سردار مومنی اقدام آمریكا را محكوم نمود

سردار مومنی اقدام آمریكا را محكوم نمود به گزارش جوان بین دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر از نقش ۵۵ درصدی مواد مخدر در طلاق های كشور اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اسكندر مومنی در دومین كنگره مددكاری اجتماعی و تاب آوری اجتماعی با اشاره به اینكه جرائم ۷۰ درصد زندانیان به شكل مستقیم و غیر مستقیم به مواد مخدر مربوط می شود اضافه كرد: بیشتر از ۴۰ درصد جرایم این افراد به شكل مستقیم و ۳۰ درصد به شكل غیر مستقیم در رابطه با مواد مخدر است.
ایشان در ادامه اقدام آمریكا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی را محكوم نمود و اظهار داشت: خیلی از بیماری های واگیردار منشأ مواد مخدر دارند و خیلی از جرایم عمومی و علت فروپاشی خیلی از خانواده ها مواد مخدر است؛ بدین سان می توان گفت مواد مخدر در راس صدمه های اجتماعی قرار دارد.
مومنی با اشاره به اینكه چاره مشكل مواد مخدر عمومی و اجتماعی است اضافه كرد: مبارزه با مواد مخدر یك پدیده تك متغیره و تك مولفه نیست كه با یك تصمیم و توسط یك نهاد ساماندهی گردد، بلكه نیازمند كاری فرابخشی، جمعی و ملی از همه نهادها، سازمان ها و همه كشور و جامعه است و همه باید برای ساماندهی آن تلاش كنند به طوریكه تصمیم فردی و اقدام یك سازمان به تنهایی كارایی ندارد.

وی ادامه داد: شرایط كشور ما در حوزه مواد مخدر بگونه ای است كه تولید مواد در همسایگی ما روز افزون است. در سال ۲۰۰۰ تولید مواد مخدر۲۰۰ تن بود كه این مقدار تا آخر سال ۲۰۱۷ بیشتراز ۵۰ برابر شد و به ۱۰ هزار تن رسید. این اتفاق همزمان با استقرار آمریكا در منطقه افغانستان بوده است و در واقع با حمایت كشورهای فرامنطقه و آمریكا این شرایط در منطقه پدید آمده و شاهد افزایش لابراتور ها و تولیدات مواد مخدر استان در كشورهای همسایه هستیم.

مومنی با اشاره به اینكه چاره ما تك مولفه ای نیست، خاطرنشان كرد: همه حوزه ها باید با هم پیش بروند و برای كسانی كه معتاد شده اند هم باید پشتوانه های نوینی ایجاد نماییم.

وی ادامه داد: مولفه دیگر هم دیپلماسی ما در سطح بین المللی است كه البته به دستاوردهای خوبی رسیده ایم به طوریكه در اجلاس اخیر وین هم كشورهای دیگر به این نكته اذعان داشتند، با اینكه ما به تشكر این كشورها نیاز نداریم اما جمهوری اسلامی به در خط مقدم مبارزه قرار دارد.
1398/01/20
14:32:26
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: جامعه , خانواده , مددكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان