یك فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی تصویب گردید

یك فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی تصویب گردید جوان بین: نمایندگان مجلس با یك فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و پشتیبانی از بزه دیدگان ناشی از آن موافقت كردند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس یك فوریت طرح تصویب مجازات اسید پاشی و پشتیبانی از بزه دیدگان ناشی از آن با ۱۶۱ رأی موافق ۱۴ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در مجلس تصویب گردید.
فاطمه حسینی عضو فراكسیون زنان مجلس بعنوان متقاضی بررسی این طرح با قید یك فوریت اظهار داشت: قانون مربوط به مجازات اسیدپاشی مربوط به سال ۳۷ یعنی بیشتر از ۶۰ سال پیش است كه امروز احتیاج به اصلاح این قانون می باشد.
به قول وی، در این قانون به جنبه عمومی جرم توجه نشده و امكان اجرای قصاص ندارد بنابراین بازدارندگی لازم در آن دیده نمی گردد. اینها همه نشان دهنده ضرورت اصلاح این قانون است.
حسینی خاطرنشان كرد: نمایندگان برای اصلاح تشدید مجازات اسیدپاشی در سال ۹۶ طرحی را تهیه كرده است كه به صورت عادی اعلام وصول شد و سپس به تصویب كمیسیون حقوقی رسید. با گذشت حدود دو سال از آن و به علت حجم زیاد طرح های عادی هنوز فرصت رسیدگی به این طرح در صحن مجلس فراهم نشده است بنابراین ما درخواست بررسی آنرا با قید یك فوریت مطرح كردیم.
محمودی شاه نشین عضو كمیسیون شوراها بعنوان مخالف بررسی فوریت این طرح، اظهار داشت: بنده مخالف تشدید مجازات اسید پاشی نیستم، ولی طرح های با اولویت در دستور كار مجلس زیاد است و باید به اولویت های كشور رسیدگی شود.
غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت بعنوان موافق بررسی با اولویت این طرح اظهار داشت: حالا شاهد ظلمی به جامعه زنان هستیم. كسی كه به منویات قلبی خود نرسیده بانوان را با اسید مورد صدمه قرار می دهد. آمار نشان داده است كه جرایم اسیدپاشی استمرار پیدا كرده و قطع نمی گردد.
به قول وی، نقصها موجود در قانون فعلی سبب استمرار اسیدپاشی شده كه باید با تشدید مجازات از وقوع آن جلوگیری كرد.
علیرضا رحیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس در جریان بررسی این طرح اظهار داشت كه ۵۰ نماینده بعنوان موافق بررسی با فوریت این طرح و ۵ نماینده بعنوان مخالف بررسی با فوریت این طرح برای سخنرانی ثبت نام كردند. این طرح هفت ماده دارد كه در مواد آن ضمن آوردن مجازات هایی همچون قصاص در مورد مبحث دیه هم تعیین تكلیف شده است.1398/02/23
14:41:57
5.0 / 5
4281
تگهای خبر: پشتیبانی , جامعه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان