از ماجرای قطع انگشت دست یك نوزاد تا واكنش تاكسی های اینترنتی به دستورالعمل جدید

از ماجرای قطع انگشت دست یك نوزاد تا واكنش تاكسی های اینترنتی به دستورالعمل جدید به گزارش جوان بین واكنش تاكسی های اینترنتی به دستورالعمل نظارتی جدید، ماجرای قطع انگشت دست یك نوزاد در بیمارستان شهریار، اخطار متخصصان انگلیسی درباره برخی كرم های روشن كننده، اخطار وزارت بهداشت درباره هورمون های رشد خارجی و ایجاد ممنوعیت های جدید برای واگذاری مراتع از مهمترین و پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا در هشتمین روز از مهرماه هستند.اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) امروز (۸ مهر) ۴۰ خبر، مصاحبه و گزارش را تا این لحظه روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آنها به همراه لینك در زیر آمده و با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر قابل دسترسی است:

واكنش تاكسی های اینترنتی به دستورالعمل نظارتی جدید

مسافربرهای اینترنتی در تهران همانند خیلی از شهرهای جهان به سرعت از گوشیهای تلفن همراه به خیابان ها و ناوگان حمل و نقل عمومی راه باز كردند و مورد استقبال شهروندان قرار گرفتند اما واقعیت آن است كه در همه سال های فعالیت همواره دغدغه هایی درباره نحوه فعالیت و نظارت و... درباره این شركت های اینترنتی مطرح بوده، دغدغه ای كه در نهایت به تدوین و ابلاغ دستورالعملی برای اولین بار منجر گردید. با اینكه تفاهم فی درخلال شهرداری ها، وزارت كشور و كسب وكارهای اینترنتی یك حركت رو به جلو و موفق است و به قول سلمان سامانی - معاون هماهنگی وزارت كشور- دستورالعمل بعد از مذاكرات گسترده و برگزاری جلسات كارشناسی مختلف توسط وزارت كشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تاكسی های آنلاین و شهرداری ها تهیه و تدوین شده است اما شركت های مسافربرهای اینترنتی بعنوان مجری، دیدگاه هایی دارند.

چرا تاكسی های اینترنتی باید ۲ درصد هزینه سفر به شهرداری ها بپردازند؟

مرتضی ضامنی - مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور- ضمن تشریح جزئیات دستورالعمل نظارت بر مسافربرهای اینترنتی، به عوارضی كه این مسافربرهای اینترنتی باید به شهرداری بپردازند اشاره نمود و اظهار داشت: بنا بر دستورالعمل نظارت بر مسافربرهای اینترنتی، شركت ها ملزم شدند كه دو درصد از هزینه سفر را به شهرداری ها تحت عنوان بهای خدمات بپردازند. در حقیقت این عوارض به علت استفاده از زیر ساخت های شهری است.

هشدار وزارت بهداشت درباره هورمون های رشد خارجی

دكتر غلام حسین مهرعلیان - مدیركل امور داروی سازمان غذا و دارو - با اشاره به اینكه تولیدات داخلی هورمون های رشد كفاف بازار را می دهد، در عین حال نسبت به موارد خارجی و قاچاق این هورمون ها اخطار داد و اظهار داشت: مصرف هورمون های رشدی كه از مبادی غیررسمی وارد كشور می شوند، به شدت خطرناك می باشد و گزارش های گوناگونی داشتیم كه مصرف این هورمون ها می تواند عوارض بسیار خطرناكی به دنبال داشته باشد.

آسیب شناسی انجمن پزشكان عمومی از حواشی نصب كارتخوان در مطب ها

عباس كامیابی - رئیس انجمن پزشكان عمومی - ضمن صدمه شناسی مبحث تصویب نصب كارتخوان در مطب پزشكان و روش اجرای آن، انتقاداتی را بیان كرد و با اشاره به اینكه مجلس شورای اسلامی، نماینده كل ملت است و هرگونه تصمیمی ضمن رعایت مصالح نظام باید مبتنی بر عدالت و جامعیت و قابلیت اجرای قانون باشد، اظهار داشت: متاسفانه چند اتفاق عجیب در راه تصویب قانون نصب كارتخوان رخ داد كه حیرت انگیز بود. میزان درآمد جامعه پزشكی و سایر آماری كه عرضه شد كاملا اشتباه و غیرقابل باور بود و حرف های غیركارشناسی و غیرمستدل در سطح مجلس و صدا و سیما به قدری با واقعیت منافات داشت كه آمار و ارقام واقعی مجالی برای به گوش رسیدن نیافت.

زمان پرداخت معوقات مستمری مددجویان / بهترین زمان تشخیص مشكلات شنوایی

وحید قبادی دانا - رئیس سازمان بهزیستی كشور- با اشاره به اینكه افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان در شهریورماه پرداخت شده است، درباره معوقه ماه های گذشته اظهار داشت: به محض تامین اعتبار لازم برای پرداخت این معوقات از جانب دولت ظرف ۲۴ ساعت این معوقه در حساب مددجویان قرار می گیرد.

سنددار شدن بیش از۲۰۰۰ ملك آموزش و پرورش/ نیمی از املاك به نام مان نیست

حجت الاسلام تیمور علی عسگری - معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش - با اشاره به ساماندهی املاك آموزش و پرورش و كوشش برای سنددار كردن بیشتر از ۲۰۰۰ ملك متعلق به آموزش و پرورش كه در اختیار دیگر نهادهاست، اظهاركرد: قانون معافیت از پرداخت هزینه های ثبتی هم اجرایی شده است و پیشبینی می شود از این محل ۴۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی داشته باشیم.

ایجاد ممنوعیت های جدید برای واگذاری مراتع

ترحم بهزاد - مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری - از ایجاد ممنوعیت هایی برای واگذاری مراتع جهت راه اندازی كارخانه، معدن كاوی و سایر فعالیت های اقتصادی اطلاع داد و اظهار داشت: این ممنوعیت ها در چارچوب بخشنامه بزودی به استان ها ابلاغ می شود.

افزایش خسارت آتش سوزی جنگل ها به دنبال عدم تخصیص بالگرد

سرهنگ علی عباس نژاد - فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری - ضمن اشاره به اینكه خسارت آتش سوزی در جنگل ها و مراتع طی تابستان امسال نسبت به سال قبل افزایش پیدا كرد، اظهار داشت: متاسفانه امسال سازمان جنگل ها به علت عدم تخصیص بالگرد امكان اطفای حریق به صورت هوایی را نداشت و بنابراین عملیات اطفا در نقاط صعب العبور طول می كشید.

سلامت روان آتش نشانان فراموش نشود

دكتر ناصر قاسم زاد - روانشناس -اظهار كرد: در مدیریت شغلی بحثی با عنوان استرس شغلی وجود دارد و معمولا از این مشاغل بعنوان مشاغل سخت و زیان آور یاد می شود كه شغل آتش نشان ها هم یكی از این موارد است و بر مبنای معیارهایی كه سازمان های جهانی بهداشت، از بهداشت روانی و جسمانی كاركنان مشاغل سخت عرضه می كنند، كشورها باید پروتكل های خاصی را در ارتباط با این مشاغل رعایت نمایند.

ارائه كارت موقت زیارتی به زائرین اربعین
سردار حسین اشتری - فرمانده نیروی انتظامی كشور- از عرضه كارت موقت زیارتی به زائرین اطلاع داد.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

واكنش تاكسی های اینترنتی به دستورالعمل نظارتی جدید

ماجرای قطع انگشت دست یك نوزاد در بیمارستان شهریار

هشدار متخصصان انگلیسی درباره برخی كرم های روشن كننده

هشدار وزارت بهداشت درباره هورمون های رشد خارجی

ایجاد ممنوعیت های جدید برای واگذاری مراتع
1398/07/09
14:11:18
5.0 / 5
4307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان