معاون استاندار تهران اعلام كرد

بررسی دوباره شهریه مهدهای كودك، دلالی پدر اقتصاد را درآورده است

بررسی دوباره شهریه مهدهای كودك، دلالی پدر اقتصاد را درآورده است به گزارش جوان بین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از افزایش ۲۹ درصدی شهریه مهدهای كودك استان تهران برای سال ۱۳۹۸ اطلاع داد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد امامی امین در بیستمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران با اشاره به افزایش نرخ شهریه مهدهای كودك اظهار داشت: طبق گزارش های عرضه شده، قیمت تعیین شده برای شهریه مهدهای كودك با قیمت های واقعی تفاوت زیادی دارد به شكلی كه برای مهدهای كودك در منطقه یك شمیرانات هزینه نگهداری طبق گزارش اعلام شده حدود یك میلیون و ۷۰ هزار تومان و برای شهرستان های استان تهران حدود ۷۴۹ تومان است اما هم اكنون قیمت دریافت شده ۱۷۷ هزار تومان است.

وی اضافه كرد: هم اكنون مهدهای كودك تحت عنوان كلاس های فوق العاده هزینه هایی را دریافت می كنند كه البته دریافت این هزینه ها برای نگهداری هر كودك در مهدها طبیعی است.

وی تصریح كرد: البته ما به هیچ وجه تخطی از آنچه كه بعنوان نرخ شهریه مهدهای كودك ابلاغ گردیده را نمی پذیریم و در این نشست هم به بهزیستی اعلام شده كه چتر حمایتی و نظارتی خویش را باید به صورت دقیق در این عرصه اعمال نماییم. در بعضی از مهدهای كودك مبالغی كه تحت عنوان كلاس های فوق العاده دریافت می شود باید ساماندهی گردد.

معاون استاندار تهران افزود: قیمت های تعیین شده واقعی نیست و قیمت تمام شده برای نگهداری كودك در مهدهای كودك با وجود ۳۸ نفر در یك كلاس به همراه هزینه های كادر آموزشی بسیار سنگین است، بنابراین مقرر شد برای نزدیك شدن این شهریه ها به قیمت واقعی فعلاً افزایش ۲۹ درصدی اعمال شود تا رسیدن به قیمت های واقعی با تعیین كارگروهی بررسی و پیشنهاد آن به ستاد تنظیم بازار ارسال شود.

وی تصریح كرد: امیدواریم تصمیم عادلانه ای در این كارگروه گرفته شود كه مردم از خدمات مهدكودك ها استفاده كنند و مهدهای كودك هم برای تأمین هزینه های خود مرتكب تخلف نشوند.

وی در مورد نظارت بر مهدهای كودك و دریافت شهریه ها هم اظهار داشت: متأسفانه نظام توزیع مالی در كشور اشكالات زیادی دارد و بر همین مبنا ایده تشكیل وزارت بازرگانی در دولت عنوان شد. برای مثال هم اكنون در بخش پوشاك حاشیه سود ۲۰ درصدی وجود دارد به طوریكه فاصله قیمت از تولیدی تا مغازه ها بسیار بالاست.

وی افزود: دولت نظارت بر واحدهای صنفی را به اتحادیه ها سپرده و در حقیقت در این عرصه برون سپاری كرده و از راه تعزیرات حكومتی و سازمان حمایت نقش های نظارتی و حمایت اعمال می شود اما این شیوه از نظارت تكاپوی بازار را نمی دهد بدین سان اگر نگران نوسانات قیمت در بازار هستیم بعنوان مسئول ستاد تنظیم بازار استان تقاضا می كنم نسبت به ایجاد وزارت بازرگانی هر چه سریع تر بخصوص در شرایط فعلی اقدام گردد. ما هم در سطح استان تلاش می نماییم با همكاری دستگاه های مربوطه نسبت به نظارت دقیق اقدام نماییم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد افزایش لجام گسیخته سیب زمینی در بازار اظهار داشت: برای تولید سیب زمینی و صیفی جات قطع به یقین كسری در بازار نداریم اما همان ایده ای كه در دولت پیگیری می شود یعنی تشكیل وزارت بازرگانی باید محقق شود تا وظیفه ساماندهی در بازار به صورت كامل صورت گیرد.

وی افزود: تاجر امروز كالا را از میدان تهران خرید می كند و اثر آن در كل بازار تهران مشاهده می شود و سبب افزایش قیمت می شود. بدون شك تاجر اگر می خواهد مبادرت به صادرات كند باید از محل توقف، محصول خویش را خریداری كند. تهران بعنوان پایلوت میادین میوه و تره بار است و خیلی از محصولات تولیدی به تهران می آید و تاجر به جهت اینكه كار خویش را راحت كند محصولی مانند سیب زمینی را از میدان تره بار تهران خریداری می كند؛ برای مثال در یك روز ۵۰ تریلی سیب زمینی خریداری می كند كه این مورد به صورت طبیعی سبب افزایش قیمت در بازار تهران می شود و به سایر استان ها هم سرایت می كند.

امامی امین تصریح كرد: البته خرید مانعی ندارد اما باید سیاست های صادراتی را اصلاح نماییم. اصولاً معتقدم ادغام وزارتخانه های صنعت، معدن، تجارت و بازرگانی اقدامی اشتباهی است. امروز فرهنگ دلالی پدر اقتصاد ما را درآورده، باید با این فرهنگ دلالی و ویژه خواری مقابله نماییم. بدون شك باید متولی صادرات مشخص شود. امیدواریم دولت این اقدام را انجام دهد و وزارت بازرگانی تشكیل گردد تا آن موقع هم ما در سطح استان تلاش می نماییم كه نسبت به كنترل این موضوعات اقدام نماییم تا مردم كمتر متضرر شوند.
1398/04/19
14:26:45
5.0 / 5
4285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان