درخواست از مسؤلان برای بازنشستگی قبل از موعد معلولان

درخواست از مسؤلان برای بازنشستگی قبل از موعد معلولان به گزارش جوان بین مدیر كمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت مهم ترین مطالبه افراد دارای معلولیت را اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان دانست و اظهار داشت: امسال بهزیستی برای اجرای این قانون ۱۲ هزار ۵۰۰ میلیون تومان بودجه پیشبینی كرده بود اما فقط با ۱۱۰۰میلیارد تومان از این بودجه موافقت شد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، بهروز مروتی در نشست «چالش های شهری معلولان در تهران» با اشاره به اینكه اگر قانون پشتیبانی از حقوق معلولان اجرا شود بخش اصلی مشكلات افراد دارای معلولیت هم رفع می شود، اظهاركرد: عدم اجرای این قانون مشكلاتی را برای معلولان به دنبال داشته است. بعضی از مواد این قانون در حوزه های بهداشت و درمان، كارآفرینی، اشتغال، استخدام دولتی هم اجرا نشده است.

وی با اشاره به اینكه در حوزه تامین اجتماعی به غیر از بازنشستگی وظیفه دیگری در این قانون تعریف نشده است، اظهار داشت: از مسؤلان درخواست می كنم فكری برای بازنشستگی قبل از موعد معلولان بكنند.

مروتی با اشاره به اینكه وظایف زیادی برای بهزیستی در قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت تعریف شده است، خاطرنشان كرد: در سال ۹۸ برای سازمان بهزیستی ۱۲ هزار ۵۰۰ میلیون تومان بودجه پیشبینی شده بود این درحالیست كه تنها با ۱۱۰۰ میلیارد تومان بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه موافقت شده است كه هنوز این بودجه كم هم تعلق نگرفته است.

این فعال حقوق معلولان با اشاره به اینكه قانون پشتیبانی از افراد دارای معلولیت اواخر سال ۹۶ تصویب و اوایل سال ۹۷ توسط رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ گردید، خاطرنشان كرد: آئین نامه و دستورالعمل اجرایی به تصویب دولت نرسیده همینطور سازمان برنامه بودجه هم بودجه ای برای این قانون در نظر نگرفته است.

در بخش دیگری از این نشست زهرا نژاد بهرام - عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران - درباره مناسب سازی شهر برای معلولان هم اظهار داشت: افرادی كه در ستاد مناسب سازی هستند دغدغه و نگرانی شورای شهر درباره مناسب سازی شهر برای معلولان را می دانند.

وی با اشاره به اینكه محدودیت منابع و شتاب برای تردد در شهر قابل شمارش نیست، اظهاركرد: به علت شدت مشكل و امكانات محدود در تمامی بخش ها اولویت بندی انجام دادیم. ما آرزوی مناسب سازی شهر را نه فقط برای معلولان بلكه برای سالمندان، كودكان، زنان آبستن و... داریم چون كه تردد در سطح شهر برای تمامی این افراد چالش هایی را به وجود آورده است.

این عضو هیئت رئیسه شورای شهر با اشاره به اینكه مترو نزدیك به دو دهه است در تهران به راه افتاده است، اما بعضی از ایستگاه های مترو شرایط لازم برای نصب آسانسور و پله برقی ر ندارند، افزود: هیچ پروژه ساخت ایستگاه مترو هم اكنون بدون مناسب سازی مثل آسانسور و پله برقی تصویب نمی گردد و تمامی ایستگاه های متروی جدید مجهز ساخته می شوند.

وی در انتها اظهار داشت: خبر خوش برای معلولان این است كه ۲۰۰ هزار یارانه خانوارهای دهك بالا حذف گردیده است و امروز معاون اول رئیس جمهوری در صفحه توییتر خود اطلاع داده است كه این یارانه ها به اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان تعلق می گیرد.
1398/07/02
20:41:19
5.0 / 5
4404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان