راه اندازی مركز منش برای كسب وكار تیمی جوانان

راه اندازی مركز منش برای كسب وكار تیمی جوانان به گزارش جوان بین مدیركل طرح های ملی و فراگیر وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: با راه اندازی مركز ˮمنشˮ توسط جهاد دانشگاهی هرمزگان و هم كمك سازمان ورزش و جوانان استان زمینه های ورود جوانان به بازار كار امكان پذیر خواهد بود.


امیرحسین آل اسحاق در گفتگو با ایسنا، اظهار كرد: جای شادمانی است كه با راه اندازی مركز منش برخی از جوانان كه كار تیمی را فراگرفته اند، می توانند ایده و خلاقیت خویش را به كسب وكار تبدیل و به صورت كارگاهی فعالیت می نمایند، امید است كه بزودی تیم هایی از این مجموعه آمادگی ورود خلاقانه و نوآورانه به عرصه كسب وكار داشته باشند.
وی ادامه داد: هركدام از این تیم ها به واسطه خلاقیتی كه در كسب وكار خود در این مجموعه آموزش دیده اند به پیشرانان حوزه ایجاد اشتغال تبدیل خواهند شد.
مدیركل طرح های ملی و فراگیر وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان كرد: با راه اندازی مركز منش توسط جهاد دانشگاهی هرمزگان و هم كمك سازمان ورزش و جوانان استان زمینه های ورود جوانان به بازار كار امكان پذیر خواهد بود.
رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان هم در این بازدید و در گفتگو با ایسنا، عنوان كرد: جهاد دانشگاهی در جهت رسالتی كه در حوزه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها و تجاری سازی دارد، سالانه فعالیت های بسیاری را انجام می دهد.
سهیل دادخواه اضافه كرد: حدود ۱۰سال است كه در هرمزگان با مركز رشد و فناوری در حال فعالیت بوده و سالانه پذیرای فناوران و استارت آپ های مختلفی هستیم.
وی ابراز كرد: فناوران، ایده پردازان و استارت آپ ها ضمن بهره گیری از خدمات مركز رشد، ایده ها و نوآوری های خویش را پرورش و به بازار كار عرضه می كنند.
رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان تصریح كرد: از سال قبل با همكاری وزارت ورزش و جوانان كشور، سازمان ملی جوانان استان هرمزگان و همینطور معاونت سازمان تجاری سازی و اشتغال فارغ التحصیلان جهاد دانشگاهی تفاهم نامه ای منعقد شد؛ مطابق این تفاهم نامه مركز نوآوری و شكوفایی (منش) را تأسیس كرده و از ظرفیت های موجود ازجمله دانشجویان دانشگاه علمی كاربردی، خدمات مركز رشد و هم خبرگزاری ها در جهت اطلاع رسانی این طرح استفاده كردیم.
دادخواه سوق دادن جوانان به سمت فرایندهای كسب وكاری و استارت آپ ها در جهت خلاقانه شدن ایده ها، رسیدن به مرحله عمل و تغییر فرهنگ استخدامی را از اهداف راه اندازی این مركز عنوان نمود.
وی با اشاره به اینكه فعالیت های مركز منش با سه فاز همراه می باشد، تصریح كرد: در فاز نخست مباحث ترویجی و آگاه سازی افراد، در فاز دوم عرضه مشاوره های لازم برای بارور شدن ایده ها و در فاز سوم حل مسائل مالی طرح ها دنبال می شود.
دادخواه با اشاره به اینكه تابحال رویدادهای مختلفی توسط جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شده است، بیان كرد: كانون منش دارای شورایی متشكل از مدیران اقتصادی بخش خصوصی استان بوده و برای رسیدن به اهداف مجموعه فعالیت می كند.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان هرمزگان هم در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: جهان دائماً در حال تغییر است و هر جامعه ای كه به مسائل فرهنگی، تاریخی و اجتماعی توجه نكند، جامعه ای نه چندان پیشرفته خواهد بود.
جاودان اضافه كرد: در استان هرمزگان حدود ۵۲ مركز آموزش عالی و پژوهشی وجود دارد كه تنها به مباحث آموزشی پرداخته و سپس فارغ التحصیلان را به بازار كار می فرستند.
وی افزود: گفته می شود تعداد فارغ التحصیلان بیكار روزبه روز بیشتر می شود و مركز علمی كاربردی و جهاد دانشگاهی به دنبال خلق ایده و نوآوری و خلق عادت مهارت آموزی نسبت به سایر مراكز آموزش عالی در استان می كوشند.
وی با اشاره به اینكه سالانه ۸ الی ۱۰ هزار دانشجو از مجموع این ۵۲ مركز فارغ التحصیل می شوند، خاطرنشان كرد: سیاست دانشگاه جامع علمی كاربردی این است كه تا حدودی فراتر از مسائل آموزشی برود و فلسفه این كارگاه هم این است كه ایده افراد را ضمن تشویق، به شكل نوآورانه تری تبدیل كند.
1398/05/25
11:17:59
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , جامعه , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان