حل مشكلات خانوادگی معتادان با اجرای طرح مدیریت مورد

حل مشكلات خانوادگی معتادان با اجرای طرح مدیریت مورد جوان بین: معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی كشور از اجرای طرح «مدیریت مورد» برای ۳۲۰۰ معتاد متجاهر در ۲۱ استان كشور آگاهی داد.


مجید رضازاده در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینكه طرح «مدیریت مورد» تنها برای معتادان متجاهر نیست اظهار داشت: ما در سازمان بهزیستی معتقد هستیم كه برای درمان اعتیاد باید به شكل «درمان تك دوزی شده» عمل نماییم، به عبارت دیگر هر فرد معتاد نیازمند یك برنامه مشخص برای خودش است كه نمی توانیم این برنامه را برای افراد دیگر به كار ببریم.

وی با اشاره به اینكه استفاده از طرح «مدیریت مورد» یك مبحث علمی است اظهار نمود: استفاده از طرح مدیریت مورد با كمك مددكاران مربوطه شامل اقداماتی مثل حل مشكلات خانوادگی، اشتغال، مسكن و اقدامات روانشناسی است.

بگفته معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی ۳۲۰۰ نفر معتاد تحت مدیریت قرار گرفتند. این طرح فعلا برای معتادان مراكز ماده ۱۶ اجرا شده اما برای معتادانی كه به شكل سرپایی بازگشت می كنند باز می تواند صورت گیرد.

رضازاده اضافه كرد: با این وجود این طرح باید برای افراد بی بضاعت و بی خانمان كه اغلب به مراكز ماده ۱۶ بازگشت می كنند، در چارچوب اقدامات جامعه پذیری و روانشناسی به شكل جدی تر و قوی تر دنبال شود.

منبع:

1398/02/24
21:38:49
5.0 / 5
4894
تگهای خبر: بهزیستی , جامعه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان