رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خبر داد

افتتاح شهرك صنعتی دارویی بركت، هدف گذاری برای كاهش ۵۰۰ میلیون دلاری واردات دارو

افتتاح شهرك صنعتی دارویی بركت، هدف گذاری برای كاهش ۵۰۰ میلیون دلاری واردات دارو به گزارش جوان بین رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به شكل گیری شهرك صنعتی دارویی بركت، اظهار داشت: این شهرك صنعتی بوجود آمد تا بتواند با حداكثر توان بخشی از پنج درصد داروهای وارداتی را پوشش دهد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد مخبر در حاشیه آیین بهره برداری از طرح ملی شهرك صنعتی دارویی بركت، با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: یكی از بحث های جدی در اقتصاد مقاومتی، بحث امنیت در حوزه دارویی است. بنابراین در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از چند سال قبل كه سیاست های اقتصاد مقاومتی از جانب مقام معظم رهبری ابلاغ گردید، شكل گیری شهرك صنعتی دارویی بركت هم انجام شد.
وی ادامه داد: حدودا ۹۵ درصد از داروی مورد نیاز كشور در داخل تولید می شود، اما پنج درصد از داروهای كشور هم وارداتی هستند كه عموما به داروهای بیماران خاص و داروهای گران قیمت مربوط می شوند و بنابراین هم ۳۰ درصد از ارزش دارویی كشور را به خود اختصاص می دهند. بر همین مبنا یكی از سیاست هایی كه در دستور كارمان قرار دادیم این بود كه بتوانیم این پنج درصد را پوشش دهیم تا اولاً دشمن نتواند در این اقلام با ما تقابل كند و دوما قیمت تمام شده این داروها را كاهش دهیم. بعنوان مثال در یكی از داروهایی كه در دو سال قبل در حوزه سرطان تولید كردیم، در سال ۹۷ نزدیك به ۱۲۰ میلیارد تومان پول كمتری از جیب بیماران سرطانی خارج شد.
مخبر افزود: ازاین رو این شهرك صنعتی بوجود آمد تا بتواند با حداكثر توان، بخشی از پنج درصد داروهای وارداتی را پوشش دهد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، با اشاره به اینكه این شهرك در ۲۰۰ هكتار شكل گرفته و تعداد زیادی از شركت های خصوصی شامل داخلی و خارجی در آن حضور پیدا كرده اند، اضافه كرد: بر مبنای برنامه ای كه با محوریت ستاد تدوین كرده ایم، امیدواریم ظرف یك سال و نیم آینده بتوانیم به میزان ۵۰۰ میلیون دلار از واردات در حوزه مواد اولیه و دارو جلوگیری نماییم. در این شهرك امكانات خوبی فراهم شده و بنده از همین جا از تولید كنندگان دارو دعوت می كنم كه بیایند و ما به آنها امكانات عرضه دهیم.
مخبر با اشاره به اینكه ما به دنبال این نیستیم كه از حوزه دارو انتفاعی به سمت ستاد بیاید، اظهار داشت: بلكه می خواهیم قیمت تمام شده دارو بخصوص برای بیماران خاص كاهش پیدا كند. در عین حال اساسا شهركی با این امكانات در منطقه هم كم نظیر است و حتی می تواند با صادرات دارو، بخشی از احتیاج به داروی منطقه را هم برطرف كند.1398/03/28
13:37:35
5.0 / 5
4662
تگهای خبر: اقتصاد , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان