كودكان را باید با تفكر انتقادی و روحیه پرسشگری تربیت نماییم

كودكان را باید با تفكر انتقادی و روحیه پرسشگری تربیت نماییم به گزارش جوان بین مشاور وزیر كشور در امور زنان و خانواده با تاكید بر حق برخورداری كودكان از تفكر انتقادی و روحیه پرسشگری در مدارس و نهادهای آموزشی، اظهار داشت: طبق سفارش حضرت امیر (ع) در نهج البلاغه باید كودكان را با تفكر انتقادی و روحیه پرسشگری تربیت نماییم.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، فریبا نظری در آیین افتتاح نخستین مدرسه حقوق كودك در تبریز با تاكید بر استفاده تخصصی از كودكان در نشست های منتسب به كودك اظهار نمود: پیشنهاد می كنم در نشست های منتسب به كودكان، به شكل تخصصی نه صرفا نمادین از خود كودكان نیز استفاده نمائیم و در سخنرانی ها نیز فرصت برای حضورشان فراهم گردد.

وی با تاكید بر این كه رسانه و نهادهای آموزشی دو نهاد مهم در حوزه جامعه پذیری است، اظهار داشت: جای خالی این مساله در این كارگاه احساس می شود و جا دارد نقش رسانه و نهادهای آموزشی در آگاهی دهی و آموزش حقوق در عناوین كارگاه قرار گیرد.

نظری با اشاره به نقش موثر رسانه ها در آگاهی دهی در حوزه حقوق كودك تشریح كرد: نقش كودكان در چارچوب پرخاشگری بین خواهر و برادر، كودكان سركش، كودكانی كه به پدر و مادر بی احترامی كرده و یك بعدی هستند و... بازنمایی می شود. مگر چند در صد از كودكان ما دارای چنین شخصیتی هستند كه این ها در تصویر در رسانه هایمان بازنمایی می شود؟

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این كه در زمینه حقوق كودك هر اندازه كه در حوزه آموزش مربیان، تلاش نماییم باز هم جای كار دارد، اظهار داشت: در این مراسم یاد كودك پهلوانی را گرامی می دارم كه در سن هفت سالگی بازوبند پهلوانی را نصیب خود كرده اند و در سن ۱۵ سالگی نیز در جریان عملیات بدر شهید می شود.1398/06/12
18:58:16
5.0 / 5
4327
تگهای خبر: آموزش , تربیت , جامعه , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان