نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی زنان خانه دار

نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی زنان خانه دار به گزارش جوان بین مدیركل تامین اجتماعی غرب تهران درباره بیمه زنان خانه دار توضیحاتی داد و اظهار داشت كه یكی از دغدغه های زنان خانه دار، آینده آن هاست بنابراین به منظور از بین بردن دغدغه این زنان بیمه این گروه را در دستور كار قرار دادیم و بر این اساس قرار شد زنان خانه دار از ۱۸ تا ۵۰ سالگی در صورت تمایل به نزدیكترین شعبه محل سكونت خود رجوع و درخواست بیمه كنند البته زنان مجرد هم می توانند درخواست بدهند و از این فرصت بهره مند شوند.


ناهید حیدری در گفتگو با ایسنا، در این باره اضافه كرد: نرخ حق بیمه زنان خانه دار از ۱۲ تا ۱۸ درصد بسته به نوع خدمات برای این گروه متفاوت می باشد كه می توانند یكی از آنها را انتخاب كنند.
وی افزود: خدماتی كه با نرخ ۱۲ درصد عرضه می شود شامل خدمات بازنشستگی و فوت پس از بازنشستگی است. خدمات با نرخ ۱۴ درصد شامل بازنشستگی فوت قبل و پس از بازنشستگی است و كاملترین خدمت ما بیمه ۱۸ درصد دارد كه بازنشستگی قبل و بعد فوت و از كار افتادگی را شامل می شود و زنان خانه دار شامل متاهل و مجرد می توانند خویش را بیمه كنند.
مدیر كل تامین اجتماعی غرب تهران با اشاره به اینكه پایه اولیه پرداخت حق بیمه برای نرخ ۱۲ درصد ۱۸۰ هزار تومان و برای نرخ ۱۸ درصد ۲۵۰ هزار تومان است اظهار داشت: این مبلغ غیر از خدمات درمانی است و سرانه درمان هم به آن اضافه می شود. سرانه درمان امسال هنوز مشخص نشده اما سال قبل حدود ۴۰ هزار تومان بود.
حیدری در پاسخ به اینكه اگر زن خانه دار متاهلی تحت بیمه همسر خود قرار داشته باشد باید چه كند؟ اظهار داشت: مشكلی وجود ندارد و زنان خانه داری كه تحت پوشش بیمه همسرشان هستند هم می توانند خویش را بیمه كنند اما سرانه درمان را لازم نیست بپردازند و از دفترچه درمانی كه تحت تكفل همسرشان هستند استفاده می نمایند.
وی درباره شرایط بازنشستگی زنان خانه دار هم اظهار نمود: بازنشستگی آنها طبق شرایط عام سازمان تامین اجتماعی است. یعنی در ۴۵ سالگی با ۳۰ سال سابقه و ۵۵ سالگی با ۲۰ سال سابقه می توانند درخواست بازنشستگی بدهند.
حیدری افزود: در تهران ۵ هزار زن خانه دار داریم و استقبال خیلی خوب بود بگونه ای كه سال قبل 13.5 درصد رشد در این تعداد را شاهد بودیم.
مدیركل تامین اجتماعی غرب تهران در ادامه درباره تفاوت بیمه خویش فرما با بیمه زنان خانه دار اظهار نمود: در بیمه خویش فرما فردی كه رجوع كند باید صاحب شغل باشد. قبلاً خانه داری را شغل لحاظ نمی كردیم كه با مصوبه بیمه زنان خانه دار حالا خانه داری هم یك شغل به حساب می آید.1398/02/16
14:45:47
5.0 / 5
4949
تگهای خبر: بازنشستگی , بیمه , تاهل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان