زنان بیشتر به مخدرهای صنعتی معتادند

زنان بیشتر به مخدرهای صنعتی معتادند به گزارش جوان بین معاون بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: آمار اعتیاد در میان زنان در مقایسه با كل جامعه آماری معتادان كمتر از 10 درصد است. همین طور نوع و علت اعتیاد در این گروه متفاوت می باشد و همین مورد لزوم توجه خاص به این گروه را دوچندان می كند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سوسن باستانی در مراسم انعقاد تفاهم نامه معاونت زنان و ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه درصد اعتیاد در میان زنان در مقایسه با مردان خیلی كم است اضافه كرد: اعتباد تابو شمرده می شود و زن معتاد حتی اگر درمان گردد سخت در خانواده پذیرش می شود. همین طور اعتیاد به مواد صنعتی در آنها بیشتر است.
باستانی با اشاره به اینكه اعتیاد زنان بیشتر به تبع یكی از مردان خانواده صورت می گیرد اظهار داشت: بانوانی كه درگیر اعتیاد می شوند نقششان در تربیت فرزندانشان به مخاطره می افتد.
وی افزود: به همین دلیلهای زنان نیازمند توجه خاص اند. سابقه همكاری ما با ستاد به این صورت بوده كه عضو كمیته زنان بودیم كه در سال اخیر بدون فعالیت بوده و ما دعوت نشدیم. در كارگروه ملی طرح كنترل اجتماعی وزارت كشور نیز حضور داریم.
باستانی اضافه كرد: امید است امروز با تفاهم نامه ای كه امضاء می شود در زمینه های در رابطه با اعتیاد زنان و تهیه طرح های مربوط تا سال ۱۴۰۰ همكاری داشته باشیم.
منبع:

1398/09/16
23:43:14
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: تربیت , جامعه , خانواده , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان