آیا خانم های محجبه و مردان چفیه پوش، دنبال ترویج چندهمسری اند؟

آیا خانم های محجبه و مردان چفیه پوش، دنبال ترویج چندهمسری اند؟ به گزارش جوان بین اعتماد نوشت: كارگاه چندهمسری و پوستر آن با هر هدفی صورت گرفته باشد متولیان آن از چند نكته غفلت كرده و به نظرم احساسات مردم و خصوصاً زنان را در معرض چالش قرار داده اند و از این نظر كاری غیرمسوولانه صورت گرفته است.شاید به نظر متولیان این كارگاه و با توجیهاتی كه دارند، مقرر است برخی مسائل حل شود اما حقیقت این است كه با این روش نادرست و با این پوستر غلط به قسمتی از جامعه تعرض شده است، قسمتی از این جامعه، زنان هستند و با عنایت به استفاده از نماد چفیه، بخشی دیگر افراد متدین و بسیجی.
چنین تصویری ظلم به این دو دسته است. اگر واقعا هدف این بود كه مشكلی حل شود، الزامی نداشت كه خانم های محجبه و آقایی كه چفیه به سر دارد روی پوستر مصور شوند، این پوستر می توانست تابلویی از واقعیات جامعه باشد، نه قسمتی از افراد جامعه كه انگار فقط این افراد دنبال چند همسری هستند و خانم های محجبه با شوق و ذوق به دنبال چندهمسری می روند. اما واقعیت جامعه چنین نیست. نه افراد متدین و مذهبی كه چفیه دارند این تفكر را می پسندند و نه خانم های محجبه و چادری تا این حد از ماجرا استقبال می كنند. اگر مخالف هم نباشند به این اندازه از مساله استقبال نمی كنند.
به نظرمی رسد این مساله انحرافی است برای اینكه با عنایت به نقل قولی كه از مقام معظم رهبری شده است در خصوص اینكه اگر افراد شاغل در بیت، همسر دوم داشته باشند، اخراج می شوند و با عنایت به اینكه ایشان مستحب بودن تعدد زوجات را قبول ندارند و با اینكه ایشان در سخنرانی های اخیرشان به ضرورت ازدیاد نسل اشاره كرده اند، باز با این وجود چنین مسائلی را حتی در حد شوخی نمی پسندند. با عنایت به همین سوژه این اقدام، اقدامی غیرمسوولانه و نادرست بود و حتی اگر هدف درستی پشت این كار باشد، روش نادرستی اتخاذ شد.

23302


منبع:

1398/08/14
23:02:12
5.0 / 5
4676
تگهای خبر: بسیج , جامعه , زنان , شاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان