چرا زن ها دوست ندارند مسابقات فوتبال زنان را ببینند؟

چرا زن ها دوست ندارند مسابقات فوتبال زنان را ببینند؟ جوان بین: روزنامه جوان نوشت: كمتر كسی این سؤال را می پرسد كه چرا زنان برای تماشای مسابقات ورزشی زنان علاقه ای نشان نمی دهند؛ جایی كه نه ممنوعیتی وجود دارد و نه هیچ ملاحظه ای و تابحال شنیده نشده برای مهم ترین مسابقات رزمی زنان هم اورژانس در حالت آماده باش دربیاید


اقبال نشان ندادن به تماشای مسابقاتی همچون فوتبال زنان، اما در كشورهای اروپایی و مهد فمینیسم هم انگار چندان طرفداری ندارد! این مسئله ای است كه در جام جهانی ۲۰۱۹ فوتبال زنان در فرانسه مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.
دویچه وله بعنوان یكی از رسانه های حامی فمینیسم و برابری زنان و مردان در گزارشی در این رابطه می نویسد: « فوتبال دوستی كه به تماشای فوتبال زنان می نشیند، متوجه می شود كه بازی زنان كندتر از بازی مردان است و شوت هایی كه زنان می زنند، كم قدرت تر از شوت های مردان است... چارلین هارتمن، بازیكن دفاعی تیم زنان اف ث كلن آلمان اذعان می كند كه فوتبال زنان اساساً كندتر از فوتبال مردان است...» این رسانه در ادامه این گزارش با اشاره به تفاوت های روشن بیولوژیكی زنان و مردان، به سخنان پروفسور هانس یورگن تریتشوكز، پزشك ورزشی و استاد دانشگاه استناد می كند و به نقل از او می نویسد: «زنان هر اندازه هم سخت تمرین كنند، هیچ گاه نمی توانند تفاوت نیروی بیولوژیك با مردان را جبران كنند.»
بگفته این پزشك ورزشی، این واقعیتی بیولوژیك است كه حجم قلب زنان، میزان ماهیچه های آنان و حجم خون آنان، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد كمتر از مردان است؛ بدین سبب باید این تفاوت را درنظر گرفت و حوزه ورزش زنان را جداگانه بررسی كرد.


منبع:

1398/04/23
14:31:44
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: پزشك , جوان , دانشگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان