معاون دفتر كودكان و نوجوانان بهزیستی:

از آینده ۱۵۰هزار مربی مهدكودك نگرانیم

از آینده ۱۵۰هزار مربی مهدكودك نگرانیم به گزارش جوان بین معاون دفتر كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی با انتقاد از عدم تعیین و افزایش قیمت نرخ مهدهای كودك اظهار داشت: با عدم افزایش قیمت تا نرخ قابل اطمینان، نگران ۱۵۰ هزار نفر مربی، مدیر و فعال در مهد های كودك هستیم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، احمد خاكی در یك برنامه رادیویی ضمن یادآوری این مورد كه سال قبل دفتر حقوقی ریاست جمهوری اعلام نمود نرخ گذاری مهد كودك بر عهده سازمان حمایت گذاشته شده كه این مسئله مشكلاتی را به دنبال داشت، اظهار نمود: وضعیت مهدهای كودك خوب نیست. در چند سال گذشته افزایش قیمت گذاری تا درصدی صورت گرفت كه مبلغی مناسب و واقعی برای مهدهای كودك نبود.
وی افزود: امروز با عدم افزایش قیمت تا نرخ قابل اطمینان، نگران ۱۵۰ هزار نفر مربی، مدیر و فعال در مهد های كودك هستیم.
همچنین سید داوود موسوی، معاون نظارت بر كالاهای مصرفی، شبكه های توزیع و اقتصادی سازمان حمایت، اصول و امور مهد كودك را بر عهده سازمان بهزیستی دانست و اضافه كرد: نرخ كلیه كالا و خدمات بر مبنای مصوبه شورای هماهنگی سران قوا سیاست گذاری می شود و در این باره كالا و خدمات بر مبنای اولویت طبقه بندی می شوند.
وی افزود: خدمات مهد كودك باید از جانب حاكمیت دنبال شود ولی روش قیمت گذاری بر اساس اسناد و درخواست عرضه شده با سازمان حمایت است و این سازمان بعنوان بازوی كارشناسی ورود می كند. همینطور پیشبینی شده است پس از انجام محاسبات، گزارش مربوط به كارگروه تنظیم بازار عرضه شود و از اعضا و نمایندگان مختلف دعوت به عمل می آید.
این مقام مسئول افزود: مهدهای كودك با بنگاه های تولیدی تفاوت دارند؛ بنگاه ها دارای صورت های مالی و اسناد متنوعی هستند ولی مهدهای كودك نیازمند بازدید میدانی هستند. از طرفی شرایط اجاره مهدها در نقاط مختلف شهر متفاوت می باشد و این بازدید ها امكان دارد فرآیند نرخ گذاری را طولانی كند.
او گفت در انتها اظهار داشت: خدمات مهد كودك بعنوان خدمت عمومی تلقی می شود و نرخ گذاری باید بر مبنای آیتم های هزینه ای تعیین و تا آخر دوره یكساله حفظ شود. همینطور آخرین نرخ مصوب اردیبهشت سال قبل بوده است و با طی این روند، به زمان كنونی برای تعیین نرخ مجدد رسیده ایم.
منبع:

1398/03/25
17:04:04
5.0 / 5
4434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان