وقتی مورد خیانت واقع می شویم چه كنیم؟

وقتی مورد خیانت واقع می شویم چه كنیم؟ به گزارش جوان بین خراسان نوشت: اقدام جنون آمیز یك زن تركیه ای درباب شوهر خیانتكارش در چهل و هشت ساعت گذشته، مورد توجه شبكه های اجتماعی دنیا قرار گرفته است. بنظر می رسد مرد خیانتكار اهل تركیه هیچ گاه تصور نمی كرد خیانت او سبب شود به شكلی وحشتناك مورد غضب زن خشمگینش در خیابان قرار بگیرد. ویدئویی كه اخیرا انتشار یافته است، نحوه انتقام این زن از شوهر خیانتكارش را به تصویر می كشد.


هنگامی كه این مرد با دوچرخه در حال عبور از خیابان بود، این زن در یك موقعیت مناسب با خودرو به او نزدیك می شود و سپس او را زیر می گیرد و چند بار دیگر این كار را تكرار می كند كه ظاهرا به كشته شدن مرد منجر گردیده است (منبع: آخرین خبر). در كنار این ماجرا و در ایام آخر هفته گذشته، حكم اعدام مرد جوانی كه همسرش را پس از این كه متوجه رابطه اش با یك زن متاهل شده بود، آتش زد، صادر شد. در این ماجرا، زن پس از این كه متوجه خیانت شوهرش می شود، تصمیم می گیرد با زن دیگر رودررو حرف بزند تا ماجرا تمام شود اما روز حادثه جر و بحث شان می شود و شوهرش وقتی سر و صدا را می شنود، برای این كه آبروریزی اتفاق نیفتد، جلوی دهان زن را می گیرد و سپس با یك طناب او را خفه می كند و دست آخر هم در بیابان های اطراف شهر، او را می سوزاند(منبع: روزنامه ایران). حالا احیانا این سوال پیش می آید كه بهترین واكنش در زمانی كه متوجه می شویم به ما خیانت شده است، چیست؟ كاش بدانیم ازدواج با انتخاب تمام نمی شود ازدواج مقوله ای است كه از سه گذرگاه مهم و اساسی عبور می كند. گذرگاه اول آمادگی است به این مفهوم كه دختر و پسر پیش از ازدواج درباره ملاك ها و معیارها، چیستی زوجیت و درك آن، اهمیت ازدواج و... آمادگی كسب كنند. این آمادگی می تواند شامل داشتن شغل، بلوغ شناختی، هیجانی و رفتاری، رفتن به خدمت سربازی، آمادگی برای پدر یا مادر شدن و... باشد. گذرگاه دوم، انتخاب است كه با عنایت به نیازهای خود و با آمادگی وارد رابطه عاشقانه با فردی می شویم كه انتخابش كرده ایم. خیلی مواقع فكر می نماییم ازدواج باانتخاب تمام و موفقیت در بقیه زندگی با یك انتخاب خوب تضمین می شود اما حقیقت این است كه با وجود انتخاب خوب، داستان به همین جا ختم نمی گردد و این انتخاب نیاز به مراقبت دارد. گذرگاه سوم كه تا آخر عمر ادامه یا تداوم دارد، مراقبت از رابطه یا انتخاب است به این مفهوم كه زن و شوهر باید از انتخاب خود حراست و مراقبت كنند. موارد و اتفاقات فراوانی هستند كه در صورت نبود مراقبت و محافظت، می توانند به وقوع بپیوندند كه یكی از لطمه زاترین آنها خیانت زناشویی است؛ خیانت به معنای زیر پا گذاشتن تعهد در رابطه است و می تواند به اشكال متفاوت بروز یابد. گاه با تماسهای تلفنی و گاه با رابطه جدی تر. اما نكته اساسی این است كه خیانت با هر شكل و شمایلی می تواند در زندگی زناشویی بحران ایجاد كند و گاهی این بحران، به فروپاشی خانواده یا مانند بهانه های نوشتن این مطلب به قتل منجر شود. مهمست كه هنگام مواجه شدن با خیانت همسر بدانیم باید چه كار نماییم تا بهتر بتوانیم بحران را مدیریت نماییم.
احساس خشم طبیعی است اما... مهم ترین مسئله این است كه فرد بلافاصله خودرا محاكمه نكند و مقصر نداند. تجربه احساس خشم و عصبانیت در چنین حالتی كاملا طبیعی است. لازم است فرد قبل از هر چیز احساسات خودرا به رسمیت بشناسد و آنرا نادیده نگیرد. در قدم بعدی لازم است فرد از هرگونه اقدام و تصمیم سریع خودداری كند. همواره به خاطر داشته باشید زمانی كه تحت تاثیر هیجانات شدید هستید، زمان مناسبی برای واكنش نشان دادن و تصمیم گیری نیست بدین سبب كمی به خود زمان دهید. در صورت امكان مدتی از فردی كه به شما خیانت كرده است، فاصله بگیرید و در كنار دوستان یا خانواده و كسانی كه به آنان اطمینان دارید و می توانید با آنها صحبت كنید، باشید. بعد از اینكه كمی آرام تر شدید با همسرتان صحبت كنید. زمینه های خیانتش را جویا شوید و بكوشید تجزیه و تحلیل كنید كه چرا چنین اتفاقی رخ داده است. بعد از آن می توانید تصمیم بگیرید چقدر این دلیلهای قابل برطرف شدن است و این كه آیا می خواهید به رابطه خود ادامه دهید و او را ببخشید یا خیر. هر تصمیمی كه در اینباره می گیرید، به خاطر داشته باشید كه می تواند به احساس مورد خیانت واقع شدن و در نتیجه احساس ضعیف بودن منجر شود. بدین سبب بسیار حائز اهمیت می باشد كه باردیگر احساس قدرت و خودمختاری را در خود پرورش دهید. 2 سفارش به خانم های مورد خیانت واقع شده باتوجه به این كه هر دو پرونده مطرح شده در ابتدای این مطلب مربوط به خانم هایی بود كه به آنها خیانت شده، باید بگویم هنگامی كه خیانت از طرف مرد اتفاق می افتد، توجه به دو نكته از طرف خانم ها ضروری می باشد. اگر مرد به آن رابطه خاتمه داده... در صورتیكه مرد وارد رابطه ای شده و با پذیرش اشتباه از این رابطه خارج شده است، به نظر می آید كه تغافل گزینه مناسبی است بدین مدلول كه [ هر چند سخت و دردآور است] خانم از این مساله عبور و اهتمام در بازسازی رابطه زوجی خود كند و با تاكید بر نقاط قوت خود، همسر و رابطه به ایجاد صمیمیت بیشتر بپردازد برای اینكه تمركز بر این مساله در این مواقع بر دامن زدن به هیجانات منفی صحه می گذارد و رابطه را از مسیر و ریل اصلی خارج می كند. اگر این رابطه همچنان ادامه دارد... در صورتیكه این رابطه همچنان از طرف مرد ادامه دارد؛ گزینه مناسب، گفت و گو درباره این مساله از طرف خانم با شوهرش است. در این گفت و گو زوج ها به بروز احساسات شان می پردازند و خانم بیان می كند كه شروع و ادامه این رابطه چه تاثیرات مخربی روی ایشان دارد. رفتارهایی از قبیل تماس خانم با شخص سوم معمولا ناشی از هیجان زدگی و آشفتگی بالای خانم در این موقعیت است و متاسفانه به متزلزل شدن بیشتر جایگاهش در نظام زناشویی منجر می شود. این مساله باید در فضای دو نفره و بین زوج ها و همین طور با كمك مشاور خانواده حل شود و تماس با شخص سوم به منزله پذیرفتن وی در رابطه است و اصلا سفارش نمی گردد. 2323


منبع:

1398/09/22
13:26:43
5.0 / 5
5093
تگهای خبر: ازدواج , بحران , بلوغ , تاهل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان