پرداخت حق پرستاری ۳۰۰ هزار تومانی به ۲۲۰۰ ضایعه نخاعی پشت نوبتی

پرداخت حق پرستاری ۳۰۰ هزار تومانی به ۲۲۰۰ ضایعه نخاعی پشت نوبتی جوان بین: معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی كشور از پوشش 2200 معلول ضایعه نخاعی پشت نوبتی در این سازمان آگاهی داد.


محمد نفریه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پوشش ۲۲۰۰ نفر از معلولان ضایعه نخاعی برای دریافت حق پرستاری اظهار داشت: قبل از این حدود ۲۴ هزار و ۴۰۰ معلول ضایعه نخاعی از ناحیه گردن و كمر و... تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار گرفته بودند، از دو ماه پیش هم به ۲۲۰۰ نفر دیگر از پشت نوبتی ها، پرداخت حق پرستاری حدود ۳۰۰ هزار تومانی شروع شده است.
ایشان سپس با اشاره به اینكه با وجود عدم پرداخت بودجه لازم برای اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان، سازمان بهزیستی تلاش نموده است تا یارانه پرداختی به مراكز توان بخشی معلولان را با كمترین تاخیر پرداخت كند، اظهار نمود: این درحالیست كه خیلی از خدمات مورد نیاز معلولان بر طبق برنامه و پیش بینی ها ارائه نمی گردد چونكه مقداری از بودجه مورد نیاز این بخش در بودجه قانون پشتیبانی از حقوق معلولان پیش بینی شده و هنوز در اختیار سازمان بهزیستی قرار نگرفته است.
معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی افزود: با وجود آنكه اولویت سازمان بهزیستی پرداخت یارانه مراكز شبانه و روزانه است، اما به برنامه های توان بخشی فشار وارد شده است. افزایش چند برابری هزینه خرید وسایل كمك توان بخشی بعنوان نمونه نشان داده است كه معلولان درگیر چه مشكلاتی هستند.
او در آخر از توافق سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت برای اجرای سند سالمندی نیز آگاهی داد و اظهار داشت: طی توافق صورت گرفته سند سالمندی مورد بازبینی و موافقت قرار گرفته است و طی دو ماه آینده برای اجرا ابلاغ می شود.
منبع:

1398/06/09
21:03:29
5.0 / 5
4439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان