برای اولین بار در جهان انجام شد

اجرای قانون دستمزد برابر برای زنان و مردان در ایسلند

اجرای قانون دستمزد برابر برای زنان و مردان در ایسلند جوان بین: ایسلند نخستین كشوری است كه در آن پرداخت ˮدستمزدِ برابرˮ به زنان و مردان به شكل قانونی اجرا می گردد و به باعث این قانون از این پس در این كشور پرداخت حق الزحمه بیشتر به مردان نسبت به زنان غیرقانونی خواهد بود.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، بر مبنای قانونی كه در روز دوشنبه، نخستین روز از سال ۲۰۱۸ میلادی تصویب گردید، ایسلند بعنوان نخستین كشور در جهان، قانون برابرسازی پرداخت دستمزد به زنان و مردان را اجرایی كرد.

به باعث این قانون، سازمان های دولتی و شركت هایی كه حداقل ۲۵ كارمند دارند باید مجوز دولتی از سیاست های پرداخت حقوق برابر را دریافت كرده و در صورت عدم اثبات پرداخت دستمزد برابر به كارمندان زن و مرد خود با جریمه مواجه خواهند شد.

یك عضو هیئت مدیره انجمن حقوق زنان ایسلند در این باره اظهار داشت: ما طی دهه های گذشته قانونی داشتیم كه بر ضرورت پرداخت دستمزد برابر به زنان و مردان تاكید می كرد اما با این وجود هنوز تفاوت در پرداختی ها وجود داشت. در قانون جدید اما مكانیسمی وجود دارد كه هر كاری كه در شركت ها و سازمان ها انجام می گردد بررسی می كند و بعد از اثبات برابری پرداخت دستمزد، مجوز دولتی برای آنها صادر می گردد.

به گزارش الجزیره، دولت ایسلند می خواهد شكاف جنسیتی در پرداخت دستمزد در این كشور تا سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت كامل از بین برود.
1396/10/13
22:34:38
5.0 / 5
4514
تگهای خبر: زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان