ممنوعیت گدایی در اتیوپی

ممنوعیت گدایی در اتیوپی به گزارش جوان بین مقامات آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی در آخرین سری از اقدامات خود در جهت بازسازی تصویر شهر و كشور، گدایی خیابانی را ممنوع كردند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پیش نویس این قانون جدید هنوز نهایی نشده و جزئیات زیادی درباره شرط و شروط این ممنوعیت اعلام نشده است اما آنچه مسلم است، مقامات شهری آدیس آبابا اجرای این قانون را برای پیشگیری از افزایش تكدی گری و مشكلات اجتماعی در این شهر با جمعیت بیشتر از سه میلیون نفری ضروری می دانند.
طبق برآوردها و آمارهای اعلامی از جانب شهرداری، بیشتر از ۵۰ هزار متكدی در آدیس آبابا حضور دارند. این قانون با هدف پاكسازی چهره شهر از حضور و فعالیت این افراد نوشته شده است.
طبق این قانون در صورت سرپیچی از این ممنوعیت، با متكدی و فردی كه به او پول پرداخت كرده، برخورد می شود كه مجازات آن هم شامل پرداخت جریمه و حتی تحمل حبس است.
مقامات اتیوپی در جهت مبارزه با صدمه های اجتماعی در ماه میلادی مه در سراسر كشور محدودیت هایی برای تبلیغات و مصرف مشروبات الكلی و استعمال دخانیات در اماكن عمومی را تصویب و همینطور برای اصلاح فرهنگ ترافیكی و كاهش تصادفات برای تردد موتورسواران هم محدودیت و ممنوعیت هایی اعلام نمودند.
مقامات شهری پایتخت اتیوپی با تصویب مقررات جدید و اصلاح آئین نامه های گذشته در تلاش اند علاوه بر كاهش صدمه های اجتماعی، "فرصت های شغلی جایگزین" را هم برای افراد صدمه دیده فراهم نمایند هرچند با عنایت به پردرآمد و سودآور بودن تكدی گری، حذف كامل چنین فعالیت هایی بسیار دشوار خواهد بود.
به قول مقامات اتیوپی بعضی از گدایان آدیس آبابا ماهیانه درآمدی بیشتر از ۲۰۰ دلار دارند كه بسیار بالاتر از حقوق های معمول در این كشور است.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات شهری در نظر دارند پیش از رای گیری در مورد این قانون با رهبران مذهبی و اجتماعی این كشور در این مورد رایزنی هایی داشته باشند.1398/06/10
23:42:59
5.0 / 5
4751
تگهای خبر: محدودیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان