پذیرش ۳۴۰۰ معتاد در كمپ های درمان الزامی اعتیاد تهران

پذیرش ۳۴۰۰ معتاد در كمپ های درمان الزامی اعتیاد تهران به گزارش جوان بین سرپرست معاونت توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران آخرین آمارها از پذیرش معتادان در كمپ های درمان الزامی اعتیاد (ماده ۱۶) و همینطور تبصره ۲ ماده ۱۶ كه بر مبنای آن قانونگذار فرصتی را در اختیار فرد معتاد برای درمان می گذارد، را شرح داد.


محسن فتاپور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه تعداد افراد پذیرش شده تا آخر شهریور ماه امسال در مراكز مبحث ماده ۱۶ (كمپ های درمان الزامی اعتیاد) بیشتر از ۳۴۰۰ نفر بوده است اضافه كرد: تعداد افراد پذیرفته شده در مراكز مبحث تبصره ۲ («فرصتی» كه از جانب قانونگذار با دریافت قرار یا تأمین مناسب از فرد معتاد، در اختیار او قرار داده می شود تا وی وارد فرآیند درمان شود) هم بیشتر از ۴۲۰۰ نفر بوده است. از مجموع این تعداد ۱۱۲ تن زن و ۷۶۲۴ نفر مرد بودند.
وی با اشاره به اینكه مجموع تعداد افراد پذیرفته شده هم بیشتر از ۷۶۲۳ نفر بوده است، اظهار نمود: این افراد در دو مركز دولتی و هشت مركز غیردولتی استان تهران پذیرش شده اند.
فتاپور با اشاره به اینكه تعداد مراكز زیر نظر سازمان بهزیستی ۱۰ مركز است، اظهار نمود: مركز فشافویه با ۵ هزار نفر، مهر سروش با ۶۰۰ نفر و شهید زیادیان با ۴۰۰ نفر تحت نظارت سایر دستگاه ها در استان تهران فعالیت می نمایند.
سرپرست معاونت توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران در مورد مراكز ماده ۱۵ هم توضیح داد: طبق ماده ۱۵ قانون مبارزه با مواد مخدر معتادان مكلف شده اند برای ترك به مراكز مجاز دولتی یا غیردولتی یا خصوصی و یا سازمان های مردم نهاد درمان و كاهش صدمه كه توسط مراجع رسمی و متولی درمان كشور تعیین می شوند، رجوع كنند. تعداد مراكز فعال اقامتی بهبود و بازتوانی افراد دارای اختلال مصرف مواد استان تهران ۱۸۴ مركز است كه تعداد مددجویان پذیرش شده و مراكز اقامتی در شش ماهه نخست امسال هم ۳۵ هزار و ۷۷۲ نفر بوده است.

منبع:

1398/09/18
13:42:42
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: بهزیستی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان