حضور زنان در ورزشگاه ها و مطالبه ما از دولت

حضور زنان در ورزشگاه ها و مطالبه ما از دولت جوان بین: این روزها بار دیگر به بهانه برگزاری دیدار ایران و كامبوج در ورزشگاه آزادی بحث حضور زنان عنوان شد.


۱- بی شك مساله حضور زنان در بازی های فوتبال در مقایسه با مسائل و مشكلات مربوط به زنان از هیچ اولویتی برخوردار نیست. اما رفتار غلط برخی متدینین دلسوز، به همراه ناكارآمدی بخش دولتی و فرصت طلبی رسانه های خارجی از "هیچ"یك "مساله " و چالش ساخت كه هم به "دوگانه سازی كاذب" دامن می زند و هم فوتبال و ورزش ایران در سطح جهانی را به مرز تحریم و حذف نزدیك می كند. بی هیچ شبهه ای باید گفت مخالفت متدینین و دلسوزان، با حضور مطلق زنان در ورزشگاه ها خصوصاً فوتبال بازی در زمین تعریف شده دشمن و دوگانه سازان داخلی است. ۲- حضور زنان برای تماشای فوتبال نه «حرام ازلی» است و نه «ابدی »و اساسا چنین حكمی در شرع وجود ندارد. آنچه تابحال از مراجع عظام در این زمینه صادر شده پاسخ به مساله ای است كه توسط سوال كننده طرح و تصویر شده است، نه بیان حكمی مطلق در این زمینه.
بدین جهت در صورتی كه كه شرایط و زیر ساختها برای حضور بانوان فراهم گردد، این حضور هیچ تفاوتی با حضور در مسابقات اسب سواری، حضور در سینما، كنسرت موسیقی و پارك و... ندارد و اساسا فتوای برخی مراجع دراین خصوص نوع دیگری خواهد بود. ۳- وظیفه جریان انقلابی هوشیاری نسبت به «دامی» است كه پهن شده است. آنها كه با تجمع مقابل مجلس یا تصمیم به تجمع در مقابل ورزشگاه می خواهند به مخالفت با این حضور اقدام نمایند یا «دام» راندیده اند یا ناخواسته خودبخشی از «دام» و تله اند. آنچه باید امروز مورد توجه جریان انقلابی و دلسوز در كشور باشد، مطالبه ای پیگیرانه از مسـئول دولت، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است كه چرا زودتر و به هنگام زیر ساخت های حضور محترمانه و امن زنان برای دیدن فوتبال را فراهم نساخته اند؟ چرا باید رئیس دفتر رئیس جمهور حضور زنان در ورزشگاه را به مصلحت(۱) نداد و دیگران هزینه آنرا بپردازند.
چرا باید سكه مخالفت با حضور زنان به نام یك جریان دیگر ضرب شود اما نانش را حامیان دولت و رسانه هایشان بخورند. از نظر اینجانب دولت مسئول تام و تمام شرایط موجود در موضوعی است كه امروز به «مساله» تبدیل گشته است. *روزنامه نگار اصولگرا و مدیر مسئول سایت الف ۱۷۴۷


منبع:

1398/07/19
22:54:46
5.0 / 5
4671
تگهای خبر: زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان