بندپی با انتقاد از عدم واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی:

اگر مراكز بهاران به بهزیستی واگذار نشود، مبحث به نهادهای قضایی منعكس می شود

اگر مراكز بهاران به بهزیستی واگذار نشود، مبحث به نهادهای قضایی منعكس می شود به گزارش جوان بین استاندار تهران با انتقاد از عدم واگذاری مراكز بهاران توسط شهرداری به بهزیستی اظهار داشت: متأسفانه در واگذاری این مراكز به بهزیستی از شهرداری و شورا دو صدای متفاوت شنیده می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در ابتدای جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ضمن انتقاد از عدم واگذاری مراكز بهاران توسط شهرداری تهران به بهزیستی اظهار داشت: متأسفانه هم اكنون دو صدا از مدیریت شهری تهران در واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی شنیده می شود.
وی ادامه داد: اولین صدا مربوط به شهرداری تهران است كه موافق واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی است و در مسائل فرهنگی برابر آنچه كه قانون و مصوبات مشخص كرده پای كار هستند.
وی افزود: اما صدای دوم مربوط به شورای شهر تهران است كه بعضی از اعضای آن مشاهده و اعلام نمودند كه به هیچ عنوان این مراكز به بهزیستی واگذار نخواهد شد. مگر این مراكز را بهزیستی برای خودش می خواهد؟. نمایندگان همه دستگاه ها با تمام مشغله خود در این جلسات حضور پیدا می كنند و پای كار هستند تا خروجی مناسبی حاصل شود. بدون شك یك پای كار در اجرای مصوبات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، مجموعه شهرداری و شورای شهر تهران است بنابراین هر چه زودتر باید این مورد تعیین تكلیف شود و واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی محقق شود در غیر این صورت مجبوریم مبحث را به نهادهای قضایی و رئیس جمهور منعكس نماییم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث اعتیاد بعنوان یكی از صدمه های اجتماعی در سطح جامعه اشاره نمود و اضافه كرد: باید از دغدغه، جدیت و عزم و اراده ای كه برای مقابله با یكی از پرچالش ترین صدمه های اجتماعی در بین دستگاه های مرتبط بوجود آمده است قدردانی نماییم. بدون شك اگر دغدغه مسؤلان و خانواده ها نسبت به مبحث اعتیاد بعنوان پدیده شومی كه شخصیت افراد را در خطر می اندازد، پررنگ است مربوط به علل مختلفی است.
وی تاكید كرد: بطور قطع فردی كه امروز زندگی سالمی دارد هیچ دلیلی ندارد كه در معرض این پدیده شوم قرار نگیرد و به آن گرفتار نشود. خوشبختانه با ورود رهبری و همكاری دولت شرایطی فراهم شده كه مبارزه با مواد مخدر به صورت یك بسته كامل شكل گرفته است. در حقیقت جلوگیری از اعتیاد كه می تواند جمعیت بسیاری را تحت پوشش قرار دهد و عوامل خطر را كم كند امروز به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به تصمیم ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص واگذاری مبحث پیشگیری به آموزش و پرورش اشاره نمود و اضافه كرد: باید دید كه چگونه این مورد از ستاد مبارزه با مواد مخدر گرفته شده و به آموزش و پرورش سپرده شده است. آموزش و پرورش با كدام ظرفیت و تجربه این كار را انجام می دهد؟. بهتر بود كه شورای مبارزه با صدمه های اجتماعی ابتدا به صورت پایلوت این مورد را در بخشی از جامعه توسط آموزش و پرورش انجام می داد و بعد این كار را به صورت كامل به آموزش و پرورش می سپرد، البته هم اكنون تصمیم گرفته شده و همه باید تبعیت نماییم و كار را به درستی انجام دهیم.
محسنی بندپی تاكید كرد: باید در حوزه توانمندسازی شامل اشتغال، حمایت های مالی، مسكن و... افراد بهبودیافته گام های موثری برداشته شود و خوشبختانه امروز با همكاری همه دستگاه ها این بسته به صورت كامل شكل گرفته اما باید آنرا برپایه تقسیم كار میان دستگاه های اجرایی تقویت نماییم.
وی بار دیگر از عدم همكاری شهرداری تهران در این مورد انتقاد نمود و اضافه كرد: شهرداری تهران همكاری لازم را در این خصوص ندارد و باید گام های موثری در این عرصه توسط این مجموعه برداشته شود.1398/07/03
14:12:47
5.0 / 5
4058
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان