ساخت ۲ هزار مسكن برای مددجویان سیل زده با مشاركت جامعه پزشكی

ساخت ۲ هزار مسكن برای مددجویان سیل زده با مشاركت جامعه پزشكی به گزارش جوان بین تفاهم نامه ساخت ۲ هزار واحد مسكونی برای مددجویان سیل زده كمیته امداد، از راه مشاركت دانشجویان، اساتید و دانشكده های پزشكی كشور با حضور معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به امضا رسید.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مراسم امضای تفاهم نامه ساخت ۲ هزار واحد مسكونی برای مددجویان سیل زده كمیته امداد با حضور علیرضا عسگریان، معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد و سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار گردید.
معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد در این مراسم با اشاره به اینكه در سیل فروردین ماه امسال حدود ۳۰ هزار واحد مسكونی مددجویان این نهاد گرفتار صدمه شد، اظهار داشت: بازسازی این منازل برای محروم ترین اقشار جامعه نیازمند یك عزم ملی است كه در این زمینه دانشجویان و جامعه پزشكی كشور پیش قدم شده اند.
وی با تاكید بر اینكه مشاركت دانشجویان و اساتید علوم پزشكی در ساخت منازل مددجویان كمیته امداد یك اقدام فرهنگی با ارزش است، اضافه كرد: كمیته امداد در همه امور تنها یك مجری است و مردم نیكوكار و اقشار مختلف، مهم ترین عامل در رفع گرفتاری ها و نیازمندی های هموطنان شان هستند.
عسگریان تصریح كرد: تفاهم نامه ساخت ۲ هزار واحد مسكونی با مشاركت جامعه پزشكی كشور یك الگوی خوب برای دیگر دستگاه ها برای همیاری به مددجویان و نشان دهنده عمق و اصالت نوعدوستی در جامعه ایران است.
معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد به جزئیات این تفاهم نامه اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه این تفاهم نامه، دانشكده های علوم پزشكی سراسر كشور، با مشاركت دانشجویان، اساتید و دیگر افراد نیكوكار، ساخت و تجهیز ۲ هزار واحد مسكونی برای مددجویان كمیته امداد را بر عهده می گیرند.
وی افزود: برای مشاركت در ساخت هر واحد مسكونی شهری در مناطق سیل زده مبلغ ۲۰ میلیون تومان و در مناطق روستایی ۱۵ میلیون تومان پیشبینی شده كه این مبالغ از جانب جامعه پزشكی كشور كمك خواهد شد و در صورت لزوم، كمیته امداد مبالغ مورد نیاز برای تكمیل منازل را اختصاص خواهد داد.
در ادامه این مراسم، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به راه اندازی پویش بهار همدلی از جانب دانشجویان و اساتید علوم پزشكی كشور برای كمك به سیل زدگان، اظهار داشت: این پویش ابتدا از جانب دانشجویان شروع شد و در ادامه اساتید و دیگر كاركنان دانشكده های علوم پزشكی به پویش بهار همدلی پیوستند.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، سیما سادات لاری اضافه كرد: دانشجویان و دانشكده های علوم پزشكی متعهد شده اند كه از راه این پویش ساخت ۲ هزار واحد مسكونی برای مددجویان كمیته امداد را به انجام برسانند و بعد از تجهیز تمامی لوازم ضروری، به خانواده های سیل زده عرضه كنند.1398/05/06
13:20:59
5.0 / 5
4170
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , جامعه , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان