جذب حداقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی كشور

جذب حداقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی كشور به گزارش جوان بین مدیركل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه امسال حداقل 800 معلول در آزمون استخدامی كشور جذب می شوند، اظهار داشت: اگر قسمتی از سهمیه 3 درصدی اشتغال معلولان با افراد واجد شرایط پر نشود، سهیمه مذكور از بین نمی رود تا باردیگر افراد در سال های بعد جذب شوند.


محمدرضا شهبازی در گفت و گو با ایسنا، درباب وضعیت اشتغال معلولان اظهار داشت: بر طبق قانون پشتیبانی از حقوق معلولان سهمیه ۳ درصدی اشتغال برای معلولان در نظر گرفته شده است، تا این مساله در حوزه هایی كه اشتغال مناسب تری برای معلولان برقرار است، اجرایی شود. همچون در وزارت آموزش و پرورش كه الان ۵۴۳ ردیف شغلی در آموزش و پرورش موجود است كه این افراد می توانند در آنها اشغال به كار داشته باشند.
وی ادامه داد: در صورتیكه تمام این سهیمه توسط معلولان ستاندن نشود، این ردیف ها برای معلولان حفظ می شود تا باردیگر افراد در سال های بعد جذب شوند.
شهبازی افزود: یكی از مشكلاتی كه معلولان با آن رو به رو هستند اشتغال است، این مشكل خصوصاً در بین نابینایان بیشتر وجود دارد چونكه اغلب این افراد، تحصیل كرده هستند و بنا بر این اشتغال آنها در شرایط موجود دشوارتر است.
مدیركل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه یك میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فرد معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، اظهار نمود: خدمات بهزیستی به شكل عام و شامل حال تمام گروه های معلولان می شود و تفاوتی بین گروه های معلولان وجود ندارد و فقط در تامین وسایل كمك توان بخشی این اقلام متفاوت هستند البته نباید فراموش كرد این وسایل نه تنها در حد اعتبارات سازمانی تامین می شود بلكه به سبب جمعیت این گروه، حداقل بالای ۱۰ درصد از اعتبارات سازمان بهزیستی در حوزه های دیگر نیز در این بخش صرف می شود.
منبع:

1398/08/12
23:01:33
5.0 / 5
4350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان