كدام بازنشستگان مشمول همسان سازی حقوق می شوند؟

كدام بازنشستگان مشمول همسان سازی حقوق می شوند؟ به گزارش جوان بین مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری جزئیاتی از افزایش حقوق و همسان سازی بازنشستگان كشوری را اعلام نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سید میعاد صالحی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به اینكه طی هفته های گذشته، بازنشستگان و همینطور كانون های بازنشستگی خواهان اعلام جزئیات همسان سازی حقوق ها شدند، تصریح كرد: همانگونه كه قبلاً هم گفتم، مشی ما صداقت و #شفافیت بوده و مطلبی برای پنهان كردن نداریم. ارقامی كه در ادامه ذكر می شود، بر مبنای اعتبار ابلاغی سازمان برنامه و بودجه است. امیدواریم آنچه مصوب شده، توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص هم یابد.
وی ادامه داد: البته می دانم كه خرج و مخارج بازنشستگان بالاست و شرایط اخیر اقتصادی هم مشكلات بیشتری برای آنان بوجود آورده است. ما تمام تلاش خویش را انجام داده و می دهیم تا بتوانیم از مشكلات این افراد بكاهیم.
صالحی در ادامه نوشته است: تعداد كل بازنشستگان تا آخر سال ۹۷ برابر با ۱ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۷۴۲ نفر بوده است. بودجه مصوب سازمان برنامه برای افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۸، ۹ هزار میلیارد تومان است. افزایش سنواتی حقوق ها برابر با ۱۸ درصد می باشد. البته این افزایش به نحوی است كه از ۴۴۰ هزار تومان كمتر نباشد.
بودجه طرح همسان سازی بازنشستگان كشوری و لشكری، مجموعاً مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان است. از این مقدار، ۶۵ درصد معادل ۳۲۵۰ میلیارد تومان، سهم بازنشستگان كشوری است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری همینطور با اشاره به اینكه ۸۳ درصد بازنشستگان كشوری كه برابر با یك میلیون و ۱۸۶ هزار و ۵۸۰ نفر بوده، مشمول طرح همسان سازی هستند گفته است: این افراد دارای كمترین حقوق دریافتی هستند. ۱۷ درصد باقی مانده بازنشستگان، فقط از افزایش ۱۸ درصد سنواتی برخوردار می شوند.
از بابت همسان سازی، حقوق ها حداقل به میزان ۳۱ هزار تومان (گروه شغلی ۱) و حداكثر ۲۴۹ هزار تومان (گروه شغلی ۲۰) افزایش می یابد. حداقل حقوق امسال برای پایین ترین گروه های شغلی با ۳۰ سال خدمت برابر ۲ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۸۸ تومان است.
صالحی همینطور نوشته است كه حداقل حقوق امسال برای كمتر از ۳۰ سال خدمت، برابر با ۱ میلیون و ۵۷۸ هزار ۵۰۰ تومان است كه سال قبل ۱ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ بوده است. در مجموع، حقوق ها حداقل به میزان ۴۷۱ هزار تومان افزایش یافته است.
منبع:

1398/02/27
13:09:40
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: اقتصاد , بازنشستگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان