با افزایش وام ازدواج جوانان را به بدهكار بانكی تبدیل می نماییم

با افزایش وام ازدواج جوانان را به بدهكار بانكی تبدیل می نماییم به گزارش جوان بین معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: در حوزه های وام مسكن و وام های دیگر اگر كسی وام خودرا در قبال دریافت مبلغی می فروشد، زیاد نگران كننده نیست و می توان نگاه اقتصادی به آن داشت اما در حوزه وام ازدواج بحث هویت مطرح است و نباید اجازه دهیم هویت انسان ها معامله شود.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا محمد مهدی تندگویان امروز در جلسه با مسئولان بانك مركزی جهت بررسی و تحلیل شرایط فعلی وام ازدواج و رسیدگی به مشكلات و شكایات اضافه كرد: بگفته مسئولان بانك مركزی در سال ۹۸ تا كنون حدود ۱۳۰ هزار میلیارد ریال وام ازدواج به ۴۱۵ هزار متقاضی پرداخت شده است و ۲۱۰ هزار نفر نیز در صف دریافت این وام هستند. مسئولان بانك مركزی مطرح نمودند كه متقاضیان دریافت وام ازدواج در صورت نداشتن ضامن معتبر می توانند از ضمانت ملكی برای این مساله استفاده كنند.

وی با بیان این كه طبق آمارها افزایش وام ازدواج كمكی به افزایش ازدواج نكرده است، اظهار داشت: سال قبل و امسال با وجود افزایش چشم گیر وام ازدواج در ثبت واقع ازدواج كاهش داشته ایم.

تندگویان اشاره كرد: این آمار نشان داده است افزایش ازدواج نیازمند راهكارهای دیگر همچون اشتغال ایمن، مسكن ارزان، انجام كارهای فرهنگی و تغییر نگرش جوانان به مقوله ازدواج است بدین سبب با افزایش وام ازدواج عملا جوانان را به بدهكار بانكی تبدیل می نماییم.

معاون وزیر ورزش و جوانان با تشكر از همكاری خوب بانك مركزی و سیستم بانكی كشور در زمینه تسهیلات ازدواج، پیشنهاد نمود تا از بانك هایی كه بیشترین همكاری را در حوزه پرداخت تسهیلات ازدواج داشتند، تجلیل شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در این نشست دو ساعته، با مرور گزارش ها و شكایات، به نقد و بررسی و تحلیل شرایط فعلی وام ازدواج و مشكلات و لطمه ها در این زمینه پرداخته و مقرر شد بررسی راهكارها با همكاری دو طرفه و اتخاذ تصمیم هماهنگ و سیاست واحد صورت گیرد.

منبع:

1398/06/13
14:50:05
5.0 / 5
4373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان