سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

شیوه های درمان معتادان باید به روز شود

شیوه های درمان معتادان باید به روز شود به گزارش جوان بین سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر بر ضرورت بازبینی و به روز رسانی مؤلفه های مراكز مبحث ماده ۱۶ برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر تاكید نمود.


سعید منتظر المهدی در گفتگو با ایسنا، درباره تدوین پروتكل های درمانی و نحوه عرضه خدمات به معتادانی كه برای ترك اقدام می كنند، اظهار داشت: در حال بررسی و مطالعه نحوه مواجهه و همینطور پروتكل های درمانی معتادان، در كنار برگزاری جلسات با اندیشمندان این حوزه هستیم. یكی از موارد مهم نحوه برخورد و درمان معتادانی است كه از مواد مخدر صنعتی استفاده می نمایند.
وی با اشاره به اینكه اولویت ما در حوزه درمان استفاده از اقدامات روانشناختی است، اظهار نمود: استفاده از این خدمات سبب ماندگاری بیشتر درمان پس از ترك می شود. به صورتی كه اگر كار تیمی صورت گیرد و خانواده معتادان هم مشاركت كنند حتما در بازپروری و باز اجتماعی كردن معتادان به نتایج خوبی خواهیم رسید.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاكید بر اینكه شیوه های درمان باید به روز شود، اظهار نمود: بخشی از قوانین مراكز ماده ۱۶ مربوط به سال ۸۹ است كه در آن زمان تمركز بر مواد مخدر سنتی بر پایه تریاك بوده است. طبیعی است همزمان با ورود مواد صنعتی و تغییر ذائقه ها از مواد سنتی به سمت مواد جدید و روان گردان ها باید ساز و كارهای خاصی را هم برای مقابله با آنها ایجاد نماییم.
منتظر المهدی با اشاره به اینكه بخش اعظمی از اقدامات درمانی مواد مخدر نوظهور باید بر پایه روان درمانی صورت بندی شود، خاطرنشان كرد: باید اندیشمندان عصب و روان شناس در این عرصه بیشتر وارد شوند.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور با اشاره به اینكه این ستاد و همه دستگاه های مسئول دیگر در این عرصه در تلاش هستند تا جامعه ای عاری از مواد مخدر داشته باشیم و جوانان از این صدمه در امان باشند، تصریح كرد: نباید فراموش نماییم كه مقابله با سوداگران و قاچاقچیان مواد مخدر و مواجهه و درمان معتادان متجاهر و خود معرف، در حال انجام می باشد اما كلید واژه اصلی در حوزه مواد مخدر تنها پیشگیری است.
منبع:

1398/02/14
15:37:31
5.0 / 5
4488
تگهای خبر: جامعه , جوان , جوانان , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان