی به مردم هستند.

نیروهای جهادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بحث امداد و نجات شهروندان هم حضور و در انتقال ساكنان محلات به مناطق امن مشاركت فعال دارند. اقدامات امدادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هم چنان ادامه دارد و با تمام توان در خدمت مردم لطمه دیده خواهد بود.1398/01/07
14:08:33
5.0 / 5
4335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان